Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zka67

    őstag

    válasz sine_morbo #1027 üzenetére

    Az igaz, hogy a nyomtatót ingyen adja a gyártó, csak a benne levő tonert kell kifizetned. De az csak 1500 oldalra elég. Aztán veheted bele a 3000 oldalas tonert, ~25-27e Ft-ért. Ezekkel az "olcsó" lézernyomtatókkal ez a gond, hogy kva drága az üzemeltetésük. Mert ha már megvette a szerencsétlen, akkor sajnálni fogja kidobni, amikor 700 oldal után kifogy az 1500 oldalas toner és megveszi kétszer annyiért bele a normált, mint amibe a nyomtató került.

    Otthoni használatra szerintem vegyél egy olcsó HP tintasugarast, amihez van utángyártott patron. Most a No. 300-as sorozatú patronokkal érdemes venni, és abba a 300XL-est. Ilyen pl. a HP F2480-as nyomtató, ~11-12e Ft-ért, ráadásul multifunkciós és színesben is tudsz vele nyomtatni.

  • #41635072

    törölt tag

    válasz sine_morbo #1027 üzenetére

    Látom ez a gép most nagyon olcsó lett, így igazán megéri. :K
    Erre a célra tökéletes.

    [ Szerkesztve ]

  • zka67

    őstag

    válasz sine_morbo #1029 üzenetére

    Nézd, nekem egy HP F2280-asom van itthon, én is hébe-hóba nyomtatgatok vele 1-2 oldalt, van úgy hogy egy hétig egyet se. Olyan is van, hogy asszony kinyomtat egyszerre 50 oldalt. És még egyetlen egyszer nem kellett fejet pucolni. Volt már nekem is mindenféle nyomtatóm, egyedül a HP-vel voltam megelégedve (DeskJet 600). A canon nyomtatóm még most is ott figyel a szemétledobó mellett, hátha elviszi valaki, az epson RX520-asomat meg egyenesen bevágtam egy szemeteskonténerbe, a Lexmarkot gyakorlatilag az első patronok kifogyása után dobtam ki, mert mindegyik beszáradt. Érdekes módon a HP-k nekem nem száradnak be, csak Tel Eleknek.

    De a döntés a te kezedben van, kérdeztél és én elmondtam a saját véleményemet. 6 évig nyomtatókat javítottam a filléres tintasugarasoktól kezdve az 5 milliós lézerekig, és már abban az időben se foglalkoztunk epsonok forgalmazásával, mert annyi gond volt velük. Epsonból egyedül a mártix nyomtatóik voltak nagyon jók, gyakorlatilag elnyűhetetlenek.

  • MaUser

    addikt

    válasz sine_morbo #1034 üzenetére

    Hello!

    Én vagy hat éve vettem egy HP 1000w-t (legalapabb lézer hp volt), mert helyben tudtam hozzá utántöltetni tonert és a gyári is akkor még emberi árban volt (főleg az nagyméretű (3500lap ~ 12eFt)). A nyomtató a win7 felrakásáig volt nálam, azóta testvéremnél van. Néhány tapasztalat, ha magánhasználatra kell:
    - 2500 lap rengeteg! Én kismillió egyetemi jegyzetet/könyvet nyomtattam ki a négy év alatt, de talán háromszor kellett tonert cserélnem. (Ugye képeket nem igen nyomtat az ember fekete-fehér lézerrel, így aztán nem nagyon fogy a toner).
    - a toner is tönkremegy! 3500lapos gyári toner nálam kikészült egy év után, azaz még volt benne por bőven, de egyszerűen "megromlott". (A HP a tonerjeire fél évet írt akkor felbontás utáni használhatóságra)
    - bármelyik nyomtató megteszi, mert még a filléres lézer nyomtatók is nagyon szép szöveget nyomtatnak
    - linux driver problémás lehet, ezt előre meg kell nézni, hogy van-e és mennyire használható

    A fenti lézer egy multifunkciós lézer gépre lett cserélve (ugye tintasugaras nem játszik a beszáradás miatt). Erre: [link]. Ha nincs extrém elvárásod a nyomtatási minőség/sebesség kapcsán, szerintem inkább valami ilyet vegyél, mert árban nincs nagy különbség (tonerben sem), de legalább tudsz otthon fénymásolni igazolványt, szerződést, stb, ha nagyon szükséged van rá és még a pc-t sem kell bekapcsolni. (És a tetejére lehet pakolni, aminek asszonypajti mindig örül. :K )
    Mivel leírásod alapján te is inkább kevésszer nyomtatsz és akkor sem túl sokat, egy ilyen gép szvsz ideális, mert mire szóba kerülhetne egyáltalán valamilyen komolyabb szerviz (pl.: hengercsere (ha külön van egyáltalán), behúzó mechanizmus kopása, stb.) addigra inkább megéri megvenni az újabb típust. (Tudom, nem szép mentalitás környezetvédelmi szempontból, de hát ez van sajnos.)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák