Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hyacinto

    tag

    Kedves Mindenki!

    Ajándékba szeretnénk venni egy laptopot, maximum 200 ezer forintért. Általános felhasználású lenne a gép, talán képszerkesztésre lenne legtöbbször használva. Nagy (képek, zenék,filmek tárolása) tárhelyben gondolkodunk és hosszú (három éves) garanciában, megbízható szervizháttérben. Valamint egy jól összerakott, tartós gépet szeretnénk, inkább bírja tovább, és működjön folyamatosan zavartalanul évekig(?). Nem lenne hordozva, max. az iskola és a lakóhely között Budapesten belül.

    Remélem tudtok valamit ajánlani, még így is, hogy ennyire általánosan fogalmaztam...

    Előre is köszönöm!

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    válasz Borote #4814 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ és hogy alternatívákat is felvetettél,! Akkor 4530s i5-tel, ha jól értem :) , keresek egy jó üzletet ahol megvehetjük ;) .

    Most kicsit furcsát fogok mondani, de a legfontosabb az hogy 200k legyen a végösszeg :) . SSD, felbontás, dedikált GPU, képernyő átmérő, matt vagy fényes meg ilyenek nem játszanak. Az új tulaj nem igazán fogja értékelni. Nekem számítana, de nem nekem lesz :( . Garancia és tartósság ezek a fontosak. Játékok meg talán futnak majd rajta, de a fészbúk meg jútyúbb pörögjön rajta oszt jóvan. Tudom, erre megfelelne egy notebook ami fele ennyibe se kerül ( vagy egy netbook, vagy tablet), de sajnos itt vissza utalnék az első mondatra az offolásomban :( . Szóval tök mindegy hogy most 4530s vagy később 4540s, de inkább most 4530s. ;)

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    Kedves mindenki! :)

    Használtan szeretnék vásárolni laptopot, a keret 300k HUF értékben az elkövetkezendő hónapokban.No és itt jön a fekete leves.

    Jelenleg egy HP ElitBook 2560p-t használok és van egy kb éves asztali konfigom (4GB RAM, 1GB VGA 4 magos AMD proci, majd utánanézek pontosan). Lehet hogy jövőre a munkám miatt külföldre kell költöznöm ezért olyan megoldást keresek ami a kettő előnyös tulajdonságait ötvözi, mert az asztali gépet/monitort nem tudom magammal vinni. Lenne itt mindenféle móka és kacagás, játék és munka, meg média fogyasztás.

    A munka wordpress/wix honlapokon zajlana, ezekhez néha már kevés a 4GB, biztosan gördülékenyebb, gyorsabb lenne a meló 8 vagy 16 GB-al. Későbbiekben talán még videó vágás, szerkesztés is lenne.

    Játék: régebbi játokokkal játszom inkább, így itt lépne be az asztali gép a képbe. Ha az a konfig teljesítményben visszaköszönne a leendő gépben már boldog volnék.

    Hoznám, vinném (repülő, Busz, Metro, Villamos vonat), nyúznám, ezért masszívabb üzleti cucc kéne.

    A fentiek alapján már ki is néztem használtan a HP Zbook 15 G2-őt. Ahogy egy előző hozzászóló is :) , csak őneki nem voltak ennyire extra igényei :D.

    Totál kivitelezhetetlen a dolog? Gondolkodjak másfelé? Vagy jó felé kapirgálok? Igazándiból én sem vagyok biztos semmiben, így inkább csak elméleti a kérdésem. Jól jönne a segítség amit előre is köszönök :R .

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    válasz hallador #138586 üzenetére

    Nem hagy nyugodni az amiket olvastam még a válasz hozzászólásod után, illetve az hogy hasonló dolgok jártak már eddig is a fejemben :).

    Játékra asztali gép való. Ebből az alaptételből kiindulva felvázoltam még két opciót. Mindkettővel pénzt spórolok, amit később külföldön PC vásárlásra, építésre költhetek.

    A verzió: a jelenlegi (HP 2560p) laptopomat bővítem rammal és egy SSd-vel. És USB lámpával megvilágítom a billentyűzetet (a mostani kijelző felső részéről érkező megvilágítás nem rossz, de nem is túl jó). Kérdés, hogy megéri e a bővítés?

    B verzió: megfelezem a költséget, vagyis 150 K körül és veszek egy üzleti gépet használtan garival amiben már minden benne van / beletetetem ami a munkámhoz kel, min. 8 GB ram és egy kisebb SSD, mert úgyis felhőbe mentek, alapból ott dolgozom.Tehát elég 120 GB-os háttértár. WIN esetleg Office.

    Ha jól látom akkor ebben a felállásban is a HP a nyerő :) a 840 G1-es versenyzővel. Bár itt a magyar bill. hiánya a jelenlegi kínálatban kicsit megkeveri a dolgokat, illetve plusz költségként jelentkezik...

    Márciusig amúgy is ráérek dönteni, vásárolni :) .

    Szerinted, szerintetek? A segítséget ismét előre is köszönöm.

    Akárhogy is, játékok lennének a gépen, ahogy most is van Sim City 4 Deluxe, meg van még egy rakás remek játékom a videójáték ipar fénykorából, a GOG könyvtáramban :DDD , meg DOSBox és WinUAE hmmmm. Ebből a szempontből bárhogy is döntök mindkét megoldás egy HIGH END Gamer Notebook lesz a játékok szempontjából, és még a hűtés miatt sem kell idegeskednem :C . Aztánmeg majd meglátom az asztali gépet ;)

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    válasz hallador #138925 üzenetére

    Akkor, az A verzió kuka? Amúgy ezt a két gépet néztem én is a "szalonban" ;)

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    válasz Graphics #171431 üzenetére

    Procival meg vagy elégedve? Írták, hogy a proci a gyenge pontja a gépnek, gyakran lassul, gondolkodik átlagos felhasználás mellett is. Vagy a 16 GB memória ezt ellensúlyozza? Gondolkodom nagyon rajta tesztek alapján szimpatikus, de nem akarom lábon lőni magam.

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    Köszönöm Graphics és malor

    Megfordítva az eddigi kérdéssort: mennyi és melyik a legolcsóbb ajánlható 4 magos irodai multitasking feladatokra alkalmas gép? :)

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

Új hozzászólás Aktív témák