Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kikki90

    tag

    Sziasztok!

    Összeállt az új gép. Fut a FIFA, több pozitívumot eddig még nem tudok felsorolni, hála az elmúlt napok szenvedésének.

    A Végeredmény a következő:

    Alaplap: ASRock B75M R2.0 (új)
    Processzor: i5 3470 (új)
    Memória: Hynix 4GB DDR3 1600MHz (új)
    HDD: Samsung HD502HJ 500GB Jelenleg kölcsönben: Seagate ST380013AS 80GB
    VGA: SAPPHIRE HD 5830 Xtreme 1GB GDDR5
    Táp: GIGABYTE Superb 460W

    Köszönök szépen minden tanácsot, rengeteg információhoz juttattatok az elmúlt napokban, amiért nagyon hálás vagyok. Sajnos azonban az alábbi történet beárnyékolja a fejlesztéseimet:

    OFF:

    "Élménybeszámoló" életem első ASRock alaplapjáról.

    Főszereplők: ASRock B75M R2.0 (új) - Kingston DataTraveler R30 G2 16GB - Windows 7 Ultimate (64bit)

    Windows 7-et szerettem volna telepíteni megújult számítógépemre. USB 3.0-ba dugtam a pendriveot, mert gondoltam úgy gyorsabb lesz, ha már a pendrive is olyan. A lemezkezelő rész előtt azonban kiírta, hogy hiányzik neki valami meghajtó szoftver vagy mifene, és nem engedett tovább. Beírtam google-ba a hibát, rögtön jöttek is a válaszok, dugjam át másik usb-be lehetőleg 2.0-ba miután rámentem, hogy mégse. Megtettem, továbbengedett, ott voltak a partícióim, C illetve D. A D-n volt minden adatom, felkészültem ugyanis, hogy telepítés lesz a csere után kötelezően. A C-t kiválasztottam, hogy formázza le. Eddig tartott a winchesterem. Nekiállt, ez ugye 2-3mp szokott lenni, hát fél óra után írta ki, hogy nem sikerült (persze addig nem mertem nyomni semmit, nehogy tönkremenjen). Újraindítottam a gépet, letiltottam a 3.0-t biosban ahogy javasolták, és 2.0-ról kezdtem újra a telepítést. Amikor a particionáló részhez érkeztem már csak egy nagy particionálatlan terület fogadott. Ekkor gyorsan kikapcsoltam, elszaladtam egy másik winchesterért, és arra próbáltam Windowst telepíteni, hogy legalább az adataimat visszaszerezzem. Sajnos ismét problémába sodródtam, nem engedett rendszerpartíciót létrehozni a winchesteren, ekkor már gyanús volt, hogy ez az usb-s telepítés ezúttal sem jön össze (Kipróbáltam a 32 ill. a 64 bites telepítőt is). Másnap szereztem egy SATA-s DVD olvasót, és egy Windows lemezt. Vígan feltelepült a 2. számú winchesterre. Azonban hiába dugtam be mellé az enyémet, nem volt rajta egyetlen partíció sem. A GetDataBack folyamatos olvasási hibákat észlelt, nem mentem vele sokra, a testdisk se vezetett sikerre, és végül az Active@ Partition Recovery mentett meg, mert a Last Chance opció pár órás vizsgálata után az első pár száz szektort leszámítva megtalálta az adataimat és fájltípusonként visszaadta, természetesen sorszámozott névvel​, úgyhogy a feldolgozása is nagy munka lesz.

Új hozzászólás Aktív témák