Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khelben

    nagyúr

    válasz mclaren777 #102294 üzenetére

    Nem rontja a szemet. Az üzleti gépek TN-je pedig nem olyan, mint a belépő konzumereké. Egy HP 8560p WVA-s 1600x900-as vagy fullhd TN paneljét bármikor mellé lehet tenni egy konzumer belépő IPS-nek, nem sok különbség lesz. IPS úgy rémlik, főleg Lenovokban volt opció illetve azokban cserélhető a panel IPS-re. HP-nál is volt Dreamcolor kijelző, de még most is megfizethetetlen, nem hiszem, hogy azzal árulnának egy használt gépet.

    (#102296) szegim : Asus K501-et keress. Az X sorozat nagyon vékony műanyagból van, az összeszerelési minősége és a hűtése is elég gáz. Egy mostani laptoppal addig érdemes tervezni, ameddig a garancia tart, akkor éri el a gyártó által tervezett élettartamát. Persze utána is mehet még sokáig, csak jöhetnek elő olyan hibák, amiket drágább megcsináltatni, mint új gépet venni.

    (#102295) R.P.: nagyon kevés a pénz az igényeidhez. Asus K501 az első gép, ami közelében van, de az is 160k-tól indul és a leggyengébb változatot kapod ennyiért. Ha lemondasz a játékról, akkor Fujitsu A514 van olcsóbban, a maradék pénzből vehetsz bele ssd-t meg rambővítést. És kb. ennyi a választék. Olyan gépet nem fogok neked ajánlani, ami gagyi házban van vagy épp nem működik rendesen a garanciális szolgáltatása, mert nem szeretném, hogy pár hónap múlva visszagyere minket szidni, hogy miért vetettünk veled ilyen szart.

    [ Szerkesztve ]

  • kistewe

    tag

    válasz mclaren777 #102294 üzenetére

    Én 2 napja cseréltettem IPS-re és Aizen-t tudom idézni : "tisztább, szárazabb biztonságosabb érzés"
    Röviden ÉG és Föld... nekem a 6230-ban volt TN panel de nem tudom milyen minőségű, majd somasz megmondja és most IPS van benne , mindössze annyi a különbség , hogy eddig 2 óra után a szemem fáradt el mintha kisírtam volna, most már éjjel 1 kor ( 5 órányi netezés után ) még vidáman olvasnék de már ülni nem bírok...ennyi a különbség..
    Van olyan gép amiben utólag is cserélhető IPS -re pl a 6220 és 6230 viszont a felbontás ugyanaz 1366x, de nekem a céges 6430 dvga-val es TN panellel 1600x ,de tudom, hogy létezik erintőképernyővel is és valszeg IPS-el is. Szerintem legjobban akkor jársz ha olyan gépet keresel ami TN paneles és utólag csrélhető IPS-re mert akkor nem kerül egyszerre pénzbe, én is így csináltam , mikor vettem ott volt az opció, hogy kérhetek IPS-t bele de akkor nem kellett és pénz sem volt rá, 1 év után megcsináltattam és mellé raktam az enyémnek az asszony 6220 TN peneles gépét hááááát durva a különbség főleg ha egymás mellett látod őket.
    dellben gyári IPS-el általában Precision van használtan de az nem 100k alatt... 6420 már 100 k alatt van de előbb érdeklődj utánahogy az adott konfig upgrade-elhető-e IPS -re...

    lumosnina: őskövületet ne vegyél csak mert olcsó... ha a filmnézés youtubot is jelent akkor ahhoz már hardver is kell, most járt nálam mobile celeron 1,6 ghz dvga-nélkül , a filmlejátszás még csakcsak ment de a youtube meghalt , hang volt de kép kifagyott....először azt hittem kevés a ram de nem a proci futott 100%... ennyi ...

    uff stewe

    IPS -t mindenkinek :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák