Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz nf2f #2247 üzenetére

    szerintem ilyen gép nem létezik.
    alapból a 17''-os gépek 98%-a csillivili parasztvakítós gép (aki komolyan gondolja a notebook használatot, az normális méretkategóriában gondolkozik). namost a parasztvakítós gépek szinte kivétel nélkül csillogós képernyővel jönnek. egyetlen kivétel a munkára tervezett hp 9000-es sorozat.
    írod hogy játszani is szeretnél meg hosszú akkus időt is. namost az remélem egyértelmű, hogy a sokat fogyasztó 17es képernyővel és a borzalmasan sokat fogyasztó erős videókártyákkal szerelt gépeknél az akkumulátoros üzemidőt jobb elfelejteni.
    az, hogy akksiról akarod használni (tehát utazás közben) és hogy nem érdekel a súlya/melegedése, arra utal, hogy soha nem használtál még notebook-ot.
    az ilyen finomságokról, hogy valami elem takarja a portokat meg hogy slotin-es dvd nem beszélnék, mindkét tulajdonság nagyon ritka.

    a jótanács, hogy nézz egy kicsit körül a mostanában kapható notebook kínálatban, kicsit igyekezz reálisabb és nem egymásnak ellentmondó igényeket támasztani. (különös tekintettel az árra, normális minőségű külön videókártyás 17-es gépeknél a 300k a legalja)

  • shev7

    veterán

    válasz nf2f #2269 üzenetére

    ''Bár szerintem egy ''1 számmal'' kisebb kijelző (15,4''-os) nem fogyaszt jelentősen kevesebbet''

    A hangsuly a szerintemen van :)

    ''Hosszú'' akkumulátoros idő alatt 1-2 (maximum 3) órát értettem ''
    17''-os DTR-nel mar ez is hosszunak szamit. En inkabb 1 orat mondanek ami normal hasznalat mellett elerheto. (nem szabad hinni a speckokban levo 2-3 orat)

    ''A súly nem számít, mivel lényegében egy táskában elvinném A-ból B-be, majd ott használnám. Tehát minden esetben - akár vonaton is - asztalon használnám''

    Ne vedd sertesnek, de ezt csak azert mondod mert nem volt meg notebookod. A vonatos hasznalat meg haaat...

    ''viszonylag strapabíró, tartós ház (2-3 évet ki kéne bírnia)''
    Ha DTR-t valasztasz, azok nem a tartos hazukrol hiresek, pont azert, mert ezek nem arra vannak kitalalva, hogy hurcolva legyenek. Ez hatvanyozottan igaz ha az arlista aljarol valasztasz...

    Csak az tudom mondani, hogy ennyiert inkabb egy kenyelmesebben hasznalhato, jobb minosegu 15''-os gepet vegyel. (Bar az en velemenyem az, hogy notebook 15''-tol lefele kezdodik)

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • shev7

    veterán

    válasz nf2f #2277 üzenetére

    azert az a dell gep nem akarmicsoda, pont azert 9 kilo, mert van benne akksi rendesen, de nem is 300 ezer az ara...

    ''Ismét csak a fenti modellből tudok kiindulni, az nincs 9 kiló, ami egy hátizsákban vagy válltáskában meg se kottyan. (Viszonylag sűrűn járok túrázni, az idők folyamán már megedződtem.)''

    Ha te igy gondolod felesleges errol beszelgetnunk, en csak azt mondom, hogy minden ismerosom aki notebookot vett kivetel nelkul kisebbet vett/kissebet akar venni masodiknak. Egyszeruen ha cipelni kell a 15''-os is kenyelmetlen tud lenni (nem csak a suly, a meret is)

    Az a baj, hogy asztali gepbol indulsz ki, felteszem 17-es vagy 19-es (esetleg megnagyobb) monitorod van. De a noti akkor sem desktop pc ha dtr. Masok az aranyok, pl sokkal kozelebb ulsz a kijelzohoz. Hidd el, egy 12''-os gepet hasznalni sem kenyelmetlen, es egyaltalan nincs az az erzes, hogy tul kicsi, hat akkor egy 15''-os?

    300 alatt szinte csak acer fusi es elitegroup gepek vannak 17''-es meretben. Ezeket szerintem senki nem fogja ajanlani. (esetleg hp nx9000-es. de mivel foggalmam sincs, hogy az milyen minosegre)

    De nem veletlen, hogy az hp nw-k meg a dell-ek 500 korul indulnak...

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • Palika71

    őstag

    válasz nf2f #2286 üzenetére

    Én a 15,4'' -os helyett, most készülök 14,1'' -ost venni, pedig zömében mozizásra használom.
    Kényelmesen dőlj el az ágyon, támaszd egy kicsit fel a fejed, a notit tedd a gyomrod tájékára, és máris szuper-mozi lesz az émény!

    Mindenki a maga szintjén nyomorog!

Aktív témák