Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HagaNRG

    őstag

    válasz k1csi #18613 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a sok-sok hasznos tanácsot!

    Akkor azt hiszem -ha már úgyis megvan pár objektív, amikkel eddig elégedett voltam- akkor maradok a Sony gépeknél.pl. akár egy ilyen A58 személyében.
    Ezzel kapcsolatban kissé csak ez az LCD-s keresőkép zavar.

    Réges-régen volt egy ilyen Fujim, azon marhára zavart és felüdülés volt a "vetített" kép helyett egy egyszerű tükrös keresős gépet kézbe venni. (másrészt viszont olyan pici a kereső a Minoltámon, hogy a manuális mód nagyon-nagyon nehézkes vele)

    Tényleg félek, hogy a gyakorlatban mennyiben lenne fura a keresőn keresztül egy lcd vetített képet látni a tükrös megoldás helyett...

  • MC Pite

    veterán

    válasz k1csi #18613 üzenetére

    Ugyanarról beszéltek, pl a D5100ban is egy korrekt sony érzékelő van, ami pl a D7000ben is, magas isoban egész jó.
    A mostani vas még jobban bírja a magas isot, nagyobb az ugrás szerintem mint a D90/D7K szenzora között volt, pedig az se volt kicsi. 82-83

    Szerk: Más kérdés hogy az SLT gépek (pl az A58) aztán sok mindenről híresek, de nem arról hogy kevés fény mellett frankók(ugye a féligáteresztő felület megvámolja rendesen a beeső fényt) - hasonló nexek leverik általában (amiket összemértem amost kaphatóakközött tavaly).

    HagaNRG, keresője válogatja. Meg embere. Én jobban szeretem ha világos, nagy, praktikusabb evf képet látok, mint egy kissebb optikai keresőt. G2/G3 is számomra már elgofagható volt, a mostani fujiaim képét is szeretem, főleg ha megérkezik a beharangozott fw :K

    Ha ennyire félsz a váltástól, miért nem javíttatod? Vagy azért kipróbálnál vmi újat is?

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz k1csi #18613 üzenetére

    "DSLR-nél nem önmagában a váztól kellene jobb képeket várni, hanem obik, külső vaku stb. Kitobival kevés fényben bármi elvérzik ezek nélkül."

    ez igaz, mondjuk attól függ mit értesz kevés fény alatt

    "Nem tudom honnan veszed amit írogatsz, de pont magas ISO-n marginális bármelyik APS-C váz közötti különbség"

    1. ne zajszűrt jpeg alapján ítélj 2. raw alapján igenis van külömbség, 550d-t nem próbáltam, de 650d-t, 60d-t igen, d3100-at, d5100-at, d7000-et is, és ahhoz, hogy ne tűnjön fel különbség sztem kell egy kis igénytelenség, ahogyan a canon-okkal jpeg-ben kattogás-hoz is :U oké, használható végülis, de ha fontos a jpeg motor, akkor nálam canon kizárva az tuti...raw-al meg nem csak a fehéregyensúly miatt vackolunk... :U

    "Szóval röviden: Elsősorban obik (AF, elérhető olcsó külső vaku és egyébb kiegészítők stb.) alapján kellene rendszert választani és nem váz alapján..."

    igen, rendszerben kell gondolkozni, de ez azért túlzás...van akinek fontos a pdaf, van akinek az evf, másnak a videó, vagy sok tárcsa, testreszabható gomb stb.

    "honnan veszed amit írogatsz"..ne személyeskedjünk már

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák