Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SyMbioTe

    Ármester

    LOGOUT blog

    válasz dannyl #162259 üzenetére

    #162259 dannyl
    Első hsz.-ában ott van a keret, meg a kinézett konfig is. :K

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • TXT

    őstag

    válasz dannyl #162259 üzenetére

    Na akkor megegyszer.
    NEM az en gepem es elkepzelesem, igy megegyszer csak elnezest tudok kerni a korabbi nem pontos informaciokert, akkor azokat kaptam, amit ma konkretizaltam az illetovel, s amiket a legutobbi hozzaszolasban vegul leirtam. De osszegzem, hogy ne hagyjak ki semmit.

    Szoval adott egy 7-8 eves Alienware konfiguracio, ami az alabbiakat tartalmazza:
    - alaplap: 07JNH0 A02
    - proci: i7 3930K
    - RAM: 2x4GB
    - VGA: Asus ROG STRIX GTX1070 O8G GAMING
    - monitor: XB271HU (WQHD felbontas G-Sync tamogatassal)
    - van benne egy vinyo, egy 256 es egy 512 SSD

    Felhasznalas:
    Leginkabb ezen es ilyesfajta jatekok:
    - Warhammer Total War szeria, RTG es RTS jatekok, Minecraft stb.... single player/Campaign tipusu jatekok, Multiplayer nagyon ritkan. A tobbi siman csak office jellegu dolgok.

    Ket opcion gondolkodik a tulajdonosa.
    1. Amennyiben van ertelme penzt kolteni ra, ugy upgrade-eltetne ezt a konfigot, igy ami csere, vagy bovites, ugy annyit koltene ra, amennyibe az kerul.

    2. Ha nincs ertelme, akkor viszont egy Ryzen konfigot szeretne helyette, ami leven teljesen uj platform, igy minden, ami ahhoz szukseges, az lenne a raforditando keret. (annyit emelle, hogy kesobb, amikor majd ertelmes aron lesz beszerezheto az uj generacios Ryzen es azt RTX 30xx vga, ugy biztosan azt tetetne majd bele, de egyelore semmikepp. Csak az alaplap meghatarozasa miatt emlitem.)

    Ha a jelenlegi gepet erdemes szerintetek upgradelni ugy, hogy ezt a G-Sync WQHD monitort megfeleloen kiszolgalja az adott jatekok kapcsan, ugy ahhoz kernek javaslatokat, mit lenne erdemes boviteni/cserelni.
    Amennyiben csere erette valt szerintetek ez a kozel 8 eves masina, akkor pedig egy komplett uj Ryzen konfig felepitesere kernek segitseget, ami a mai piaci elerhetoseg altal (uj, uzletbol beszerezheto, szamlas alkatreszekrol van szo) ar/ertek/teljesitmeny osszefuggesben, megfelelo vetelnek szamit. Ebben kernem a segitenetek es a tapasztalataitokat! :R

    Talan annyit meg, hogy szeretne, ha a rendszer maga egy igazan gyors hattertarolon lenne (M.2 vagy hasonlo), s minden egyeb adat vinyon, a jatekok pedig SSD-n.
    Haz szempontjabol egy igazan jol szellozo, porszuros, de inkabb letisztult haz lenne idealis, amiben a kabeleket szepen el lehet rendezni, nincs ezaltal rumli, s akar osztott elosztasu ahol a tap pl kulon van. Lehet edzett uveggel ellatott oldallapos is. Tudom, hogy talan ez a legszubjektivebb osszetevo, igy akar tobb ajanlat is jol jonne, ami ez alapjan eszetekbe jut, vagy szemelyes tapasztalattal rendelkeztek vele.

    Nem tudom, ez igy elegendo lehet e, remelem most nem
    hagytam ki semmit.

    Elore is koszonom a segito szandekot!

Új hozzászólás Aktív témák