Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz WN31RD #437 üzenetére

    azt ugye tudod, hogy az általad említett, rettentő nagy felbontású gépek ára olyan bruttó 400 ezertől kezdődik. plusz kevés olyan felhasználási terület van, ahol indokolt lenne az ilyen felbontás. a 15.4es gépem képernyőjét olyan 50 centiről nézem, így kényelmes, nem kell előre hajolnom - biztosan olyan marha kényelmes lenne ugyanez a távolság 1920-as felbontással?

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz WN31RD #472 üzenetére

    Tudom. Bruttó 400e Ft nem olyan vészesen nagy összeg
    lehet, hogy neked nem az, de ma magyarországon az emberek többségének bizony az. plusz sokan vannak, akik megengedhetnék ugyan, de egyáltalán nem szeretnének ennyit költeni notebook-ra.

    Nem azt mondom, hogy kell otthonra az 1400*1050, természetesen nem kell, de igen kényelmes.
    otthoni felhasználás alatt én a netezést, csetelést, filmnézést, esetleg játékot értem. jellemzően kevés task fut, a programok kezelőfelülete kis felbontásra van tervezve. a ''munkatempó'' kényelmes, nincs kifejezett igény arra, hogy 2-3 ablak egyszerre látszódjon a képernyőn, van idő a taskbar-on matatni vagy alt-tabozni. nagyobb betűket pedig mindenképp kényelmesebb olvasni, mint kisebbeket, még akkor is, ha jó a szemed. munka más kérdés, ott természetesen van értelme a nagyfelbontásnak.

    amit továbbra sem értek, hogy miért próbáljátok mindenképp szarfosnak beállítani az összes konzumer gépet. kétlem, hogy átlagos konzumer felhasználásnál egy asus-lenovo-toshiba-sony 1 évet bírna. plusz sokaknál szempont a gép felszereltsége (webcam, dvd író, kártyaolvasó, mittomén) amiből a business class gépek nincsenek általában nagyon jól eleresztve. szintén kritikus pont lehet a képernyő minősége, ahol a nyerő a sony vagy az apple. esetleg az is számíthat, hogy ne egy csúnya, szögletes, formatervezés nélküli gépet bámuljon évekig a júzer, ott szintén a konzumer gépek a nyerők. a notebook manapság egyszerű tömegtermék, nem pedig kiváltságosok munkaeszköze, így a vásárlási szempontok is mások lettek. (ezt nem észrevenni pont olyan, mint nem látni mondjuk a 17''os óriás notik létjogosultságát).

  • cucka

    addikt

    válasz Dr. Akula #479 üzenetére

    Az én tapasztalatom a konzumer notikkal az hogy szarok.
    ezt részleteznéd? asus, toshiba, lenovo gépek pl. nagyon egyben vannak, legalábbis azok a típusok, amelyeket volt szerencsém megnézni. a hp nx7400-asomat hajlamosak vagytok valamiért kicsit magasabb kategóriába rakni a ''ranglétrán'', mint az előbbieket (talán lenovo-t leszámítva), pedig érzésre sokkal szarabbul van összerakva, mint azok. (azért döntöttem emellett, mert amikor vettem, akkor az olcsó kétmagos gépek közül ez volt a legjobb, plusz szenzációsan jó a billentyűzete, ui. ugyanazt kapja, mint a félmillás nw szériás hp notik).

    mod: látom, acer és gericom alapján itéled meg a mai, középkategóriás konzumer gépeket. nos, ez a két márka jelenti mondjuk a legalját a notebook kínálatnak. majd nézz meg mondjuk egy f3-as asust, lehet, megváltozik a véleményed.

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz WN31RD #484 üzenetére

    Talán nem csak egy-két, ismerősi körben fellelhető géppel, hanem céges flottával is. (Maradandó élmény pl., amikor valami idióta consumer kategóriás gépet rendel zsákszámra céghez.)
    céges gép azért más tészta, mert sokszor a kedves dolgozó tojik rá, hogy vigyázzon a gépre. ugyanez a helyzet mondjuk a céges autókkal is. egyébként szabad tudni, hogy pontosan milyen konzumer gépről van szó?

    Mi pedig néhányan megpróbáljuk felhívni a figyelmet a tömegtermékek hátulütőire, és megpróbálunk segíteni abban, hogy okosabban válasszanak (tömegterméket). Pont azoknak a legfontosabb ez, akiknek a legkevesebb pénzük van, mert őket érinti legfájóbban, ha netán befürödnek valamivel.
    bizony, csak az átlagos tömegtermék-notebookok vásárlóinak más szempontjai vannak a vásárlásnál és ezeket egy bc gép nem tudja kielégíteni. zavaró, hogy bármit mond a júzer, ha kevés pénze van, akkor valaki biztosan kötelességnek érzi, hogy ajánlon neki egy használt t szériás ibm-et, akkor is, ha otthonra venné általános multimédiás felhasználásra.

    És ettől még nem mondhatom el, hogy a bruttó 400e Ft-os gépek bizony jók (mármint némelyik), és aki teheti, vegye számításba őket? - persze hogy jók. normális felszereltségű bc gép ui. kb. ennyibe kerül. ha tehetném, én is 400ezres gépet vennék a jelenlegi 170 ezres helyett. csak nem kéne úgy beállítani a helyzetet, hogy az újonnan legalább 400k-s gépeken kívül mindegyik szar, eldobható konzumer vacak, mert valószínüleg nem az.

  • cucka

    addikt

    válasz Dr. Akula #496 üzenetére

    megint csak a sarkítás. nem értem, miért gondolod azt, hogy néhány business class-nak mondott sorozatot (ibm t, hp nc, latitude, lifebook) leszámítva az összes gép ugyanolyan szarfos széthullós gagyi burkolattal rendelkezik, és igazából egy notebook egyetlen, univerzális értékmérője, hogy a gyártója bc sorozatba sorolta-e vagy sem.

  • cucka

    addikt

    válasz parandroid #613 üzenetére

    Amit a HP kijelzői ellen fel szoktak hozni, az a fakóságuk, de ez jellemzően minden gépre igaz, hogy a nagyobb színhűség sajnos fakóbb színeket eredményez. Lehet venni Brightview (GlareType, Colorshine, akármi) kijelzővel is HP gépet, de az oda is tesz a színhűségnek. Nem véletlen, hogy csak a konzumer kategóriában szórják, valójában csak marketingeszköz, hogy a kezdő júzer rácsodálkozhasson, hogy húúú, milyen szépen tükröződik, és milyen szép színes.


    mégis milyen színhűségről beszélsz? az olcsóbb hp-k képernyőinek annyira rosszak a betekintési szögei, hogy ha csak egy kicsit megmozdítod a fejed, már változnak a színek. a fényerő ezeknél a gépeknél egy állású, ami a maximálisat jelenti, de nagyobb fényben így is elég sötét a kép. vannak alsókategóriás csillogós panellel szerelt hp-k is, de érdekes módon azoknak is csúnya, fakó, sötét a képük.

    nem kéne úgy beállítani, hogy milyen király dolog, hogy a hp gépekben ilyen szar tft panelek vannak, mert nem az. a nagyfelbontású paneljük ugyanilyen gyenge minőség, egyedül a betekintési szögei jobbak valamivel, mint az olcsóbb paneleknek, de szintén elég csúnya, sötét képük van.
    a csillogós képernyő meg főleg amiatt nem terjedt el az üzleti gépeknél, mert irodai világításnál valóban kellemetlenül csillog. otthon jellemzően kevéssé jön ez elő, ízlés dolga, hogy ez mennyire zavar.

  • cucka

    addikt

    válasz Stokiii #854 üzenetére

    Pár hete vettem egy Acer Aspire 5115 ös notebookot 270 ért ....(inkább játszásra fogom használni). Szerintetek mennyire érte meg
    igazából ha már megvetted, akkor nem teljesen mindegy, hogy jó vétel volt-e? egyébként meg nem volt jó vétel, ennél sokkal jobb gépeket lehet ennyi pénzért venni, akár toshiba tecrát is, x1600-as videókártyával.

    mit várhatok el a videokártyámtól? - ha már nálad van pár hete, igazán kipróbálhattad volna, hogy mit tud :) . egyébként a mostani játékokkal nyilván elboldogul úgy-ahogy, 1 év múlva megjelenő játékokkal meg el fog vérezni. játszani asztali gépen kell.

  • cucka

    addikt

    válasz Neoka #862 üzenetére

    Ha pl az oblivion is az jó lenne

    :))
    400ezerért esetleg..

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz Blaise #867 üzenetére

    a gond az, hogy a srác notebook iránt támasztott igényei és az erre rendelkezésre álló pénz mennyisége nincsenek egyensúlyban.

    értitek, ha 200 bruttóért szeretne olyan notit, amin faszán megy az oblivion, akkor nem a leggagyibb x1600-as gépeket kell ajánlgatni, hanem azt, hogy gyűjtsön még pénzt, vagy ne akarjon ilyesmikkel játszani, esetleg vegyen asztali gépet.

  • cucka

    addikt

    válasz Neoka #869 üzenetére

    valószínüleg félreértettem, azt gondoltam, hogy új, gépigényes játékok futtatására alkalmas notebook-ot szeretnél vásárolni. az a gép, amelyen egy ilyen új játék éppenhogy eldöcög 800x600 közepes részletességben az nem nevezhető játékgépnek.
    egyébként nem fikázni szerettem volna, hanem inkább finoman szólni, hogy jó eséllyel csalódás lenne egy ilyen gyanúsan olcsó, jó grafikus kártyával szerelt gép, akár teljesítmény, akár minőség terén.

    (játékgépnek meg mondjuk a dell 9400ast nevezném, amiben geforce 7900as videókártya van. persze ez egy ordas nagy 4 kilós tepsi, túlzás lenne azt mondani rá, hogy notebook, sokkal inkább összecsukható asztali számítógép és az ára bizony ott van 400k körül. notinál a komoly játékteljesítmény bizony extrém vásárlói igénynek számít, aminek ennyi az ára).

    (#872) Blaise - valamilyen szinten a gma 950-essel is lehet játszani, például civ4 vígan fut rajta. csak azé' ne hitegessétek már azzal, hogy az a gép olyan marha király játék notebook, mert nem az.

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz Damage #987 üzenetére

    egy 17''os gép inkább nevezhető asztali gépnek, mint notebook-nak. 4 kiló marha sok, ha ölben kell tartani, úgy 1 óra után a 2.5 kilós gépem is elég kényelmetlen tud lenni.
    az általad kinézett gép szélesvásznú kijelzőjű, 1440x900as felbontással. namost ha belegondolsz, hogy ezen fizikailag is pontosan ennyi pixel van, akkor rögtön rájösz, hogy ezen a sajátján kívül minden felbontás szarul fog kinézni (homályos lesz), főleg az 1024x768, ahol ráadásul még torzul is a kép. konkrétan ezt a gépet nem láttam, de a notebook képernyők színhűsége általában véve nagyon felejtős kategória.

    a látószög nem érdekel (majd helyezkedem én). . valószínüleg nem látttál még gyengébb minőségű notebook képernyőt. itt a gyenge látószög nem azt jelenti, hogy nullszögből nem látszik rendesen a kép, hanem hogy bárhogy helyezkedel a képernyő alján és tetején lévő színek köszönő viszonyban sincsenek egymással.

    GeForce6800-at egy nem gyengébb játékgépre . kb. alig van a piacon olyan notebook, ami leveri videókártyában ezt. azt azért vedd figyelembe, hogy ezek fűtenek is rendesen. asztali gépnél tökmindegy, mert az asztal alatt fújja a meleget a falra, notinál viszont a combodat meg a heréidet fogja perzselni.

  • cucka

    addikt

    válasz Damage #990 üzenetére

    Az anyagminőség, tervezés, kivitelezés nemigen számít. Nem zavar, ha csúnya és szar műanyagból van. - értjük, tehát alapvetően szar minőségű gépet szeretnél vásárolni :) . az lehet, hogy nem zavar, ha rossz a burkolat minősége, de ha két év múlva el szeretnéd adni, akkor zavarni fog, mert szétkopott/repedt burkolattal kb. eladhatatlan egy notebook.

    asztali PC-be való GeForce 6800-nál erősebb VGA. - itt vissza kéne venni az igényekből, mert szerintem ezt a kritériumot a 7900-as mobil gpu alatt nem teljesíti egyik sem. (de javítsatok ki, ha tévedek). 7900as vga-val szerelt gépek ára meg kicsit távol esik a 200k nettótól.

  • cucka

    addikt

    válasz Damage #1001 üzenetére

    Inkább veszek az ölembe egy 5 kg-s gépet, mint egy 15 kg-s asztali gépet egy 15kg-s monitorral!
    hát nem tudom, én inkább veszek az ölembe egy 2kg-os, enyhén langyos gépet, mint egy 5 kilósat, amely pirosra süti a combomat meg a tökömet.

    Nem használnám széslőséges körülmények mellett a gépet és vigyázok a cuccaimra! Lehet akármilyen szar minőségű műanyagból, amíg magától szét nem esik nem érdekel!
    a szar minőségű műanyag egy notebooknál azt jelenti, hogy 1-2 év után szétkopik az a része, ahova a csuklódat teszed gépeléskor. meg azt, hogy a hő, a gyenge műanyagok és a nem elég masszív felépítés miatt mondjuk elreped. (pl. ezek a gépek láthatóan meghajlanak, ha az egyik sarkánál fogva egy picit megemeled őket.). ugye észrevetted, sehol nem volt szó extrém használatról.

    Nem fogom dobálni és nem fog leégni az alja (és a tököm sem), megtanultam hogy tegyek alá egy nagyobb könyvet (táblát) és így marad hely a szellőzésnek is. - aha, akkor 4 kiló a notebook, 0.5-1 kiló a tápegység és a kábel, plusz viszel még magaddal egy 3-4 kilós világatlaszt is. ha szerinted ez kényelmes, akkor hajrá, vegyél ilyen gépet.

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz Damage #1005 üzenetére

    ok, én is úgy gondolkoztam, hogy egy 2.5 kg-os gép súlya nudli, most meg már intenzíven nézegetem, milyen könnyebb gépre tudnám lecserélni. az elején nagyon királynak tűnt, de most már egyszerűen kényelmetlenül nagy és nehéz, ha pár percnél többet kell cipelnem, illetve ha hosszabb ideig kell ölben használnom. teljesen biztos vagyok benne, hogy neked is meg fog változni a véleményed, ha használod pár hónapig.

  • cucka

    addikt

    válasz qfm #1009 üzenetére

    mennyi idő alatt fog értelmes szintre süllyedni az ára - attól függ, hogy mit jelent az értelmes ár. olcsóak akkor lesznek, ha már kopogtatnak az ajtón a következő platformok. normális árszintre szerintem olyan fél-1 év alatt.

    az aku idő tényleg nőni fog, vagy alá nyomnak majd egy szarabb akksit, mondván az is elbirja annyira mint a régieket az erősebb, és ez olcsobb is? - remélhetőleg pozitív változás lesz. a szarabb akksikat most is benyomják a nagyon olcsó modellekbe.

  • cucka

    addikt

    válasz Boyfish #1011 üzenetére

    kb. semmilyet, bruttó 150ért a legalját kapod a választéknak. mondjuk egy hp nx6325 sempron procival és pótakksival kijön kb. ennyiből újonnan.

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz Damage #1015 üzenetére

    a te szempontjaid, hogy erős hardver legyen a gépben, olcsó legyen és nem baj, ha szar minőségű. namost az általad kinézett acer és fsc gépek egyaránt teljesítik ezeket a kritériumokat, beleértve a minőségit is.
    ebben a topicban senki nem fogja neked ajánlani ezeket a gépeket, pontosan azért, mert gyenge minőségűek. mivel 200k nettóból ennél jobbat nem kapsz 17''-ban, hajrá.
    (kérdés, hogy ennyiből megéri-e egyáltalán ilyen gépet venni. kicsit olyan, mint azok, akik kevés pénzből szeretnének új autót venni, de csak a full fapadosra tellik, amiből kispórolták a rádiót, szervókormányt sőt talán a kapaszkodókat is. na erre senki nem fogja azt mondani, hogy jó vétel volt, mint ahogy az általad kinézett gépek egyike sem jó vétel).

  • cucka

    addikt

    válasz parandroid #1017 üzenetére

    mobil sempron tudtommal valódi mobil proci, ui. tudja szabályozni az órajelét menet közben.
    notebookstore-nál néztem renew gépeket, nagyonolcsó kategóriában szerintem most egy coreduo-s nx6310 a legjobb vétel, renew-ban 138 bruttó pénzért, esetleg ez is megfontolandó lehet. (oké, hogy a leggyengébb core duo, de akkor is kétmagos :) ). hosszú akksi időhöz mondjuk mindenképp kell plusz akksi, ami akciósan is 30 ezer plusz tréfa.

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz Damage #1022 üzenetére

    Én a kijelzők minőségére (dinamika, szaturáció, fehéregyensúly stb-stb) vagyok inkább kíváncsi és nem a felbontására!
    erről is volt szó. olcsóbb kategóriás notebook kijelzők képminősége még egy olcsóbb asztali tft minőségét sem közelíti meg, ennyi.

  • cucka

    addikt

    válasz Dr. Akula #1202 üzenetére

    A lenti Lenovonak 1 szépséghibája van: 3000-es sorozat, nem ThinkPad. Kb ugyanaz a minőség mint az Acer.
    láttál már testközelből ilyen gépet, vagy ez csak a szokásos ''szarfos konzumer'' lemez ismét?


    más: hp nc6400-al valakinek van tapasztalata? elég jó áron találtam használtan és újonnan is, erősen gondolkozom rajta, hogy lecserélem az nx7400-asomat egy ilyenre.
    (egyáltalán megéri ilyesmit használtan, minimális garanciával venni? hp cserealkatrészek árazása nem éppen barátságos.)

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz Dr. Akula #1208 üzenetére

    furcsa, mert én is láttam, de nekem kifejezetten jól összerakott, masszív gépnek tűnt, amit nem is lehet egy lapon említeni egy acer aspire-vel. olyannyira tetszett, hogy nem sokon múlt, hogy olyat vegyek az nx7400 helyett, végül a lenovo 3 kilós súlya miatt választottam a jelenlegi gépemet. nyilván hosszú távú tapasztalata keveseknek van ezekkel a gépekkel, de azért bőven megüti azt a minőségi szintet, ami egy kevés pénzzel rendelkező átlagjúzernek megfelelő. természetesen a thinkpad jobb, ezt nem vitatom, csak abból meg kevesen tudnak megengedni magunkak egy jobban felszerelt modellt.

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz sghc_toma #1210 üzenetére

    nem nyert, mivel ~1 éves használt gépről van szó. [link]
    plusz 240 körül lehet kapni pont ugyanezt újonnan, 3 év garanciával. ha valamilyen módon elérhető is lenne a garbővítés, nem érné meg.

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz Damage #1225 üzenetére

    asztali processzoros notebook? :)) szerintem ez nem korrektnek tűnik, hanem hatalmas parasztvakításnak, amit simán bekajálnak az olyanok, akiknek kizárólag az számít, hogy minél nagyobb számokat lássanak az adatlapon.

    a multi heat pipe-os megoldás hatékonyságát ventillátor szabályozás is segíti.
    aha, megnézem, hogy overclocking üzemmódban, brutál asztali processzorral és 8600-as geforce-al mit szabályozol a ventillátoron. gondolom 3 ventillátor fokozat lesz elérhető: ''borzalmasan hangos'', ''elviselhetetlenül hangos'' és ''k*rva hangos''.

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz Darth_Revan #1229 üzenetére

    1ikben ATi Radeon X1100,másikban ATi X300-as VGA van...a 2 VGA közül melyiknek a jobb? - elvileg az x300, már ha van saját memóriája, de mindkettő nagyon gyenge, ha játszani szeretnél rajtuk.

    Megtudná valaki mondani,hogy milyen (és mennyi) az elérhető legolcsóbb notebook Geforce Go 7400-assal? - valami acer vagy fsc a hulladék szériákból. notebook.hu-n tudsz szűrni erre, ott meg tudod nézni.

  • cucka

    addikt

    válasz Krissz22 #1248 üzenetére

    ibm thinkpad-ből szerintem bármi, ami kijön ennyiből. #1236-ban linkeltek egy boltot, ott pl. pont lehet kapni annyiból. [link] esetleg itt is meg lehet próbálni, 99-ért a centrino-s hp nc6220 igen korrekt gép, alig picit több pénzért pedig vannak fsc lifebook-ok, azok is jók.

  • cucka

    addikt

    válasz Sipi #1306 üzenetére

    a sony vaio az igazából csak egy brand, nem ők gyártják a gépeket, hanem legjobb tudomásom szerint az asustek.
    egy sony géppel volt tapasztalatom az olcsóbb szériából, gyönyörű képe volt a kijelzőjének és kb. itt ki is fulladnak a pozitívumok - buta portkiosztás, gyenge burkolat, hihetetlenül gagyi billentyűzet. felsőbb kategóriás modelljeik biztosan jók, de ott meg lazán befigyel egy félmilliós összeg az árcédulán.
    igazából nem értem, miért vesz valaki pont sony notebook-ot. elég drágák, cserébe nem nyújtanak semmi pluszt (1-2 különlegesebb modellt leszámítva), drágák az alkatrészek, stb.

  • cucka

    addikt

    válasz Kephamos #2089 üzenetére

    100 max. 130K-ból milyen notit érdemes venni? - igazából semmilyet.
    Jó lenne ha egy heroes 5 elfutna rajta. - kb. linkelték a notebook.hu olcsó gépeinek a listáját, na ott egyetlen olyan van, amelyiken elfutna, az x700-al szerelt clevo. mondjuk abban csak celeron proci van, 15'' xga képernyő és brutálisan nehéz, szóval nem igazán ajánlható.
    a legcélszerűbb az lenne, ha gyűjtenél még egy kis pénzt.

  • cucka

    addikt

    válasz Kephamos #2093 üzenetére

    hp-t mindenképp nézd meg vásárlás előtt, arcpirítóan rossz minőségű képernyőket használnak az alsó kategóriában. a 15.4-es wxga paneljük is elég gyenge de még vállalható (ilyen előtt ülök most. olyan szög nem létezik, amelyből a képernyő teteje és alja között ne legyen jelentős fényerő különbség), a 15'' xga paneljüknek az előbb említett képminőséget sikerül bőven alulmúlni. (láttam néhány ilyen képernyővel szerelt hp-t, mindegyik egyformán rossz volt). a képminőséget leszámítva azonban ezek az olcsó nx sorozatú hp-k talán a legjobbak az olcsó gépek között.

    (#2094) Sárpac - a bios milyensége miért fontos szempont? fél év alatt egyszer néztem a gépem biosát, vásárláskor.

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz Sárpac #2129 üzenetére

    ha ez megnyugtat, a brightview képernyős nx7400-nak is csúnya a képe. egyébként nekem is hasonló a véleményem a gépről, igencsak jó vétel, nálam is abszolut hibátlanul teljesít, egy apróságot leszámítva (előfordul, hogy a fejhallgató kimenet bal csatornája elkezd egy picit recsegni, ujraindítás megoldja a problémát).

  • cucka

    addikt

    válasz McLaca #2172 üzenetére

    a linkelt gépben semmi nincs, ami indokolná a majdnem 300 ezres árcédulát, leszámítva persze azt, hogy santa rosa platform, ami nem azért drága, mert annyira jó, hanem mert újdonság.
    ok, az akksija király, ezt leszámítva viszont tényleg elég fapad. alsó-középkategóriás f3-as kasztni, alap képernyő, integrált videó, nagy súly. (egyébként az a 2.95 kiló szerintem a gyengébb akksis változatra vonatkozik, ezzel a nagy akksival simán 3 kiló fölött van a cucc)

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz Laslow #2195 üzenetére

    ez a HPQ sorozat mennyire ellátott XP driverrel? HPQ honlapról minden letölthető, vagy OS nélkül is jár hozzá minden windowsos drivert tartalmazó CD?
    nx7400-al a köv. a helyzet: (gondolom ettől más nx-es gép sem tér el túlzottan).
    - egyetlen driver cd sem jár hozzá, csak a freedos recovery cd
    - win xp semmit nem ismer fel alapból
    - hpq honlapról letölthető minden driver, összesen olyan 300 megát foglalnak (igen, botrányosan sok). érdemes vásárlás előtt letölteni őket, mert az xp a hálókártyát sem látja.
    - vista alatt majdnem minden működik driver nélkül, egyedül a mikrofon bemenetet nem látja.

  • cucka

    addikt

    válasz Palika71 #2210 üzenetére

    thinkpad-eken kívül milyen notebook-ok fémvázasak? a legtöbb gépnél fémházat szoktak emlegetni, ami mondjuk képernyő burkolatát jelenti.
    egyébként nekem kicsit parasztvakításnak is tűnik ez a dolog, a fém kijelzőburkolatú hp nx8220 és a műanyag nx7400 között érzésre kb. semmi különbség nincs.

  • cucka

    addikt

    válasz Palika71 #2214 üzenetére

    remélhetőleg egy nálam szakértőbb ember is hozzászól majd ehhez, de legjobb tudomásom szerint elég sok notebook-ban van valamilyen fémváz. itt van például egy nem túl elit kategóriás ecs barebone képekben : [link] , itt pedig egy szintén nem csúcs-bizniszkategóriás msi: [link] vagy akár ez a helyes kis aopen: [link]. igen, jól láthatóan mindegyikben van fém merevítés. nyilván nem mg-al ötvözetből készültek a képeken látható vasak, de attól még fém. persze jó lenne, ha egy szervizes vagy notebook-szereléssel foglalkozó emberke megerősítene vagy cáfolna.

    MOD: A Latitude -hoz ezt írják: ''A teljes mértékben magnéziumötvözetből készült szerkezet garantálja a hosszú évekre szóló megbízhatóságot és teljesítményt
    Akkor ez csak átverés?
    - ezt nem tudom, nx8220-asnak viszont a belső része eléggé műanyagnak tűnik, nc6320-as szintén (ugyanabból a kifejezetten jó minőségű (mű)anyagból van a belső részük. persze lehet, hogy fém, de nekem nagyon nem annak tűnt).

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz ígyvanferi #2216 üzenetére

    a felsoroltak közül szerintem a lenovo tűnik a legmasszívabbnak. acereknek ugye nincs túl jó hírük, nx7400 meg pont hogy elég vékony, hajlékony konstrukció. természetesen súlyban fordított a helyzet, a hp a nyerő, a lenovo a legnehezebb.
    (báár szerintem a hp is bírná a zötykölődést, összecsukva azért eléggé merev)

  • cucka

    addikt

    válasz McLaca #2220 üzenetére

    igazából az a baj az általad kinézett géppel, hogy annyi pénzért sokkal jobbat is lehet kapni. az asus f3-as sorozata az bőven alsó-középkategória, ami bruttó 180-ért jó vételnek számít, bruttó 300-ért nem.

    Asus kontra Lenovo (R61): Az Asusban integrált a VGA, ergo kevesebbet melegszik és fogyaszt, jobb az akku, 2× annyi a memória és a garancia, ill. a kijelzőnek is emberléptékű a felbontása,
    a cad-es munkákra tervezett vga (ami egyébként asszem egy geforce 7400) és a nagyfelbontás jelentős árdrágító tényező, ami sokkal többet számít, mint hogy mennyi benne a memória. (1 giga notebook ram 10 ezer forint és akár te is bővítheted otthon a gépedet. ez kb. ingyen van ahhoz képest, hogy mennyivel emeli az árát egy notebooknak a diszkrét vga és a nagyfelbontás). garanciát meg lehet vásárolni pluszba. egyébként sok gyenge minőségű gépet árulnak 2 év garanciával, az még nem jelenti azt, hogy kissebb a meghibásodási esélyük.

    Illetve 3 USB portja van, ami azt jelenti, hogy a WLAN belső USB-n van - miért, van olyan noti, ahol ez nem így van? ha 4 usb-re van szükséged, akkor előtte azért nézd meg annak az asus-nak a portkiosztását, mert elég egy vastagabb pendrive, és máris csak 2 szabad usb lesz a gépen :)

    Nem tudni, van-e benne BT, és op' rendszert adnak hozzá, ami drágít, és amire nincs szükségem (van nekem itthon is ).
    az általad kinézett asus-hoz nem adnak az égvilágon semmit, ugyanaz van benne, mint bármelyik alsó kategóriás f3-ban, mégis ugyanannyiba kerül, mint a lenovo. na most akkor melyik jobb vétel? :)

    A ''sánta rózsi'' (vagyis konkrétabban a T7xxx)egyébként a magasabb FSB miatt kell, minden kis % plusznak örül az ember
    a sánta rózsi színtiszta parasztvakítás, a 800-as fsb-t meg kenheted a hajadra amikor a leggyorsabb notebook memóriák 667-esek.

  • cucka

    addikt

    válasz McLaca #2244 üzenetére

    Miért vegyek (drágán) CAD-re tervezett VGA-t (és kijelzőt), ha nincs rá szükségem?
    dehogy vegyél, arra szerettem volna utalni, hogy ugyanannyi pénzért sokkal jobb minőségű gépet kapsz ilyen extrákkal. egyébként az előbb linkelték azt a dell d630-ast, hát nem gondoltam volna, hogy ilyen olcsó, ennyiért eléggé best buy a kategóriájában. (ne felejtsük, ez is vadiúj szantarózsás gép). persze ez 15.4 helyett ''csak'' 14''-os, ami talán a legjobb notebook méret - nem sokkal kissebb, mint a 15.4-es de sokkal könnyebb és sokkal inkább nevezhető hordozható számítógépnek, mint egy 3 kilós 15.4-es tepsi.

    Egyébként újabban bele lehet nyúlni a notikba garanciaidő alatt??? - az túlzás, hogy belenyúlni, de legtöbb gép úgy van kialakítva, hogy a júzer is le tudja cserélni a memóriát és ettől még megmarad a garancia.

  • cucka

    addikt

    válasz nf2f #2247 üzenetére

    szerintem ilyen gép nem létezik.
    alapból a 17''-os gépek 98%-a csillivili parasztvakítós gép (aki komolyan gondolja a notebook használatot, az normális méretkategóriában gondolkozik). namost a parasztvakítós gépek szinte kivétel nélkül csillogós képernyővel jönnek. egyetlen kivétel a munkára tervezett hp 9000-es sorozat.
    írod hogy játszani is szeretnél meg hosszú akkus időt is. namost az remélem egyértelmű, hogy a sokat fogyasztó 17es képernyővel és a borzalmasan sokat fogyasztó erős videókártyákkal szerelt gépeknél az akkumulátoros üzemidőt jobb elfelejteni.
    az, hogy akksiról akarod használni (tehát utazás közben) és hogy nem érdekel a súlya/melegedése, arra utal, hogy soha nem használtál még notebook-ot.
    az ilyen finomságokról, hogy valami elem takarja a portokat meg hogy slotin-es dvd nem beszélnék, mindkét tulajdonság nagyon ritka.

    a jótanács, hogy nézz egy kicsit körül a mostanában kapható notebook kínálatban, kicsit igyekezz reálisabb és nem egymásnak ellentmondó igényeket támasztani. (különös tekintettel az árra, normális minőségű külön videókártyás 17-es gépeknél a 300k a legalja)

  • cucka

    addikt

    válasz ígyvanferi #2250 üzenetére

    intel x3100 integrált, ez a grafikus chip van a legújabb, santa rosa-s gépekben.
    ati radeon x1300 nem integrált kártya, azok közül a legalsó kategória. szerintem ez a legrosszabb vétel notebook videókártya terén, mert játékban eléggé gyenge, ugyanakkor fogyasztásban és árban nem versenyezhet az integrált megoldásokkal.
    intel x1300 az egyszerű elírás.

    az általad említett acer-ben pedig integrált intel videókártya van, ott írja az adatlapon (Intel® Graphics Media Accelerator (GMA) 950). ez kb. az intel x3100 elődje, vista aero jól fut rajta, ennél többet nem kell várni tőle.

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz ígyvanferi #2252 üzenetére

    elírták, ez a gép intel gma 950-el van szerelve, mivel intel 945-ös chipkészlete van és abba az van integrálva. az intel x3100-as videókártya az intel 965-ös chipkészletben van, amivel az újabb, santa rosa-s gépeket szerelik.

  • cucka

    addikt

    lecseréltem az nx7400-at egy dell d620-asra és most örülök. kurvajó gép, fényévekkel minőségibb, mint a hp, pedig annyira az sem volt rossz.

  • cucka

    addikt

    válasz Titi55 #2273 üzenetére

    Mennyire nagy felbontás az 1680 × 1050?
    eléggé

    Nem volt vele még tapasztalatom, nem tom mennyire fárasztja el a szemet. - ha nem vagy hozzászokva, akkor fárasztó. ha átlag asztali monitor (19'', 1280x1024) használata után váltanál erre, akkor pár perc után azt fogod érezni, hogy kifolyik a szemed.
    ofkorz megszokás kérdése, hosszabb távú használat után nem lesz probléma, hogy minden nagyon apró.
    ha munkára kell a gép és olyan programokat használnál, ahol jól jön a nagyfelbontás, akkor ajánlott ez a felbontás, netezős/filmnézős felhasználáshoz szerintem teljesen megfelelő az egyszerű wxga

  • cucka

    addikt

    válasz cimopata #2274 üzenetére

    AMD-t vagy Celeront érdemes-e venni - ha ebből a kettőből kell választani, akkor amd-t.
    illetve melyik fogyaszt többet. - normál esetben a celeron (mert nem veszi vissza az órajelét kis terhelés mellett)
    Ati X1100 vs. Intel GMA950 - kb. tökmindegy, az ati-s megoldás csöppet erősebb, de játékra az sem ajánlható.
    WLAN: 802.11g az már azt jelenti hogy ha megveszem a gépet akkor semilyen Wlan kártya nem kell bele hanem egyből fogja az adást? - normál esetben igen, de azért érdemes megkérdezni vásárlás előtt, hogy ugye nem csak wlan előkészítés van benne (értsd: antenna van a gépben, wlan chip nincs de vásárolható).

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz cimopata #2298 üzenetére

    ezek a megnevezések különböző gyártók fantázianevei, de mindegyik ugyanazt takarja - a csillogós tft panelt.

  • cucka

    addikt

    válasz amol #2310 üzenetére

    Ne vakítsuk a parasztokat. Az egyik a processzor buszsebessége, a másik a memóriáé.
    ok, de 667-es memóriákkal kétlem, hogy bárki érezne gyorsulást a 800-as fsb-nek köszönhetően. (főleg az igen komoly árkülönbség fényében..)

    Emellett miért ne jöhetnének gyorsabb memóriák?
    persze, majd egyszer valamikor talán jönnek, arra szerettem volna rávilágítani, hogy jelen pillanatban általában nem igazán éri meg santa rosa-s gépet venni. ok, vannak kivételek (lásd dell d630 az usanotebooknál), de egy 300ezres alsókategóriás asus tökéletes példa arra, hogy mit nem éri meg venni.

    A Santa Rosa nem csupán a 800-as fsb-ről ismeretes, valahogy kevésbé melegszik és kevesebbet fogyaszt...
    persze, valahol a mérési hibahatár környékén van a különbség. platformot akkor érdemes majd igazából váltani, ha áttérnek a 65 nm-ről 45(?)-re, akkor tényleg lesz érezhető előnye az új rendszereknek, és nem ilyen szintetikus tesztekben előjövő 3%-os előnyök..

    Szerintem az ideális méret a 14'' 4:3, - az aktuális trendek alapján előbb-utóbb nem fogsz találni magadnak ideális számítógépet, annyira alapnak tekinthető most már a széles képernyő. egyébként nekem nagyon könnyen ment megszokni, nálam perpill a 14.1 16:10-es méretkategória az ideális. (nem érződik túl kicsinek a gép, mégsem túl nagy, pont jó)

    Viszont sajnos nem tudok új 14'' 4:3 C2D bc gépről ami moduláris és nem integrált videós - thinkpad t60 vagy t61, esetleg fsc lifebook s7110? mondjuk 14-es thinkpad-et tuti nem vennék, arcpirítónak tartom, hogy összesen kettő darab usb-t sikerült elhelyezzenek a gépen, amikor manapság minden elképzelhető számítógép bővítés usb-s.

    [Szerkesztve]

  • cucka

    addikt

    válasz amol #2312 üzenetére

    d630-nál nem tudom pontosan, hogy mi látszik, ami biztos, hogy olcsóbb, mint egy hasonló felszereltségű d620-as, ettől is igazán best buy az a gép. ibm-nél sem hinném, hogy drágább lenne az új platform mint a régi, bár azok a gépek így is bőven eléggé drágák. alsóbb kategóriás gépeknél/gyártóknál azért látszik a drágulás.

    egyébként az igényeid (14'' 4:3 képernyő, c2d, videókártya, bizniszklassz) miatt nem valószínű, hogy fogsz találni neked megfelelő gépet.
    - alig lehet már 4:3-as gépet kapni
    - bizniszklassz gépeket elvileg munkára tervezik, diszkrét videókártya leginkább a tervező munkákra kialakított gépekben van (valamilyen quadro), tehát a te igényeidre (bizniszklassz gép + új játékok) nem nagyon gyárt senki 14''-os méretben gépet (főleg nem 4:3-as képernyővel).

    a carbon meg a régi asztali gépemen (2500-as amd, 9800pro) is szarul ment, azt meg hadd ne ecseteljem, hogy mekkora különbség van egy 9800pro és mondjuk egy geforce7300go között.

  • cucka

    addikt

    válasz ertz #2320 üzenetére

    az, hogy megéri-e kockáztatni, attól függ, mennyivel van ár alatt. egy jobbfajta hp gépnél a komoly meghibásodás valószínűsége igen alacsony. namost figyelembe kell venni, hogy mennyivel olcsóbb így a gép, mint papírokkal és garanciával, illetve ha elromlik, akkor várhatóan mennyibe fog kerülni a javítás (mondjuk egy alaplap ára, ez a leghúzósabb tétel, ami esetleg elromolhat). a lényeg, hogy ha kellően olcsó a cucc, akkor akár előnyös üzletet is köthetsz.

    (egyébként meg van, aki eladja a fél éves notebookját, pl. én is így tettem)

  • cucka

    addikt

    válasz amol #2330 üzenetére

    - pld. T60 14'' x1400-zal (nem éppen tervezésre való kártya)... - na, hát akkor mégiscsak megvan a keresett gép :) (gondolom a t60 moduláris. többi feltételt (14'' 4:3, fémház, kétmagos proc) meg teljesíti.

    - a quadrok jó része is alkalmas játékra (sőt!), a D630-as például rendelhető nvs135m-mel, ami kb. olyan erős mint egy x1400. - tudom, csak a bios-uk tér el a nekik megfelelő geforce go kártyától (meg persze a driver). mondjuk pont az eltérő driverek miatt lehetnek kellemetlenségek (pl. nálam quadro nvs110m, nvidia driver nem települ fel, gyári dell-es driverrel pedig nagyon szaggat a hang ha be van kapcsolva az élsimítás).

Aktív témák