Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Future today #50736 üzenetére

    Komolyabb Fujifilm vázat, plusz a Pana 14-140-hez hasonlót ennyiből nem tudsz venni. Egy időjárásálló 18-135 van ezen a rendszeren is, de csak ez ~250k. Kitben meg nem kapni, itthon legalábbis. Használtban esetleg körül lehet nézni. Ha csak újban gondolkosz, akkor viszont marad a rövidebb alapzoom, plusz egy 50 környékéről induló telezoom. De lehet, hogy ez sem fog beleférni a 300 ezres keretbe. Szuper a Fuji, de sajnos meg is kérik az árát rendesen.

    Tényleg kölcsönözd ki egy napra a G80+14-140-et. Akkor legalább ezt vagy eldöntöd, vagy elveted. :)

    Ha meg nem annyira fontos a videó, kipróbálhatsz pár Olympus cuccot is. Náluk is van ilyen lehetőség. 200-tól már van E-M10II dupla kit. Ha meg nem akarsz cserélgetni, 270-280 körül van a 14-150-es kit. Ez is meggondolandó.

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • pandur99

    aktív tag

    válasz Future today #50736 üzenetére

    Az utazó tele és a kiváló képminőség nagyjából oximoron. Vannak köztük jók és rosszak, a Pana 14-140 és az Oly 14-150 a jók közé tartozik, de kiválót ne várj tőlük. Tudom, mert én is használtam ezeket évekig. Nézd meg az exposureplot programmal, mennyit kattintasz tele oldalon! Én pl. meglepve láttam, hogy a képeim 85%-át meglőhetem egy 12-32-vel, 96%-át egy 12-60-assal (Olympus E-M5-öm van), vgyis a tele oldal a legtöbb utazónak nem létszükséglet, kivéve persze, ha speciálisan ez kell: állatfotó, sport stb. Ha nem, akkor a Fuji is pl. 16-50/18-55 + 50-230 obikkal simán belefér a keretedbe, esetleg egy fixszel kiegészítve. Persze használtra gondolok, főleg az objektíveknél.

    [ Szerkesztve ]

    Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

Új hozzászólás Aktív témák