Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dogt

    csendes tag

    Sziasztok! Teljesen új gépet akarok venni olyan március vége, április eleje felé. Egyenlőre, úgy raktam össze a configot, hogy videókártya nélkül, megküldve egy prociba integrált videó megjelenítővel és azzal kompatibilis deszkával. Nem akarom elsietni a videókártyát, inkább spórolok többet rá, amíg nincs addig meg kihúzom az integrált videó megjelenítéssel :) .

    Config a következő:
    deszka: MSI Z87-G45 gaming
    proci: INTEL Core i5-4670K 3.4GHz 1150 BOX
    memória: KINGSTON 8GB HyperX Predator DDR3 2666MHz CL11 KIT
    táp: CORSAIR Builder Series CX600W v2

    A gépet játékra szánom (WoW - új kieggel jövő grafikai ráncfelvarrás és raidre megfelelő vasnak), 1920x1080-ban.

    Két új kártyát néztem eddig ki, NVIDIA párti vagyok (régen ATI-s voltam).
    MSI N760 TF 2GD5/OC GTX760 2GB GDDR5 PCIE - 72.000

    MSI N770 TF 2GD5/OC GTX770 2GB GDDR5 PCIE - 89.000

    Május-ra teszem a videókártyát körülbelül, akkora jönne össze a kívánt összeg. De több kérdés is felvetődött bennem, mivel nem egyben veszem meg gépet, tarthatok e attól, hogy addigra új, erősebb, árban kb hasonló kártya jöhet e ki? Illetve (offtopic) már megrengetett az is, hogy már nagyon beszélnek itt az Intelnél a Boradwell lapkákról.

    3-4 évre tervezném a gépet, addig max SSD-t vennék, meg max a belső hűtést bővíteném, ill. optikai meghajtóval agyalnék de ez annyira nem is izgat.

    Mit tanácsoltok, jobban megérné e jelenleg az erősebb 770-re spórolni? Várható e az NVIDIA-tól valami új kártya amire megérné várni? Valamint, mint off topic kérdés mennyire érdemes foglalkoznom a broadwellről felröppent hírekkel? Vagy ne foglalkozzak vele és éljen a Haswell + bios update?

  • Dogt

    csendes tag

    válasz Gainka #42603 üzenetére

    Igen, valóban a deszka elgondolkodtató de többször is átgondoltam. Több évre tervezem a configot, ezért fontos, hogy húzható legyen, ezért néztem ki az i5-ösből a legerősebbet, illetve a K-st, (meg alaplapból a Z-st, de ha már Z akkor üssön is) hogy ha már avul is, akkor a teljesítményt a húzással még kompenzálhassam. + Le is köti az embert, ha kütyüzheti a gépét. Nem sajnálom rá azt a plussz pár ezret, nem az a típus vagyok vagyok :D.

Új hozzászólás Aktív témák