Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hpityu999

    friss újonc

    Sziasztok!

    Klíma telepítést tervezek én is (zéró klímás múlttal), és segítésget szeretnék kérnék, mint ahogy azt mostanság többen is tették. :) Sokat olvastam az elmúlt időszakban ebben a témában, de nem jutottam konkrét döntésre. Elsősorban hűtésre szeretnénk használni, átmeneti időszakban maximum fűtés rásegítésre. Kb. 50 m2-nyi konyha/ebédlő nappali hűtése lenne a cél.Szobákat redőnyöznénk nagy kánikulában, így éjjel terv szerint nem menne.
    A klíma tervezett helye a pirossal jelzett kör. D-NY-i fekvés, félig domboldalba vagyunk, így nem kapjuk teljesen telibe a du. napsütést. A kertünk felé nézne a kültéri így. A beltérit máshol nem igazán tudjuk elképzelni bútorok és egyéb helyiségek miatt. 3,5KW-ost tennék szívem szerint, de egyre inkább arra a következtetésre jutok, hogy kevés lenne. Eredetileg nulla tudással szendvics módszerrel telepítettem volna, mert pont ideálís lenne a kültéri helye is. De akkor nem lenne 3 méter csövezés, sőt még 1.5 se... 38-as tégla, régi vakolat, erre fog most jönni 12 cm szigetelés és új vakolat. Milyen klímát ajánlanátok nekem, és a 3m csövezéshez ragaszkodaj? Ha igen, feltekerve is akár vagy rakassam inkább arrébb a kültérit.

    Köszi előre is!
    Pityu

Új hozzászólás Aktív témák