Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BogyóBP

    addikt

    válasz rene85 #100474 üzenetére

    Valóban az eizo kategoria az ami neked jó lehet ha fotózáshoz kellene monitor. A curved monitor szerintem azért is lehet hogy praktikusabb mert az ember szeme is úgy pásztáz hogy jobban belátod szemből így mindegyik sarkát még a nagyobb monitoroknak is mintha vizszintes lenne, nem jelennek meg optikai torzitások pl hogy nem érzed vizszintesnek stb. Legalábbis az én esetemben. Mindenképp pivotost javasolnék neked, vagy ha photshopolsz akkor pedig ultraszélest mert ezen kényelmesen elfér a benső tartalom úgy hogy az oldalsó funkciók is megmaradnak pl rétegek, eszköztár stb. Ha webgrafikázól akkor pedig jól jön a függőleges elfordithatóság a nagy magasságtartalom miatt de akkor már 2 ilyen kell egymás mellé, aztán hogy hogyan tovább ez már csak rajtad múlik. Remélem segitettem :)

    ui: Szinkalibrálást mindenképp csináltass majd akármilyen monitort veszel, ha az emlitett munka a cél akkor azt is érdemes nézni hogy a szinátmenet (szinből fehérbe mondjuk) valóban folyamatos legyen ne pedig szakaszos. Ergo a 10 bites a cél vagy nagyobb.

    A lényeg:

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

  • saen

    veterán

    válasz rene85 #100474 üzenetére

    Konkrét modellt majd ajánl mást, de az biztos, hogy fotót nemcsak Eizo full profi monitoron lehet szerkeszteni. Más márkáknak is van jó grafikus monitorja, illetve az Adobe RGB-t felesleges megfizetni ha sose használnád. Kell egy olyan modellt keresni aminek kalibrálva pontos a képe és kész. Egyedül a glow/bevilágítás lehet probléma, de ezt meg nem tudod kiszűrni egy nem full profi monitornál.
    Az ívelt dolgot én viszont elengedném, lehet, hogy neked tetszik, de szerintem komolytalan. Az inkább filmnézős/játszós irányra van kitalálva.

Új hozzászólás Aktív témák