Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sp@rtan

    senior tag

    Egy kissé öregecske Asus F3S már megérett a cserére, ~5 éve teszi a dolgát hibátlanul. Elég sokat volt használva és eddig nem látott szervízt, úgyhogy az utódjától is valami hasonlót várnék el. :D
    "Családi" használatra kéne, netezés, családi fényképek rendezése/nézegetése és a hasonló, kevésbé erőforrás igényes feladatok ellátására.

    (1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    - 200-250k
    (2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
    - 15,x", felbontásból elég az 1366-as is, de ha nagyobb az csak jobb.. Fényes/matt: mindegy
    (3) Notebook súlya?
    - nem igazán lényeges, asztalnál lesz használva, nem nagyon lesz mozgatva
    (4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
    - ezt már leírtam szerintem. A lényeg, hogy ~5 évig el tudja látni a feladatát
    (5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
    - megbízhatóság
    (6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
    - lehetőleg W8
    (7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
    - HDD 500GB+/SSD 128GB+, 4GB min.
    (8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    - HDMI, USB3, webkamera
    (9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
    - Eddig pár Dellt néztem, de azok valahogy nem tetszettek a leendő tulajnak. Viszont egy Sony E15 (SVE1513R1E - i5/7650M/4GB/750GB) internetes tesztek és leírások alapján nem tűnik rossznak. Pontos boltot nem néztem, nem is tudom, hogy hol érdemes mostanában laptopot vásárolni, ha a garancia és a számla fontos.
    (10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    - még márciusban

    Előre is köszönöm! :R

  • sp@rtan

    senior tag

    válasz AxBattler #29427 üzenetére

    Ahogy nézem a CPU is kicsit gyengébb a Sonyénál, és csak IGP van. A Sonyról mi a vélemény?
    Vagy ez a Dell még pont beleférne a keretbe, csak kéne még venni egy Windowst hozzá.

    szerk.: Nem is atomerőmű kell, de nagyjából ugyanolyan áron van és azért van bőven különbség a két vas között. Viszont van egy olyan sejtésem, hogy a Latitude egy jóval komolyabb kategória az Inspironnál. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák