Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beethoven

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy részben asztali részben szerver gépet(már ha lehetséges, ha meg nem akkor jó a külön szerver is)

    Van egy családi biznisz, vállalkozásunk. Anyám élettársa foglalkozik komplett weboldalak szerkesztésével, üzemeltetésével, karbantartásával. A nyomdokaiba lépve elkezdtem tanulni én is a html szerkesztést, így gyakorlásképpen nekem is ad már kisebb feladatokat. Van több saját weboldala is folyamatosan sokasodó ügyfelekkel, egyre bővülő adatbázissal amit eddig külső tárhelyek és saját notebookján kezelt, tárolt de szeretnénk egy saját otthoni szervert üzemeltetni jelentősen megkönnyítve a munkánkat, időt és pénzt is spórolva meg ezzel.

    Hogy mire kell pontosan?
    Elsősorban adatbáziskezelő(na nem valami sok terás szönyetegre gondolok, annyira azért nem nagy az adatbázisunk) és html szerver lenne, másrészt asztali gépként html szerkesztésre, programozásra kell. Ebből következik hogy állandó netkapcsolat alatt kell legyen, szünetmentes működéssel.

    Körülnéztem itt a PH-n és láttam olcsón: 20k-ért két magos szervereket amik látszólag és hardverkiépítésben szerintem megfelelnének. pl Dell PowerEdge 1600sc, Hp Proliant ML350 G4, stb..., bár a kiépítés nem mndegy nyilván, én az alapfelszereltségre gondolok ezek esetében.
    Mindenképp legalább 6 rack kellene hdd-nek hogy ne kelljen egyet többre particionálni illetve hogy lehessen később bővíteni. Lenne egy hdd amin csak a rendszer van illetve kell egy másik a programozáshoz szükséges programok, eszközök, fájlok tárolására. A videókártyája kezelje legalább az 1024x768-as felbontást de nagyobb jobb lenne nyilván.
    Hogy mennyi az erre szánt keret?
    Nos mivel nem egy erőműre van szükségünk ezért egy alap gép esetén amit később kibővitenénk gondolom kb 50e ft-ból meg lehet valósítani szerintem, így ahogy szétnéztem ezügyben a piacon.

    Szóval egy ilyen gép kéne. Megvalósítható? Mi az ajánlat? Kínálat? Vagy milyen megoldásokat/konfigurációkat tudtok?

    Nyugodtan kérdezzetek ha valamit kihagytam, stb...

    Előre is köszi a segítségeket! :R

    By Beethoven

Új hozzászólás Aktív témák