Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • TomBoy1986

    veterán

    válasz #98593280 #37042 üzenetére

    Nagyon egyszerűen arról beszélek, hogy a 720-as mindössze 3 magos és drágább 4-5K-val, mint az Athlon II. Ha az aktiválási lehetőséget mondanád ebben az esetben, akkor inkább ne tedd, mert az ugyebár mindkettőben benne van, csak akkor még mindig az ár az Athlon II mellett van (előbbiben ugye 1 magot lehet aktiválni, utóbbiban pedig a 6MB L3-at).

    A tesztről:

    Engem általában az azonos órajelen elért eredmények érdekelnek. Ha megnézed az oldalt, amit te linkeltél, akkor ott azt látni, hogy ha Athlon II teljesítménye= 100%:
    - teljesben 104% a Phenom II X4
    - iroda + MM-ben 103% a PII
    - játékban magas felbontáson 105%
    - játékban alacsony felbontáson 101%

    X3 is 10%-on belül van a 720 esetében, amikor is a magasabb órajel játszik be. Előzőből kiderült viszont, hogy az L3 cache mérete az összesítés alapján kevesebb, mint 5%-ot jelent azonos órajelen. Akkor ugye logikusan 5%-kal is drágább? Hát nem... Na ezért nem éri meg most a PII X3 sem, X4 meg pláne nem.

    Gigabyteról:
    Ebbe a vitába nem megyek bele, nekem rossz tapasztalataim voltak vele, Phenom I mellett használtam (95W), 1 hónap után elfüstölt a DS4 PWM-e, ami 140W-os "ráírással/minősítéssel" rendelkezett. A mostani MSI-m régebb óta megvan és több ideig használtam benne a Phenom I-et azonos paraméterekkel, mint a DS4-ben és így 2 év után sincs gondja olyannyira, hogy most az Athlon II 620 benne sincs a komp. listában és mégis megy benne, tuningolva.

    psg5:

    A kolléga arra gondolt szerintem, hogy itt a fórumon néhányaknál jelentkezett instabilitás az 1600-as KingMaxokkal. A hiba behatárolása nem tudni mennyire történt meg, de az MSI például ajánlja: [link]

    Ezen kívül gondolhatott arra, hogy mint az Athlonnak a memóriavezérlője gyárilag max. 800MHz-re volt beállítható, addig a Phenom II / Athlon II DDR3 esetében max. 1333MHz-re beállítható. Ez természetesen könnyedén növelhető az EC növelésével, mindössze 240-ig kell emelni és máris 1600-on megy a RAM-od.

    [ Szerkesztve ]

    AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

Aktív témák