Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • perempe

    addikt

    válasz BaLaVi #3853 üzenetére

    Tuhu-ra symbianos Nokia telefont -nálam E50- használok bluetooth GPS párossal. 2" kijelző, 320x240-es felbontás. GPX-et, ill. magasságmérést is tud. Sima térképet is töltök rá túra előtt (.JPG formátumban képlopó programmal szintén a turistautak.hu-ról), és általában az is elég. Szerintem sokan nem is tudják, hogy már a telefonjuk is tud navigálni, nem használják ki.

    Az Eged-Várkút-Síkfőkút túrán, a Novaji-kunyhó után elő kellett vennem a GPS-t, mert egyszer csak elfogyott a sárga pont jelzés, amin mentem az Attila-forrás felé. Egy vadlesnél álltam meg, ami rajta volt a tuhu térképen. Programban egyből látszott, hogy a Katalin forrás felé mentem tovább, és kb. 150 méterrel korábban nem nyugat (linkelt térképen piros szaggatott jelzi) felé kellett volna továbbmennem egyenesen, hanem dél felé kellett volna fordulnom. Iránytűvel könnyen megtaláltam a jelzést. Sokszor csak a régi piros jelzés volt felfestve.
    [link]

    Persze kesselni is lehetne vele, de én inkább a tuhu fejlesztésére használom (track mentés).

    [ Szerkesztve ]

    * Brahms: 4. szimfónia *

Új hozzászólás Aktív témák