Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mmaattee315

    csendes tag

    Sziasztok!

    Jelenlegi gépem:

    Acer emachines E725: 15.6 kijelző; Pentium dual coreT4400, 2+2 ddr3ram, Kingston 120gb ssd

    Közel 7 éve megvan a gép, aksit sikerült csak hazavágni 2 éve. Nyekergős műanyag borítás, billentyűzet is szép hangokat ad ki.
    Autocad-ben akadtak kisebb problémák nagyobb méretű fájlok megnyitásakor (gyár alaprajz, szerszámgép rajz..) és játék terén, habár 1024x768-ban lowon, ablakban indítom.
    Gépemből ssd-t áttenném új laptoba, esetleg még 2gb-s ddr3 RAM-ot de 4gb szerintem bőven elég.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Egy hónapon belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? 130.000 - 150.000 Ft
    (3) Felhasználás? Alap office programok; Autocad 1-1 nagyobb fájl, de nem jellemző; Autodesk Inventory egyszerű alkatrészrajz, szerszámrajz; filmek/sorozat/kevés játék
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    WoW 1366x768-on medium-lowon ha megy, bőven megfelel.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6 megfelelő; ami belefér, jelenleg fényes TN boldogulok vele.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Szállóra kellene a gép, max hétvégente vinném haza. Útközben nem használnám.
    (7) Operációs rendszer? semmi
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Optikai meghajtót én feleslegesnek érzem, 4gb ram legyen (kezdésnek is elég1-2 év múlva max bővítem +4gb-al), 250-500-as HDD elég (HDD nélkül nem lehet lapost venni?((azért találok neki helyet :) )))
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) kártyaolvasó ennek számít? (billentyűzet kevésbé legyen hangos :D )
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Újat szeretnék, de ha ennyi pénzből fent leírtaknak megfelelőt nem találunk akkor más is érdekel.

    Várom válaszotokat!

    Üdv,
    Máté

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák