Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • korpicschess

    veterán

    Na én is írok egy kifejtett hozzászólást:
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Csak használt.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Ahogy szerintetek érdemes, akár most, akár januárban / január végén.

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    Kb. 150.000 Ft +/-10%

    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Főleg böngészés, filmek, néha gimp, matematikai programok (Matlab), irodai programok.

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Nagyon ritkán jut időm játszani, de a mostani P8700 + GT 240M kombómat ami 5 éves, azért üsse, szóval ne IGP legyen. Egyébként CS: GO, COD.

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Egyformán fontos.

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Ez az egyik alapkitétel, de ennek nem muszáj a 150k-n benne lennie.

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    Jó lenne a fullHD, matt, de megelégszem HD-val is, valószínűleg egy monitort is újítok mellé.

    (8) Notebook tömege?
    Mindegy.

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nélkül.

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Legalább 8 giga RAM, egy 120 gigás SSD és 500/1000 GB vinyó (utóbbi akár külső is lehet).

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Fontos lenne 3D Bluray filmek támogatása HDMI-n keresztül, SPDIF jó volna, de ettől el tudok tekinteni, mert kevés mindenben van.

    Ami még fontos volna, hogy egy 5 éves Acer 5739G-ről váltok, amiben egy Intel P8700 és egy GT 240M van, és valódi előre lépést szeretnék, minden tekintetben (minőségileg ez kifogástalan, zsanér is 5*, a hangszórója is nagyon jó, de erről már lemondtam, SPDIF-et is tud).

    Amit első körben kinéztem, az egy dedikált videókártyás HP Elitebook lenne, új szériás.

    Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

Új hozzászólás Aktív témák