Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz nyunyu #64458 üzenetére

    Mondjuk a PCBbe pattintott átlátszó távtartókkal nem számoltam a filc szabásakor, úgyhogy azokat végül ki kellett hajítanom a billzetből,
    Azokra csak akkor van szükség, ha úgy cserélnél kapcsolókat, hogy nem szeded szét a billentyűzetet. Bepattintós megoldást még nem láttam, vagy csavarozható fém távtartók voltak, vagy fröccsöntött műanyagból excentrikus kialakítással. Előnye és sokak számára egyúttal hátránya is, hogy merevíti a billentyűzetet, így ha flexibilisebb gépelési élményre vágyik az ember, akkor érdemes kihagyni (mondjuk a GMMK-nál mindegy, mert az eleve agyon van merevítve).

    lusta voltam megkenni, mert még célszerszámmal is szopás az Outemukat szétszedni
    Ez hiba volt, szerintem a legidegesítőbb hangot a pengő rugók tudják kiadni magukból. Célszerszám és célszerszám között eléggé nagy különbségek akadnak.

    Viszont a kapcsoló vékony lába nagyon érzékeny, 110 kapcsolóból négyet már a zacskóból kivéve ki kellett egyengetnem, aztán a billzetbe pattintva még öt kettéhajlott :W
    Ez eléggé jó arány szerintem, nálam pár darabot már a zacskóból kivéve, további 8-10% közötti mennyiséget pedig bedugás után kell egyengetni. Ez nem a vékony láb miatt van, a többi gyártóé ugyanúgy hajlik, pöndörödik, ez a hotswap mellékhatása. A Kailh hotswap másképpen gyötri meg a kapcsolók lábát, mint a Mill-Max, de mindkettő tud szépeket. Irreverzibilisen még csak az utóbbi megoldás nyírt ki nálam kapcsolót (letörött a lábából egy darab), az összes többi esetben elég volt egy csipesz és némi türelem.

    ha TKL billzetet veszel, nem biztos, hogy elég lesz rá a 90 kapcsoló!
    Nem igazán értem* a 70-90-110 darabos kiszereléseket, 80-100-120 szerintem jobb lenne. Ha 65%-ost építesz, akkor a 70 határeset lehet, ha TKL-t, akkor a 90 darab szintén (split TKL-embe például pontosan ennyi kell). Szóval én 90 vagy 110 darabot veszek, ha egy billentyűzet a cél és tudom a méretet (egyébként 110-et), ha két billentyűzet, akkor 160-at, ha nincsen TKL tervben, egyébként többet.

    Megkérdeztem egy vendort, hogy ő miért éppen ezeket a kiszereléseket használja, és azt mondta, hogy a statisztikái alapján az emberek ilyen mennyiségeket szoktak venni tőle a tízesével kapható típusokból.

    meg a valami Cherry profilos kupakszett az ideiglenesen ráhajított, diszkógömb kompatibilis kacsatoll helyett
    Szépen fog csattanni R3-ban a kupak a kapcsolóházon még bottom out előtt.

    Ja, a szoftvere nem ismeri fel, ha a KVM switchbe van dugva.
    Vagy a KVM switch nem támogatja a raw HID protokollt, és a számítógép → billentyűzet irányi kommunikáció nem megy, amin keresztül kommunikálnak a gyártók szoftverei a billentyűzettel, vagy az NKRO miatt varázsol el valamit.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • nuke7

    veterán

    válasz nyunyu #64458 üzenetére

    taktilisebb mint a gateron brown, vagy annyira taktilis mint az..? :U

    probléma: mitől lehet az, hogy league of legends közben néha elmegy a billentyűzet - értem ez alatt azt, hogy nem érzékeli a bill leütést és aztán valahogy visszajön... (esc-t nyomkodtam és megjavult valahogy...) elmúlt két napban, ezt kétszer játszotta el.
    Windows-ban meg Visual studio code-ban, böngészőkben, stb. nincs ilyen probléma... és nem a bill kapcsol ki, mert a világítás marad.
    :F szoftveres dolog lehet, vagy bill hw..? :F
    Tesoro bill-el nem csinált ilyet soha, igaz, most egyszerre két egér van csatlakoztatva a géphez, ez számítana..? :F

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

Új hozzászólás Aktív témák