Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BigBear

    senior tag

    Szia Hölgyek, Urak!
    Nos, bevallom, kicsit elhamarkodottan (vagy nem is tudom) ugrottam egyet és bevállaltam egy Lian-Li O11 Mini Air házat. Eddig igen tetszett meg minden, most, hogy itt van, meg bizonytalankodok és keverek magamnak. Egyrészt élőben kevésbé bejövős a forma (talán túl kocka - vagy kicsit semmilyen), másrészt közben bújtam ezerrel teszteket is, ahogy látom, egyes tesztek szerint GPU-nak nem az igazi, ha meg hűvöset akarok, hangosabb. Ill. még egy, valamit benéztem, nem megy bele 360-as AIO (tudom, 280-as is jó lehet, de mégis)... lényeg a lényeg, nézegetek még, de nem tudom, hasonló áron lenne-e jobb, lenne-e egyáltalán értelme keverni.
    Amiket nézegettem még:
    Be Quiet Pure Base 500DX - jó, forma ok, de 360 AIO csak előre, felül erősen szűkös, hátlapi részen semmi extra, szokásos
    Montech Sky Two (GX) - forma elmegy, ajtó jó dolog. De brutál magas (GX), anyaghasználat vicc, simánál akvárium nem jön be
    Fractal POP Air - nem annyira jön be, kissé spúr Fractal cucc, szerintem az anyag sem Fractalhoz illő, Type C lespórolva, max. 280 rad. és az is elöl, igaz, a "hamutál" :DDD jópofa.
    Fractal Meshify 2 - 360 pipa, minőségibb jóval mint a POP, de nagyon nem jön be az eleje + k. drága.
    Fractal North - szép, hibáitól is eltekintenék (360 csak elöl, felül max. 240,), de ennyit nem adok házért, drága :(
    Fractal Torrent - jó, tetszik, radi ugyan elöl (alul), nem szimpi, hogy a táp kapja a meleget a házból, k. drága
    Montech King 95 - hodály, brutálkocka - lehet, hogy jó, de idegenkedem tőle, kissé drágás
    Lancool 205 nem tetszik, 216 - vicc anyaghasználat, nyeklik-nyaklik, amúgy biztos jó
    NZXT - H7: semmilyen nagy dög, nem jön be, többektől olvastam mindegyik NZXT-re negatív véleményt anyagot / minőséget tekintve, H5 nem. H6 érdekes, de nem annyira jön be, alsó gombok, csatlakozók miatt felejtős
    Jonsbo D41-et elvetettem, kijelző jópofa, radi pipa, de a kijelző és első táp miatt elölről alig megy levegő, táp elhelyezése miatt problémás kábelezés, maga a ház nemistudom...
    Phanteks valahogy nem, G360 /400 / 500 nem tetszik sehogy...
    Cooler Master TD500 mesh randa
    Corsair 3/4/5000 - néha bejön, de inkább nem. :DDD Szegény nem szép valahogy, pedig tuti nem rossz
    ... (sok másikat megnéztem, de valahogy igazán jónak tűnőt nem találtam eddig)
    Na, egy válogatós hülye vagyok, tudom...
    Üveg oldal lehet, elöl inkább ne (akvárium nem kell), mesh stílusosan a jó.
    Lehetőleg 450mm magasság alatt. Radi 360 felül, de ettől eltekinthetek, ha azt mondjátok, hülyeség. 3-4 2,5-ös hely, 1db 3,5-ös jó ha van. Nagyobb magasabb léghűtő is beférjen (mikor, hogy alakul...). Szellős, de lehetőleg minél halkabb legyen, jó CPU/GPU hőmérsékletekkel.
    Ja és fizessenek, ha megveszem :DDD
    Konfig nem mérvadó, változik, a jövőre tervezek inkább a házzal, ne kelljen cserélni.
    Egyébként kissé furcsának és egyben bosszantónak tartom sok háznál, hogy alapvető filléres dolgokon spórolnak. Lásd pl. gumi átvezetések, gumis / golyós/ rugós panelrögzítők, ajtózsanér (Pl. Kolink Citadel Mesh házon van, tök jó dolog, a mágneses ajtórögzítéssel együtt.), normális kábelezhetőség, kiszedhető, egyszerűen rögzíthető háttértár tartók, szűrők stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák