Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Sziasztok!

    Új laptopot szeretnék venni 1 hónapon belül, 15,6"-os méretben, HD+ (1600×900) vagy FHD felbontással, lehetőleg IPS panellel (inkább matt felülettel, de a fényes se zavaró). Alapvetően "mindenes" gépnek szánnám, de elsősorban munkára (irodai alkalmazások, minimális képszerkesztés) és böngészésre használnám. Játszani mondjuk nem nagyon szoktam, de azért jó lenne, ha egy (legalább) középerős dVGA lenne benne, valamint 4-8 GB RAM (a 8 GB-nak nyilván jobban örülnék :) ).

    Nem sokat hordoznám, úgyhogy az akkumulátortól nem várok csodákat. Inkább Intel párti vagyok, elsősorban valamilyen i5-ös/i7-es gépet szeretnék, egy ULV-s proci se ijesztene meg.

    Nagyon fontos lenne, hogy legyen M.2-es bővíthetősége, mert HDD-re mindenképp szükségem lesz (az SSD-t majd külön venném meg hozzá). Oprendszer nem kell rá, majd veszek - de persze ha van rajta, az nagy előny. Ha tud ac-s WiFi-t, meg gigabites LAN-t, az is mindenképp előnyös, bár az előbbi fontosabb lenne. Elsősorban Dell párti vagyok, de gyakorlatilag bármilyen márka (Toshiba, ASUS, Samsung, Lenovo) is szóba jöhet. A keretösszeg SSD és oprendszer nélkül kb. 200k, ettől felfelé nem akarok nagyon eltérni, de +10-15k még beleférhet, legfeljebb később veszek bele M.2-es SSD-t.

    Nem egyszerű kérés, gyakorlatilag biztos, hogy az ár miatt kompromisszumos lesz a dolog, mindenesetre nagyon várom a javaslataitokat! :R

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz btudos #105732 üzenetére

    Köszönöm! :R Amúgy az ASUS K501UX is felmerült bennem (csak győzném kivárni - valószínűleg nem fog menni...), de valószínűleg a Dell lesz a vége. Az IPS egyébként annyira nem kritikus, szemből fogom nézni, szóval rendben lehet a TN is.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    Nagyon szigorúan jövő hétfő estig. (Kedden külföldre utazom, addigra mindenképp kell a gép.)

    (2) A gépre szánt összeg forintban?

    250 ezernél nem szeretnék többet rászánni, sőt alapvetően jó (jobb) lenne 200-230 ezerig. Sajnos nem igazán ideális az elképzelésekhez viszonyítva, de a legtöbb megvalósításához szerintem elég. Pláne használtan.

    (3) Felhasználás?

    Irodai, netezés (viszont eléggé multitaskos vagyok, úgyhogy RAM-ból 8 GB kellene), minimális játék (inkább régebbiek).

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

    Inkább régebbi játékok, a videokártyához igazított beállításokkal :). Tehát nem igazán kritikus, de azért dVGA-val szeretném. Szerintem egy 920M körüli (vagy az ennek megfelelő Radeon) elég lenne.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    15,6", HD+ vagy FHD felbontás. Alapvetően IPS-t szeretnék, lehetőleg mattot (de a fényes se lenne rossz).

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

    Egészen minimálisan. Ne legyen nagy dög (de mivel 15,6"-osat szeretnék, ez azt hiszem teljesül), de akksi terén nincsenek dedikált elvárásaim. Elég, ha van benne és működik is :DDD.

    (7) Operációs rendszer?

    Semmi, vagy Win7, vagy Win10. Nem kritikus pont.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

    ODD jó lenne legacy okokból, HDD-ből 750 GB-1 TB, és sajnos viszonylag fontos lenne az SSD-s bővíthetőség HDD mellett (gondolom leginkább M.2). SSHD nem érdekel. A 250k-s árlimit SSD nélkül értendő. Azt majd külön veszek hozzá később. 8 GB RAM-ot szeretnék. Persze azt a legegyszerűbb bővíteni.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények?

    eSATA jó lenne, de nem muszáj. Nem igazán figyeltem, de gondolom HDMI ma már minden laptopon van. Erre is kellene :). Háttérvilágításos billentyűzet, ac-s WiFi, gigabites LAN jó lenne, de egyik sem kritikus. Ez szintúgy igaz az esetleges kártyaolvasóra :).

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?

    Jobb lenne az új, de mivel az igény elég magas a költségkerethez képest, ezért egy szép, garis használt géptől se zárkóznék el.

    Várom a javaslataitokat! :R

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Khelben #115031 üzenetére

    És #115032: Nagyon köszönöm a tippeket! :R Mind a két gép szimpatikus, bár most egyelőre épp egy K501UX-szel szemezek leginkább. Ha nem TN paneles lenne, akkor nagyon egyértelműen buy lenne... Lehet, hogy majd megpróbálom valahol csekkolni a kijelzőjét, mert lehet, hogy nem annyira rossz TN-nel se.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák