Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hulkeinstein

    csendes tag

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni én is notebook ügyben:

    Még idén lenne megvéve, felhasználási cél: netezés, office, Hearthstone szintű játék, filmezés, online streamek, stb.
    Gyakran lenne hordozva, ezért szempont az, hogy könnyű legyen. Fontos a megbízhatóság, azért ne merüljön le azonnal, és legyen benne minden alap dolog (HDMI, USB3, stb). Az ára max 200k körül.

    Kettőt néztem:
    Lenovo Yoga 500 az i5-ös procival, illetve
    Asus K501 LX.

    Melyiket ajánlátok? A 360 fokos forgatás nem létfontosság, de előny. Mindennapi használatban sebességben lenne különbség valamelyik javára?
    Köszi előre is!

  • Hulkeinstein

    csendes tag

    válasz Khelben #105940 üzenetére

    A 2kg nálam már belefér a hordozhatóságba, nem kell ultra könnyűnek lennie. A Yoga 500-zal milyen negatáv tapasztalatok vannak?
    Ha nem ezek, akkor mit ajánlasz hasonló kategóriában, milyen gépeket nézzek még meg? Köszi előre is!

  • Hulkeinstein

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni én is laptop-vásárlás ügyében. Egy barátomnak lenne ajándék szülinapra, teljesen átlagos napi használatra (Office programok, netezés, emailek, stb). Egy olyan gép lenne a cél, ami sok évig tudja majd szolgálni a gazdáját otthoni környezetben, heti pár óra használattal. Igazából a jelenlegi aktuális tucat/sláger termékek is nyerők lehetnek, nem kell spéci feature.

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most, a következő másfél hónapon belül.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Maximum 200-220 ezer Forint. Ha valami éppen kicsúszik ebből, de egyértelmű előrelépés, akkor az is szóba jöhet. A fő szempont az ár/érték arány - ha van gép, ami mondjuk 150 alatt kijön is hasonló tudású, akkor az a preferált.
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Irodai programok, emailezés, összességében kevés erőforrást igénylő programok. Nem must have, de plusz pont ha ilyen nagyon alap játékokat (CSGO, Among Us-hoz hasonló online hobbijátékok) el tud futtatni haverokkal való játékra. Mindez hobbi felhasználásra lenne, nem pedig munkára
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Lásd fentebb.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Alapvetően rugalmas - egy standard 15.6-os lenne a kiindulópont, de ha kicsit kisebb/nagyobb, az sem gond.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem sokat, de azért ne törjön el a zsanér három hónap után. Alapvetően otthoni használatra lesz, de ha olyan életszituáció adódik, akkor lehessen használni pl. utazás közben.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    Nem kell óriási tárhely, egy 500GB / 1TB bőven elég. Az SSD jó lenne, de nem létszükséglet.
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs spéci igény, de azért alapfunkciókra lehessen használni, szóval legyen rajta HDMI, legalább 2 USB port, ethernet port, stb.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új gépben gondolkodunk.

    Köszönöm szépen előre is a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • Hulkeinstein

    csendes tag

    Sziasztok!
    A következő paraméterekkel kértem segítséget kb. egy hónapja a topikban:

    Egy barátomnak lenne ajándék szülinapra, teljesen átlagos napi használatra (Office programok, netezés, emailek, stb). Egy olyan gép lenne a cél, ami sok évig tudja majd szolgálni a gazdáját otthoni környezetben, heti pár óra használattal. Igazából a jelenlegi aktuális tucat/sláger termékek is nyerők lehetnek, nem kell spéci feature.

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most, a következő másfél hónapon belül.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Maximum 200-220 ezer Forint. Ha valami éppen kicsúszik ebből, de egyértelmű előrelépés, akkor az is szóba jöhet. A fő szempont az ár/érték arány - ha van gép, ami mondjuk 150 alatt kijön is hasonló tudású, akkor az a preferált.
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Irodai programok, emailezés, összességében kevés erőforrást igénylő programok. Nem must have, de plusz pont ha ilyen nagyon alap játékokat (CSGO, Among Us-hoz hasonló online hobbijátékok) el tud futtatni haverokkal való játékra. Mindez hobbi felhasználásra lenne, nem pedig munkára
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Lásd fentebb.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Alapvetően rugalmas - egy standard 15.6-os lenne a kiindulópont, de ha kicsit kisebb/nagyobb, az sem gond.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem sokat, de azért ne törjön el a zsanér három hónap után. Alapvetően otthoni használatra lesz, de ha olyan életszituáció adódik, akkor lehessen használni pl. utazás közben.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    Nem kell óriási tárhely, egy 500GB / 1TB bőven elég. Az SSD jó lenne, de nem létszükséglet.
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs spéci igény, de azért alapfunkciókra lehessen használni, szóval legyen rajta HDMI, legalább 2 USB port, ethernet port, stb.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új gépben gondolkodunk.

    Ajánlották itt a HP 255 G9-es gépét és részletesebb átnyálazás után továbbra is tetszik ez. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy ebben az ársávban 190-220k van-e gép ami ennél egyértelműen jobb vagy erős versenyző és érdemes ránézni?

    A három modell amit néztem:
    6A1A7EA - 16 GB RAM, 512 GB SSD, Oprendszer nélkül
    6F299EA - 8GB RAM, 256 GB SSD, Win11-gyel
    6A1A5EA - 8GB RAM, 256 GB SSD, Oprendszer nélkül

    ÁK-n megtaláltam például ezt az ASUS Expertbook-ot, de nagyon gyanús nekem, hogy 2 bolt kivételével mindenhol 400k+-ba kerül, erről tudtok valamit? Illetve specifikációkban így hirtelen nem láttam óriási különbséget még ezzel sem.

    Ezen kívül néztem még a Lenovo IdeaPad 3-at, a Vivobook 15-modelleket és 1-2 ACER-t, de nem láttam nagy különbségeket.

    Nagy segítség lenne ha valaki meg tudná erősíteni, hogy ebben az ártartományban nagyon nem lövök mellé ezzel a géppel a fenti paraméterek alapján.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák