Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DewiL

    senior tag

    válasz Zizi123 #59904 üzenetére

    esetleg a keychron k8-at nézd meg, bár tapasztalatom nincs vele, van belőle ISO is, így magyar kupak szettel is könnyen használható, ha az is szempont

    ja és ma még akciós a BF/CM miatt

    [ Szerkesztve ]

    "I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Zizi123 #59904 üzenetére

    Vagy csak azert nem ajanlott, mert ez 60%-os?
    A 60%-kal semmi probléma sincsen, a legjobb méret szerintem, a billentyűzeteim fele 60%-os.

    Az, amit linkeltél, a kiosztás miatt nem ajánlott, mindkét dedikált kurzorblokkos 60%-os layout jónak tűnik képen, azonban a gyakorlatban borzalmas. Ázsiában népszerűek ezek a kiosztások, Európában és Amerikában pedig mindenki utálja :)

    Mert igazabol nekem a TKL, vagy akar a 100%, es a 65%-os meret is megfelelne.
    A 65%-os méret is jó (főleg ha van blocker az alsó sorban a kurzoroktól balra, így nincsen a Space jobb oldala 1u billentyűkkel túlzsúfolva), a 75%-ot már csak feltételekkel tartom jónak, a TKL-t pedig nem tartom jó kiosztásnak. A klasszikus 100% ismét jó szerintem.

    A GMMK-n kívül a következő ISO-t támogató hotswap nyákokról/billentyűzetekről tudok (ezek része vagy group buy, vagy drága, vagy nem mindig elérhető):

    60%: HS60, BM60
    65%: Mark 65, CU65
    75%: KBDfans Bella, YMD75v3
    TKL: CU80

    Azt is hozzátenném, hogy a hotswap szerintem messze nem az a hű, de jó dolog. Papíron igen, azonban a gyakorlatban nem vagyok a rajongója. Akad itthon mindkettő megoldásból: a Kailh-t használó XD75-öt diódaforrásnak használom egy ideje (az egyik socket feltépte a forraszpontot a nyákról, és nem nőtt annyira a szívemhez a kiosztás, hogy a javításába időt öljek), a kapcsolótesztelésre vett CU80 egy ideje kapcsolók nélkül várja a szekrényben, hogy eldöntsem, mi legyen vele, a harmadik ilyennel szerelt billentyűzetet pedig eladtam. Mill-Max vonalon egy 60%-osom van, azt fogom használni a jövőben kapcsolótesztelésre. Minden mást pedig forrasztok.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák