Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz Gabesz87 #71195 üzenetére

    Én a Logitech cuccokat tudom ajánlani.
    Jelenleg egy K800-asról írok. Nekem fontos volt, hogy világítson sötétben. De ez ki is kapcsolható, illetve állítható a fényerő. Akkus, így nincs gond az elemekkel. A töltöttséget bekapcsolásnál mindig jelzi. Ha nagyon merült, akkor a piros LED lüktet is.
    Azt nem tudom, hogy magyar kiosztásban kapható vagy sem. Nekem jó a német is, úgysem nézem a feliratokat rajta. A fontos, hogy ne angol legyen, mert ott nincs Í betű.
    Egérnek olyat kell nézni, ami jó a keze ügyébe. Ezt embere válogatja.
    Most épp egy M570-et használok. Ezt nem hiszem, hogy apukád megszokná egykönnyen, ha ennyire nem akar semmi újat megtanulni.
    A barátnőmnek egy MX Anywhere S2 van. Nem kifejezetten kicsi. Szintén akkus. Nekem nagyon tetszik és ő is örül, hogy rábeszéltem a vásárlására.
    Jól bírják a használatot.
    A másik megoldás, hogy az egérhez veszel egy USB hosszabbító kábelt és máris hátulról tudod kivezetni. Megnő a lehetőségek száma is és nem kell a lemerüléssel foglalkozni.
    Apám most egy G910-et használ. Már megszokta, hogy nincs rajta magyar ékezetes betű, német kiosztás. Korábban egy G15-öt koptatott, de már eléggé odavolt. Mikor megkapta tőlem, akkor le lett csiszolva az ékezetes betűk teteje és nyomtatva lett rá ékezetes címke. Így lett magyar feliratos. A trükk, hogy a nyomtatott matricára kell ragasztani még egy áttetszőt, így nem kopik le a festék. A G910-et már nem variálta. Tőlem kapta, ő biztos, hogy nem vett volna ilyet. Főleg nem annyiért, amennyibe kerül.
    A vezeték nélküliek jelenlegi áraival nem vagyok egészen tisztában, de szerintem jelenleg 30k fölött lesznek.
    K800 helyett van K400, ha jól emlékszem, ami nem világít, sokkal olcsóbb. Az egér 60-70€ körül volt, így az nálad máris kimerítené a keretet.
    Bár idén vettem 30€-ért bill+egér párost az MM-ben. Szintén Logitech. Elemesek. Igazán csak kiegészítőnek kellenek, hogy ne máshonnan kelljen elszednem, ha épp valamihez ideiglenesen kell. Apukádnak lehet, hogy egy ilyen is tökéletesen megfelelne. A működési időről nincs tapasztalatom, nagyon ritkán használom. De ezt befolyásolja az elemek fajtája is.
    Az egér is sokkal egyszerűbb, nem olyan, mint az MX S2. Számomra tényleg csak arra jó, hogy legyen valami tartalékba, ha épp kell.
    Alapvetően a Logitech törekszik a hosszú üzemidőre, oda kell figyelni az ilyenekre.
    Az M570-re akár 18 hónapos üzemidőt is ír. Konkrétan még nem mértem, de az biztos, hogy nagyon ritkán cserélek benne elemet.
    Nálatok viszont jobb megoldás lehet a hosszabbító kábel, így sokkal olcsóbban ki lehet jönni.

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz copass #71207 üzenetére

    Írtam, hogy nem olcsó. De megéri a pénzét, mert nagyon kényelmes.
    Itt [link] van a páros, amiről írtam. Ellenben a te ajánlásoddal ez magyar kiosztású és nem sokkal drágább. MM-ben 13 ezer.
    Esetleg érdemes lehet bemenni megnézni az egér miatt. Illetve vannak más típusok is, amikhez másfajta egér van. És más az árazás is.

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz copass #71218 üzenetére

    Az, hogy kinek mi a rossz és drága, szintén szubjektív.
    A cherry leírásában, amit linkeltél, német szerepel.

  • JulianSinulf

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy Logitech G910 Orion Spectrum billentyűzetem, ami elkezdett halódni.
    Nemrég átforrasztottam a gombokat a panelon, kicsit jobb, lett, de nem az igazi, ezért úgy döntöttem, hogy kell egy új.
    Anno a Spark-ot 140€-ért vettem, majd LED hiba miatt kaptam a Logitech-től egy új Orion-t. Ennek úgy 6 és fél éve. A Spark nem bírt két évet.
    Most az Orion 240€ körül megy, viszont amiket a Logitech-ről olvasok mostanában és ahogy kinéz (és működik) a G-Hub (én még a korábbi LGS programjukat használom), nem biztos, hogy ennél a márkánál maradnék.

    A pályafutásom még régen a G11-el kezdtem, majd sokáig nyúztam a kék G15-öt, amit erre váltottam. A programozható extra gombok fontosak számomra. Ahogy a mechanikus billentyűk is. Bár tekintve, hogy 6 év alatt tönkrementek, lehet, hogy a gumis is jó, olcsóbb. A világítás is fontos. Nem muszáj RGB-snek lennie, meg billentyűnként más színnek, viszont a feliratnak kell világítania, nem a háttérnek.

    A kérdésem, hogy van ennek alternatívája vagy egyszerűen vegyek egy másik G910-et és bízzak benne, hogy az is kibír legalább 6 évet (vagy legalábbis garanciaidőn belül hal meg benne valami)?

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz Rent #89780 üzenetére

    Szomorú, hogy 1 év után kuka lett a billentyűzeted. A gyártó sem vállalt rá többet? Nekem anno a Logitech 2 évet adott a G910 Spark-ra, aminek lett is hibája kicsivel a 2. év lejárta előtt. Küldtek helyette egy Orion-t és megtarthattam a Spark-ot is.

    Én most vettem egy K100-ast.
    G910-et váltott. Ez 6 évet bírt a csere után. Gondolkodtam is, hogy ne vegyek e egy másikat belőle, de aztán találtam mást.
    A K100-ra 2 év gari van. És optomechanikus. Ma jött meg. Ha ezt előbb olvasom, lehet, hogy kérem rá a +3 év garit az eladótól. De úgy voltam vele, ha bedöglik két év után, akkor keresek valami mást. Megint. Azért bízom benne, hogy annyit legalább ki fog bírni, mint a második G910. Majd nem püfölöm :DDD
    Német kiosztás, de magyarul használom.
    Mivel néha németül is kell írnom, így a winben be van állítva a német is. Egy gyors ctrl+shift váltással át tudom állítani. Ez akkor is jön nagyon jól, ha egy-két szimbólum helyét nem ismerem és nem egyezik a német kiosztáséval. Így gyorsan megtalálom.

    Ha nem találom ezt, akkor vettem volna még egy G910-et. Már csak azért is, mert nem kellett volna állítgatnom a programot, csak kicserélni a régit az újra. Most konfigolhatok újra mindent. Viszont kényelmes ezen az újon gépelni. Egyelőre jónak tűnik.

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz Tibe #89895 üzenetére

    Szia!
    Nekem úgy tűnik mintha az F8-on egy kamera lenne. Próbáltad már?

Új hozzászólás Aktív témák