Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wikingking

    csendes tag

    Sziasztok!

    Előre is sorry, ha már pont ugyanezt kérdezte itt valaki, ígérem, hogy rövidesen beleásom magam a topicba, mert tuti tele van releváns infóval. Tehát a helyzetem a következő: most októberben lesz 7 éves a gépem. Jó kis masina, egykori csúcsmodell (MSI P45 platinum, Q9550, 4GB DDR2 800MHz, Kingston 96GB SSD, 7850 2GB) amiben vétele óta csak a szörnyen rossz tervezésű 4870X2 halt meg, az is csak 4 év után (meg pár HDD persze...). Még meglepően jól teljesít, pl. a Dying Ligthot mediumban 40 fps környékén viszi, de a Borderlands: Pre-sequel már megeszi. Ideje egy újításnak. Elsősorban játékra kell (fullHD, később legyen 4k kompatibilis nagyobb véráldozat nélkül), kb. 4-5 évig legyen megbízható erőmű, és ha kell, mozgasson meg egy végeselemes progit, vagy 3D-s tervezőt is (ezzel nem szokott gond lenni).
    Az alábbi konfigokban gondolkodtam, ezek közt kellene dönteni, ebben kellene segítség. Nem tudom pontosan, hogy megér-e 380 ezret a történet, mert lehet a 100k-val olcsóbb konfig sem látványosan rosszabb, de most nincs semmi tapasztalatom. Elképzelhető, hogy ez utóbbit 2-3 év múlva kicsit fel kell varrni, és az is működhet, gondolom a mostaninál gyorsabb lenne.

    I.)
    Alaplap:H170 v Z170 chipkészlet
    Processzor: i7-6700
    Videokártya:GTX 970 4GB
    Memória: 2x8GB DDR4
    Egyebek: 240GB SSD + Ház, táp, stb
    Összesen:380.000
    (I/b verzió ugyanez i5-6600k-val és/vagy esetleg R9 390 8GB-tal 360ezerért)

    II.) H170 chip, i5-6600, R9 380 4GB, 2x8 GB DDR4, kisebb SSD + egyebek = 275.000

    felmerült bennem, hogy mivel (véleményem szerint) néhány éve a hardver általában előtte jár a követelményeknek, jó lóra tehetek egy 4th gen. i7-tel vagy i5-tel, persze DDR3-mal is, csak mivel 5 évre tervezek, nem mondanék le a 4k és az usb 3.1, meg egyéb újításokról.
    Tehát kell egy gép, ami mindent elrepít minimum 1080p ultrában, ami az elmúlt pár évben nem futott már nálam, és a közeli jövőben is tartja ezt a szintet, illetve igény szerint a 4k-t is.

    Minden véleményt hálás szívvel köszönök! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Wikingking

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #98006 üzenetére

    Szia!

    Én a 16GB-ot eléggé tartani vélem. 6600 helyett a 6500 v 6400 mennyivel lenne gyatrább? Gondolom az a párszáz MHz nem számít annyira, vagy mégis?
    Kicsit ma beleástam magam, és mondjuk azt, hogy a 4k felejtős. Láttam teszteket, és komolyabb játék, főleg, ha kicsit gyengébben optimalizált, akkor egy félmilliós proci-vga párost is kinyiffant 4k-ban (pl. Far Cry 4), amellett 4k-s monitor is kell majd. Legyen ez a gép a következő 3-4 évé fullHD-ban, ultra majd very high és végül high beállítások mellett.
    SSD: 240GB Kingston SSD SATA3 2,5" HyperX Savage meghajtó (SHSS37A/240G)
    Ház: Zalman MS800 Plus
    Táp: egyelőre nincs semmi konkrét, Corsair vagy Cooler Master-ben gondolkodom főleg. Nem kell moduláris legyen (a mostani az, és nincs sok különbség, szinte minden kábel kell, és inkább a ház mérete az, ami jól el tudja vezetni-nyelni a kábeleket). 600-700 watt között gondoltam.

    Egy kérdés: látom Asus alaplapot a legritkább esetben ajánlotok. Ennek mi az oka? :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák