Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Szalen94 #76246 üzenetére

    Inkább a 80-90-re gondoltam, hogy duplázd meg, nem a ~60-ra. (Sajna.)

    Az a baj, hogy az igényeid ideálisan pont egy olyan sávot fednének le, ami tudtommal nem nagyon létezik; mármint az 24" 1080p 144Hz IPS (javítsatok ki, ha tévednék). 27" 1440p-ből már van ilyen.

    Így igazából három választásod marad;

    1) valamelyik jóféle 24" 1080p 144Hz TN -----> 80-100k között, szerintem teljesen korrekt eredményt kapsz. Lehet drágábban is, de imo nincs értelme. Amit ajánlottam LG 24GM77 pl. tényleg nagyon patika. Most jellemzően 80-82 ezer pénzért megvásárolható, ami ebben a kategóriában még kifejezetten olcsó. Vagy ott van mondjuk a FreeSync-es + multimédiás Iiyama G-MASTER GB2488HSU-2, 5-10 ezerrel drágábban (én maradnék inkább az LG-nél, de ez is egy jó kis opció).

    A következő, amivel még érdemes lenne itt foglalkozni, az a BenQ XL2430T / BenQ ZOWIE XL2430 (ugyanaz a kettő), ami minden, mi szem-szájnak ingere 144Hz-TN fronton, de durván 125 ezerbe kerül és ANNYIVAL nem ér többet (és az LG színei talán még mindig jobbak, gyakorlatilag csak 1-2 kényelmi funkcióval tud kevesebbet - és 40-45ezerrel (!) olcsóbb, szóval..).

    2) ASUS MG279Q (27" 1440p 144Hz IPS) -----> olyan ~180k körül kapható (pl. Brekkék, X-Com).
    Most Brekkéknél amúgy (Oázis Computer) pl. akciós 170k-ért az Acer XF270HUAbmiidprzx is (az is ilyen monitor), bár én talán az ASUS-felé hajlok - igaz az Acer-es 5 év garancia elég csábító.
    Szóval a lényeg, hogy ez az opció legalább 170-180k-ba fog kerülni újonan, viszont lesz 144Hz-en IPS-ed, meg 27"-on WQHD felbontásod. Persze egy 144-es TN-nek még mindig jobb lesz valamivel a válaszideje, de ezzel már szerintem lehet élni.

    3) Veszel valami 60 / 75Hz-es 1080p IPS-t, ami mindenre való, csak online FPS multiplayerre nem, ergo lánctalppal mész Nürburgringre. Talán még el is leszel vele (eh..,), de az első alkalommal, amikor valakinél valahol meglátsz egy 144Hz-es TN-en futni egy játékot, amit otthon is nyomsz, elsírod majd magad - és nem épp örömödben. ;]

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák