Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MechaNox

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy fél upgrade-ben kérnék segítséget. Pár hónapja már vettem egy Nitro+ RX7800XT és egy Corsair RM1000x-et (többi lent).
    Most ez van:
    Gigabyte H370-HD rev. 1.0
    Intel i7 9700K
    Corsair 2x8GB DDR4 2666MHz Vengeance LPX Black CMK16GX4M2Z2666C16

    A proci + alaplap + RAM kombót cserélném le.
    Nagyon szívesen kipróbálnék egy Ryzen 7800X3D-t, de van, aki le akar beszélni róla (állítólag instabil az AMD). Mi a tapasztalat, érdemes váltani? Már közel 3 éve egy R7 5800H-s laptopot használok és az jól műküdik.
    Feltéve, hogy jó választás a 7800X3D, leginkább az alaplapnál vagyok elveszve, hogy mit érdemes.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

    Játék és otthoni felhasználás (internet, Netflix, Office). Új és régi single és multi játék is lesz. VR játékok is Quest 2-re stream-elve. Pár hónapon belül 1440p 140-200hz Freesync monitort is tervezek venni.
    Op. rendszer Windows 10 és CachyOS (Arch Linux) lesz.
    Elden Ring, Remnant 2, Overwatch 2, Apex Legends, The Finals, Back 4 Blood, Until you fall, stb.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    GPU: Sapphire Nitro+ RX7800XT (PH videókártya topik alapján vettem)
    Táp: Corsair RM1000x (PH táp topik alapján vettem)
    Tár: 3x SATA HDD (2x3TB + 1TB), 2x SATA SSD (500GB + 1TB), 2x m.2 SSD (1TB + 4TB)
    Gépház: Azt hiszem Corsair Graphite 600T. (Jelenlegi alaplap Gigabyte GA-H370 HD rev. 1, ATX 30.5cm x 22.5cm, kb. 1,5 cm hely van az alaplap és tápegység között.)
    CPU Hűtő: Thermaltake Riing Silent 12 Blue, ehhez nem ragaszkodok.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    CPU: elsősorban a R7 7800X3D vagy érdekelne
    MB: olyan alaplap, ami jó lesz a 7800X3D + esetleges upgrade-hez pár év múlva. mindegy, hogy B650 vagy X670 (+E), amíg tudja, amit szükséges. Manuálisan nem szoktam overclock-olni, max automatán.
    Min 2, inkább 3-4 m.2 slot and 6 SATA csatlakozó kéne. Lehetőleg normál ATX méret, nem szeretnék egy kicsivel szenvedni, amin esetleg nem fér el a többi alkatrész.

    RAM: jó és stabil, úgy hallottam, 2x16GB 6000/30 EXPO-s a legjobb (ha a 7800X3D jó választás)

    CPU hűtő: ha szükséges/ajánlott. Ha veszek újat, jó lenne valami masszívabb, normális ventillátor rögzítéssel (a mostani néha nehezen marad meg, meg elhajlanak a bordái).
    Előny ha fekete, de nem ragaszkodok hozzá. Pl. Arctic Freezer 36 Black

    CPU paszta (Arctic MX4-em még van, de ha van jobb, szívesen fogadok tanácsokat.)

    4. Mennyi a kereted rá?

    300-400e - mert úgy látom, ennyiért reális újan
    (CPU 160-180e, MB ~80-140e, RAM 60-80e + CPU hűtő ha kell)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)

    Most 24" 1080p/60hz IPS HMDI/DP, de újat tervezek venni, valószínűleg 27" 1440p/140-200hz Freesync IPS HMDI/DP lesz.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

    Márkához különösebben nem ragaszkodok.
    Prociból szívesen kipróbálnám az AMD-t.
    Színben előny a fekete, de nem feltétel (zárt gépház). RGB-ből vagy kék, vagy semmi a preferált.
    Legszívesebben újat veszek, de minimum garanciásat.

  • MechaNox

    csendes tag

    válasz palfitom #180060 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm!
    De sajnos úgy láttam, hogy ezek között egyik alaplapon sincs 6 SATA.

    Meg olyat akartam venni, ami egy kövi upgrade utáni procit is kibír. Pl. ha lesz mondjuk 8950X3D/9950X3D AM5-re vagy hasonló.
    2-4 m.2-es és 6 SATA-s alaplap a cél, csak nem tudom, melyik jó, mert néha erre-arra a márkára vagy szériára hallok rosszat.

    RAM-ból van bármi márka, amit ajánlasz vagy kerüljek?
    Pl. Corsair-t néztem.

  • MechaNox

    csendes tag

    válasz palfitom #180095 üzenetére

    Köszönöm a választ! Most már megvan minden. :)

    Tárolni HDD-ken szeretek, meg a nagymértetű SATA SSD-től sem akarok még megválni, úgyhogy sajnos kell az extra SATA.

Új hozzászólás Aktív témák