Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • Végre a Logitech is bemutatott egy analóg klaviatúrát

    ph A dolog már eléggé időszerű volt, mindenesetre a három színben készülő, TKL-es megoldás nem dúskál a hobbistáktól ellesett okosságokban.

  • E61 blog 2. rész

    lo [Előző rész]Folytatnám a történetét a E61-nek. A sztereotípiákkal ellentétben még nem kerültem anyagi csődbe, és nem...

Új hozzászólás Aktív témák

  • LZs?!

    aktív tag

    Sziasztok,

    Egy kissé naív (és egyben retro) kérdésem lenne, de azért feltesztem... :)

    i5-4440 vs Phenom X6 1100T

    A Phenom konfigom van most, de kezembe került egy Asrock H81 + i5-4440 kombó.

    Az AMD remekül kiszolgál, de motoszkál bennem: érdemes lehet-e lecserélni az Intel setup-ra?

    Ha nem, akkor piacra dobom az Intelt.

    Egyéb cuccok: GTX950, 16GB 1333 DDR3 (ebből 2x4 mehetne az Intel konfigba) + több SSD és HDD

    Felhasználás:

    - Excel és Access - elöbbi pszeudo multi-thread, utóbbi fixen single-thread

    - Régebbi, fixen egyszálas játékok: Skyrim, Medieval II Total War, stb.

    - World of Tanks, ami újabban már érdemlegesen többszálas

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Nevermind...

  • LZs?!

    aktív tag

    válasz LZs?! #83532 üzenetére

    Gents...

    Köszönöm az észrevételeket és tanácsokat mindenkinek! :)

    ...és távolról sem akartam okot adni vitára, de látom: a beszélgetés során előkerültek konfrontatív gondolatmenetek.

    Csak hogy konkretizáljam a szitut:

    - mind az X6 + MB és az i5-4440 + MB itt van nálam
    - nem kívánok gépfejlesztésbe invesztálni; azokból van shuffle, amik itt ülnek mellettem
    - az AM3 konfigot már ~9 éve gyűröm, kisebb módosításokkal...és nekem elég :)
    - az i5 konfigot egy 'bulk' doboz alján találtam
    - a kérdés, hogy melyiket tartsam meg; a másikat pedig eladom. Nem veszek pluszba semmit! :)

    Munkamenet tekintetében:

    - A játékokat hagyjuk; amikkel pötyögök, azok eddig is maxon ketyegtek

    - MS Access: egy file egy szálat tud kezelniés max. 2GB memóriát tud allokálni. De! Mivel nekem ennél jóval több 'cuccom' kell, hogy belekerüljön, így (jelenleg) 4 darab szegmentált adatsorba szedve 4 külön file-ba rakom a dolgokat: egy starter-pack kb. 15000 record és a futtatás végén 5-6 millió marad legenerálva (közbülső szakaszban 14-15 millió is megvan, csak aztán végső lépésként törlöm a ballasztot). Na, ez a céges laposon ~20 perc per darab és csak sorban, egymás után tudom futtatni őket. Viszont kirakva az X6-ra és párhuzamosan futtatva őket csak 10 perc zusammen alles az egész. Ezek után kipakolom az eredményt Excel-be, oszt csók. Havonta legfeljebb kétszer van erre szükség.

    - MS Excel: megint single-thread, ami a core funkciókat illeti (függvényszámolás, objektumkezelés, stb.), de maga a program tud több (8-10 ?) szálat használni a real-time folyamatkezeléshez: save-open file, table ordering, pivot table refresh / modification, cella kitöltés, etc. Ez akkor jó, amikor van egy millió sor (igen, nekem van... :( ) és mondjuk a 30 oszlopnyi core adat mellé még be kell tolni másik 30 oszlop lookup-olt, illetve kondicionálisan lookupolt,vagy függvénnyel kalkulált cellát. Ilyenkor egy millió sor simán bekajál 5-6GB memóriát; közben a 'sok-mag' fut előre és címzi a cellákat és érvényesíti a függvényeket, míg (elvileg) egy szálon pedig folyik az effektív érték keresés. Ez kb. 5 perc (sok minden függvényében, ofc) a kb. 30 helyett...és akkor ott van az array function, ami pár tízezer sorra is lazán bekér 4-6GB memóriát a dimenzionálás miatt.

    Azóta töprengtem én is rajta, és 'butára' egyszerűsítve: az i-5 CtC 50%-kal nagyobb IPC-vel bír (szintetikus értékek szerint, ofc), mint az X6, aminek viszont 50%-kal nagyobb a 'kapacitása' szálkezelés tekintetében. Ergo mindkettővel ugyanott vagyok a munkameneteimmel, kivéve a mutatványok egyszálas részeit; de ott meg igazából mindegy, hogy 5 vagy 7 vagy akár 10 perc latt végez a gép. Az valódi kín az adatmennyiség kezelése.

    Ebből nekem az jön le, hogy az igazi kérdés a memória mennyiség kérdése: 8GB vs 16GB.

    Kitesztelem! :DD

    PS: Az AMD cuccal meg vagyok elégedve, és kissé elfogult is vagyok, mivel AM3 vonalon ennél többet nem lehet kihozni (retro csúcskonfig :P ). Ugyanakkor a P4 3Ghz óta nem volt Intelem, így nagyon be akarom fogni, hogy lássam milyen. Az MS Office pedig olyan, amilyen...ezt kell szeretni. #corporatelife

    [ Szerkesztve ]

    Nevermind...

  • LZs?!

    aktív tag

    válasz RobbeV0201 #84662 üzenetére

    That lenne 30e + a jelenlegi konfig ara, kb. 10-20e.

    Innen aprorol 20e korul i5 4440 vagy 4460, hozza egy H81 lap 10e korul es melle 2x4GB 1600 DDR3 10 korul; ha jol korbenezel, illetve tudsz alkudni, akkor a fenti arak alatt is lohetsz valamit.

    Alternativakent a lap helyett: arulnak az apron 7-8e korul HP / Fujitsu 1150-es brand felgepeket Q87-es chipsettel; CPU + RAM kell bele aztan hajra (+HDD/SSD, de az gondolom van).

    Termeszetesen onmagaban nem lenne ertelme halott platformba penzt tolni, de ha 30-40 ezret szannal ra (es pont...), akkor szerintem ar/ertek aranyban jo iranyba gondolkodsz a 1150-nel.

    [ Szerkesztve ]

    Nevermind...

  • LZs?!

    aktív tag

    Hello,

    Másodlagosan használok egy HP Elitedesk 800 G1 TWR workstation-t, Excel, Access, VBA - ebből az Excel részlegesen többszálas.

    Jelenleg egy i5-4440 van benne. Most gondolkodom lecserélni egy i7-4770-re, pontosabban egy annak 'megfelelő' Xeon-ra: E3-1230 v3 (dVGA már van a HDMI miatt).

    Ugyanakkor ránéztem az AMD oldalra is...

    Jól veszem ki, hogy az R5 2400G teljesítményben tulajdonképpen pariban van a fent említett i7-es CPU-val?

    Illetve AMD oldalon érdemi előrelépésnek ott lenne az R5 2600.

    2400G vagy 2600 alá milyen chipset, illetve milyen kategórájú alaplap dukálna mATX méretben?

    PS1: van egy 'kincsként' őrizgetett fekete AOpen G325 házam, amit soha sem használtam semmire hosszabb távon, de valahogy mindig megmaradt; viszont ebben az összes szellőzést a táp ventilátora adja; elég lehet?

    PS2: Aprón nézelődve, árban közel még R7 1800/1800X-et találtam. Érdemes ezzel is foglalkozni még?

    [ Szerkesztve ]

    Nevermind...

  • LZs?!

    aktív tag

    válasz SECTORnooB #85378 üzenetére

    @SECTORnooB

    Nem a múltnak építkezünk.

    Csak egy gondolat a fent idézettel kapcsolatban: igaz, hogy nem a múltnak, de nem is a jövőnek, hanem a jelenbeni igényeknek; főleg a valószínűsíthetően felpörgő CPU szegmensben.

    Ha valakinek specifikus elképzelése vagy specifikusan megoldandó problémája/elvárása van, ott nem feltétlenül segít a 'perspektívikus' hozzáállás.

    Egy nagyon offos autóvásárlási analógiával élve: ha valakinek egy, a mindennapi igényeit kiszolgáló, városban rugható, relatív igénytelen (kis)kocsira van szüksége és azt is keres minimális ráfordítással (tkp. alulmotorizált közelekőedény), annak nem segítség, amikor az van meglebegtetve: ha egyszer majd úgy alakul, hogy többen, csomagokkal le akartok ugrani az Isztriára egy seggel levezetve, akkor sz0pni fogsz, szóval inkább vegyél kombit valami rendes motorrral.

    Mindenestre tisztelem, ahogy láthatóan képben vagy a szakmai dolgokkal. :R

    Nevermind...

  • LZs?!

    aktív tag

    válasz Piszmaty76 #85518 üzenetére

    @Piszmaty76

    A individuális consumer szegmens jóval kisebb, mint a corporate/professional/business szegmens; a high-end/enthusiast halmaz pedig a consumer-en belül is marginális.

    Az SMC ágon lévő professional/business még csak-csak adaptív, ha másért nem az ár/érték arány miatt, az enthusiast pedig mindig a leginkább 'lelkesítő' (got it?) irányba megy. Ez jót tesz hírverésnek, illetve segít átformálni a mainstream gondolkodást, és remek 'De bezzeg...!' beszélgetéseket lehet eszközölni a segítségével.

    A corporate/giant business vonalon viszont nem ad hoc, inspiratív fellángolások alapján döntenek, hanem 5-10 éves strategy & governance, illetve a futó és a stratégiába illeszkedő keretszerződések mentén. Na, és ezek adják a forgalom uszkve 90-95%-át; akár saját felhasználásra (workstation/laptop Józsinak prüntyögni az irodában), akár system integrator-ként továbbadni a HW-t önálló product-ként vagy valamilyen service részeként - és ebbe beletartozik a Dell kész workstation-je, vagy a T-System (csak hogy helyi legyen) által kitelepített, managed service-ként kezelt munkakörnyezet vagy a Jucikának az iskolakezdési akcióban eladott laptop is.

    ...és itt számolnak minden szaros feature-rel is, ami a gyártóval/gyártótól jön.

    Ergo, ha az AMD 2-5 év múlva is 1-on-1 kompetitív marad, akkor lesz teljes értékű alternatíva majd' minden téren; addig is pedig a kötetlen, illetve kísérletezgetni vágyó piaci szereplők játéka.

    [ Szerkesztve ]

    Nevermind...

  • LZs?!

    aktív tag

    válasz Piszmaty76 #85531 üzenetére

    @Piszmaty76

    A 478-es P4-em után 10 éven át AMD konfigom volt itthonra (Athlon 3200, Athlon X2, Phenom II X6), és tökéletesen kiszolgáltak. Most a céges laposok, a saját lapos, a saját HP WS mind Inteles. Bevallom: nekem teljesen mindegy mi ketyeg a dobozban: egyedül a bekerülési/működési ár/érték aránnyal foglalkozom a budget tükrében; amikor más fizeti, akkor pedig azzal sem... :)

    Ugyanakkor még egy irodaszer-beszállítót is hónapokig tart lecserélni, és sokkal tovább tart eljutni a 'csere' kollektív elhatározásáig, mind effektív végig vinni; t.i. létezik a 'compelling reason' intézménye, amit igazából senki nem akar az asztalra tenni, mivel A) a munkával jár, B) döntéshozatallal, illetve annak indikálásával jár és C) bele kell nyúlni a már kialakított standardba - és A+B+C -> R.I.S.K. , amit senki nem akar bevállalni addig, amíg nincs jó, illetve számszeríthető oka rá.

    ...és akkor ez csak egy marginális aspektus; a fentit képzeld el egy olyan komponenssel kapcsolatban, ami kulcsmotívum és az üzletmenet szempontjából a kirakatban van.

    [ Szerkesztve ]

    Nevermind...

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés