Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tvamos

    nagyúr

    válasz HUNgabus #43706 üzenetére

    Olvass Ken Rockwellt, és válaszd a D750-et! Amúgy bármilyen elfogult is, nem ír rosszat az A7r2-ről sem. Ha neked ez bele fér, lehet, hogy ez a jó választás.
    Nekem ezek a gépek túl drágák, fórum olvasgatàs nélkül már tutira nem venném meg őket, mert az emberek elfogultak, nem nagyon írják le, ha valami nem jó a gépükkel, főleg, ha nekik az nem szempont, csak lehet, hogy neked az fontos.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • Muerte68

    addikt

    válasz HUNgabus #43706 üzenetére

    A Fujihoz annyi hogy az objektívek nem drágábbak mint a Sony ff üvegek a színmódok közül is elég sokfajta van ráadásul csak ebben van az a szenzor amit a Fuji direkt a jó színvisszadásra fejlesztett és a Sony gyártja :)
    Az XT2 videója már jó lett.
    Az biztos hogy a nagyobb szenzor kevesebb zaj plusz a manuális üvegeket teljesen kirajzolja de ha stabi kell ahoz a 2-es gép kell.
    Nem akarlak lebeszélni róla sőt nagyon jó gép csak a tények kedvéért:)
    Dslr-t én a fókusz álligatás miatt nem vennék plusz a Nikon nem nagyon adapterezhető.
    Ha vannak canon obijaid azt a Sony-ra tudod adapterezni de az af azért lassab lesz.
    Szerintem A7 II- kellene neked ha FF gépet akarsz.
    Mondjuk a Nikon melett meg a jóval olcsóbb és nagyobb obipark szól úgyhogy az igényeid és obi használati szokásaid alapján kell eldöntened-a váz mindkettő jó jó szenzorral :K

    [ Szerkesztve ]

    Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

  • Rapid136

    őstag

    válasz HUNgabus #43706 üzenetére

    Mondjuk a fotót RAW-ból feldolgozva azt hozol ki belőle amit akarsz.
    (a Canon magas isos sárgasága viszont nekem is sok :) )
    Sima A7-et használok, könnyebb a váz mint a II-es amiben stabi van. Az esetek nagyrészében a fényerős régi manuális fixek mellett nem is igazán hiányzik, mert ha mozog a téma, akkor a stabi nem segít.
    Kezdek rászokni a nativ kis bázistávú obikra, nem látom értelmét az adapter+túlméretes tükrös obik használatának, pont az előnyét veszti el a váz. Keress rá a Voigtlander 1,4/35-re :)
    Az elektronikus kereső viszont zseniális, nem kell elvenni a szemedet a keresőtől ha fotóztál, rögtön visszanézheted. Szemüvegesként a kereső és a külső LCD váltott használata a sirba vitt, vagy az egyiket nem láttam vagy a másikat. És 40 fölött mindenkinek elkezd romlani a szeme...

    Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

  • Grga_Pitic

    aktív tag

    válasz HUNgabus #43706 üzenetére

    "alkonyat, éjszakai város, beltéri természetes megvilágítás... templom, múzeum"

    Egyébként ezekre a témákra miért kell a jó low light fókusz, illetve az FF gép? Egyik sem rohan el előled, és állvánnyal egy 1" érzékelős géppel is pont frankón meg tudod lőni szerintem. Persze az állványt is cipelni kell, de egy ISO200-as, állványról lőtt 2 másodperces kis szenzoros képpel is boldogabb leszel, mint a kézből lőtt 1/20 másodperces ISO6400 FF gépen. OK, nagyon jó stabis géppel és nem remegős kézzel nagylátón kitartható az 1 másodperc is.

    Véleményem szerint azon többet buksz, ha olyan rendszert vásárolsz, amire nincs igazán szükséged, mintha később feljebb váltasz, de ha megteheted, akkor persze ugorj fejest az FF-be.

Új hozzászólás Aktív témák