Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dippe

    tag

    válasz Mr.Csizmás #38286 üzenetére

    Elnézést, hogy az előző kommentemben egyből a lényegre tértem, de már eléggé ideges voltam a hiba miatt. Most pótolnám a rövid bemutatkozást.
    Új vagyok itt, és abszolút hobbi szinten próbálok nyomtatgatni. Kb. 3 éve vettem az Ender-t, aztán egy ideig porosodott és most próbálnám beállítani, hogy gyakorlatban is használható alkatrészeket tudjak nyomtatni. Egy MPCNC szerűség lenne a cél saját tervezésű darabokból.

    Mr. Csizmás, köszi szépen, időközben meglett a hiba: a Prusaslicerben új profilt hoztam létre a nyomtatóhoz, és pár beállítás kimaradt: wipe while retracting, retract on layer change
    Továbbá fel kellett vennem a retract-ot 2mm-re (?), és emelni a filament hőfokot (?).

    A hibára úgy jöttem rá, hogy amikor nagyon közelről néztem a sorok nyomtatását, mindig csinált egy habcsókot a hibátlan sor végére. Azaz csinált egy Z emelést, és ezzel kihúzta a fejből az anyagot. Utána indult a travel.
    Ezután már csak 19db calicat kellett a finomhangoláshoz xD Még nem tökéletes, de már nem reménytelen.


    Hibakeresés - kutatás közben találtam egy, talán számotokra is érdekes linket: https://www.cnckitchen.com/blog/volcano-hotends-are-obsolete-just-use-nuts

Új hozzászólás Aktív témák