Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Sziasztok! Van az edigitálnál több mint 14e. ft levásárolható bónuszom a hó végéig, ma rendelni kellek, különben elvesztem, csak gondolkodtam még, hogy mit vegyek. Na, találtam ilyet, hogy szabadidős navigáció, 21e. ft. Monokróm kijelzős, térkép nincs benne, az útvonalat tárolja, ha jól látom. Nem volt soha GPS-em, nem sokat konyítok hozzá. Mondom mire kellene nekem, aztán legyetek szívesek mondjátok meg, ez kell-e nekem. Szóval sokat túrázunk, valahol letesszük a kocsit, aztán turistaúton közlekedünk. Két hete is előfordult, hogy elvesztettük a turistajelzést, és kb. betájoltam hol lehet a kocsi, aztán mentünk árkon-bokron át. Persze nem oda értünk ki, ahova szerettem volna. Szóval nekem olyan műszer kellene, amin látom merre, mekkora távolságra van az autó, esetleg az útvonalat, ahol jöttem. Erre jó ez a kis kütyü? Mert akkor veszek. Egy ezressel többért van hagyományos, színes, térképes navigáció is. Ez nem tudom tudja-e azt a funkciót is, mint a szabadidő navigáció. Mert akkor jobban megérné. Segítsetek, mi kell nekem?
    A kinézettek: http://www.edigital.hu/Szabadidos_navigacio/Garmin_eTrex_H_szabadidos_turanavigacio-p42791.html

    A hagyományos: http://www.edigital.hu/Autos_navigacio/NAVON_N480_navigacio_+_iGO8_Magyarorszag_terkep-p55669.html

    Bocs, nem tudok linket "rendesen" beszúrni, lehet az új Firefox4-el van valami.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz snowdog #3845 üzenetére

    Köszi.
    Persze, láttam hogy az egyik túra navigáció, a másik meg sima közúti. Akkor magyarán nekem a túranavigáció kell.
    Csak az nem volt tiszta, hogy hátha a közúti navigáció is tudja, amit szeretnék, plusz még ugye az eredeti funkció.
    Akkor megrendelem a túranavigációt, ötezer forintomba lesz, annyit megér.
    Köszi mégegyszer.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Helló!
    Most járok itt először. Egy Navon N490 navigációm van, nem is tudom hány éves.... Alkalmanként van használva. Egy ismerős szokott (magyar) térkép fájlt küldeni, 20mb körül van, azt bemásolom, és működik. Azaz működött, mostanában sokszor lefagy. Ilyenkor csak az újraindítás segít.
    Igazából a családban mindenkinek van okostelefonja, azon van google maps, igaz nem nagyon használtam, de úgy láttam van benne navigáció, és ami a lényeg, rendszeresen frissül. Visszaolvastam, látom a Navon A500 GPS ajánlott.
    Már csak az lenne a kérdésem, alkalmankénti használatra érdemes ezt a navigációt megvenni, vagy elég lehet az okostelefon google maps-el? Esetleg más szoftverrel?
    Inkább csak telefonra meg fotózásra használom az okostelefont, 50+ vagyok, kissé elmaradtam az utóbbi években a technika fejlődésében.... Pár havonta kell a GPS, kirándulásokhoz legtöbbször, esetleg ismeretlen városban ügyintézéshez, címet megkeresni. Mit gondoltok, érdemes új GPS-t venni..? :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Köszönöm a tanácsokat! Okostelefonomon van internet, mobilnet, meg a Google Maps offline térképét is leszedtem neki, igaz eddig arra használtam, ha nem tudtam pontosan hol vagyok valami erdei úton, akkor megmutatta. Navigációját próbáltam, de nem sikerült Ja, Androidos mobil, akkor ez [link] kell nekem?
    Elvileg volt valami hasonlóm, a Xiaomi telefonok előtt Microsoft-Lumia okostelefonok voltak a családban, azokon alapból volt Here program....

Új hozzászólás Aktív témák