Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ti4x

    aktív tag

    Sziasztok!

    Vettem tegnap egy Asus Xonar DSt és egyszerűen nem akar a digitális kimeneten kimenni az 5.1 hangzás sehogy sem...
    Mindent beállítottam, de se játékban, se filmben nem akar minden hangfal szólni. Van egy házimozi rendszerem, aminek az AV erősítőjére kötöm optikai kábellel a hangkártya SPDIFjét. Ha rákötök az AV erősítőmre egy DVD lejátszót, beteszek egy eredeti DVDt és az erősítőn direct lejátszásra állítom, tehát arra, hogy ne kódoljon át semmit, akkor gyönyörűen megy a Dolby Digital 5.1 a DVDről, kurva jól szól. Ha viszont a gépről megy a jel, akkor sehogy sem akar szólni az 5.1, csak a stereo. Még talán a center sem szól, ezt mondjuk nem figyeltem. Pro Logicba tudok átkódolni, egy sztereó kiterjesztést, akkor azt hallom hátul is, ami elöl szól, de egyáltalán nem ugyanaz.
    Mi lehet a baj?
    Mindent beállítottam. A vezérlőpultban minden letiltva, csak a SPDIF kimenet aktív, a driverben DTS interactive a beállítás, 6 channelen. Mindegyik lejátszón beállítva az SPDIF, a media player classicon kétfajta SPDIF is van, az egyik directsound, a másik sima, egyikkel sem megy. A jetaudion csak egy pipálás a digitális jelkiadás, ott is be van állítva, ott sem... Játékoknál dettó. Dead Spaceben amikor tesztelem a rear speakereket, ugyanúgy a frontok szólalnak meg a megfelelő oldalon. Sehogy sem jó, tudnátok segíteni?

    nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

Új hozzászólás Aktív témák