Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bviktor93

    tag

    Üdv!

    Segítséget kérnék én notebook vásárlásban, ki is töltöttem a kéréseket. :))

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 héten belül
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    ~200k, csak indokolt esetben mennék fölé
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Semmi extra, egyetemre cipelném, netezés, pár (CPU igényesebb) szimulációs program futtatása.
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Nem, vagy csak nagyon minimálisan. Esetleg pár indie-játék szóba jöhet, esetleg Civ5... (nem akarok BF-ezni Ultrán, arra ott a PC). Szóval dedikált GPU nem kell szerintem, de persze nembaj ha van.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Inkább a minőség talán, de mindegyik fontos
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Igen szeretnék. min. 128-ast, de ha lehet inkább nagyobb legyen.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    14-15", lehetőség szerint minél nagyobb felbontással :) 1366x768-nél azért nem bánnám ha nagyobb lenne.
    Inkább matt.
    (8) Notebook tömege?
    Nemigazán releváns, de nagyon nehéz azért ne legyen.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    nélküle
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    SSD, min. 128 GB, de ha még belefér a keretbe inkább nagyobbat szeretnék, mondjuk 240-eset. RAM: 8GB. Optikai nem kell.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI legyen, DisplayPort-ot nem bánnám ha lenne, de nem akkora gáz, ha nincs.
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Igen, inkább CPU igényeset, de azért nem egész nap dolgoznék ilyen alkalmazásokkal.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Nincs, várok egyenlőre a javaslatokra. :)
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Csak új.

    Előre is köszi.

Új hozzászólás Aktív témák