Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    Van egy kvázi-htpc gépem, amibe szeretnék több tárhelyet a meglévő 3TB-os WD Green helyett. Nézegettem a 8TB-os modelleket (német piac), de 220 EUR alatt nemigen találok semmit (ez is egy Seagate Ironwolf, ami alapvetően nem lenne probléma, WD RED-et ebben a méretben 240-ért találtam csak). A gépben van egy SSD, tehát sebesség nem fontos, háttértárnak kell, állandóan nem megy, tehát folyamatos üzem sincs, alapvetően bármilyen alap HDD megfelelne. WD MyBook külső egységeket viszont találtam már ebben a méretben olcsóbban is. Ha jól olvasom, akkor ebben szintén Red, vagy Blue WD merevlemez van. A kérdésem az lenne, hogy mennyire rossz ötlet ezt a külső házat megbontani, a HDD-t belőle beletenni a gépbe, a gépben lévőt pedig áttenni a házba backupnak? Bonthatóak ezek, egyáltalán fizikailag, vagy ragasztott a ház kívülről? Esetleg ilyenkor garanciavesztés van, vagy gond esetén visszaszerelem, és úgy küldöm vissza? Ha macerás a dolog, vagy bukom így a garit, akkor értelemszerűen nem szívnék emiatt a 30 EUR miatt, de ha simán átszerelhető, akkor azért ez is pénz...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák