Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Nagya21 #45609 üzenetére

    szerintem meg sok ember nem tud aludni a zajoktól, hiába álmos és fáradt. szomorú, hogy nem érted. Elég nehéz nem magára venni ezt az embernek :)
    Én inkább adok egy olyan ember véleményére a klíma halkságára utalva aki nem abba a kategóriába tartozik, aki alszik egy dübörgő száritógép mellett.. :DDD

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Vesa

    veterán

    válasz Nagya21 #45609 üzenetére

    "...én a dübörgő csatot dobáló szárítógépnél is jókat alszok. Szóval nemértem azokat akik rugóznak a zajon"

    Tehát Te tudsz aludni a zajtól, ezért nem érted más miért nem? Ez komoly?

    A tudomány a valóság költészete!

  • TungurKnivur

    csendes újonc

    válasz Nagya21 #45609 üzenetére

    Én panelben nőttem fel (ahol azért van mindenféle zaj dögivel), jelenleg egy kis falu mellékutcájának a végefelé lakunk családi házban, de a klíma (beltéri) suhogásától kb a falat kaparjuk, két év alatt se bírtuk megszokni :Y
    Momentán nálunk csend van, többnyire a madarak éneke a legfőbb zajforrás, ritkán megy el autó vagy nagyobb gép a ház előtt. Néha a szomszédban buliznak vagy tegnap pl koncert volt 1-2 km-re tőlünk éjjel, nagyon hangos volt de attól is tudunk aludni. De ha a klíma csendes fokozatban elindul éjszaka, azonnal felpattanunk az ágyból, lehetetlen aludni mellette. Ezért inkább minden este kikapcsoljuk (fűtésről beszélek). De ha csak üldögélek/netezek/tévét nézek mellette (kb 1,5 m-re van a fejemtől), akkor is zavar a hangja. Soha többé nem veszek kínai klímát fűtésre az tuti. Hozzáteszem, több szerelővel és felhasználóval beszéltem már, akik RCool-t használnak szintén, azt mondták a Gree-nél sokkal halkabb... Télen megváltás amikor itthon vagyunk és mínuszokban begyűjtunk a vegyeskazánba, az megmaradt második fűtésnek, de ha nem lenne gazdaságtalan és megoldható lenne a napközbeni rakása, nem is használnánk mást.
    Az egyetlen mód, ahol valóban szinte hangtalan, hűtés esetén a "silence" fokozat (fűtésben ez nem működik, de ez általános a kínai klímáknál...), na annál valóban lehet talán aludni is (ha éjjel lenne értelme hűteni persze...)
    Applikációval mérve kb 1,5 méterről ezeket a decibeleket méri:
    silence/csendes/közepes/erős 15/25/29/38 db - tudom, az applikáció nem mérvadó, de a különbséget sokat elmondanak...

Új hozzászólás Aktív témák