Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kroni1

    veterán

    Sziasztok!

    Igazából céljaimhoz a meglévő FX8320-as konfigom is tökéletes, de Ryzent szeretnék "birtokolni", és most lenne lehetőségem frissíteni. A gép leginkább átlagos otthoni célú, netezős használatban van, ezen kívül lenne havi max pár óra játék, és évi néhány alkalom premiere pro vágás.

    Ami megmaradna:

    Sandisk 480GB SSD
    Gigabyte GTX 1050 OC 2GB
    Corsair CS450M táp
    Corsair 300R ház

    Az alaplapos topikban már kaptam pár javaslatot, úgy tűnik a Gigabyte B450M SH2 vagy az Asrock B450M PRO4-F lenne a befutó.

    Két kérdésem lenne:

    - elég nekem egy Ryzen 3 1200AF vagy érdemesebb-e beruháznom egy Ryzen 5 1600AF-re?! Az 1600AF-et tartom a jelenlegi ár/érték és fogy/teljesítmény bajnoknak, és tudom az 1200 nem igazán lenne előrelépés az FX-8320 után, max fogyasztásban, de lehet a fenti célokhoz az is elég lehet. Mit gondoltok erről?

    - Memória választást én nem szoktam túlgondolni, mindig egy viszonylag olcsó de nevesebb gyártó RAM-ját szoktam megvenni. Ebbe a konfigba elég nekem valami 2400/2666MHz körüli, vagy a Ryzenek esetében érdemes ennél magasabb sebességűt keresnem?! Esetleg valami konkrét ajánlat is jöhet.

    Minden javaslatot, ötletet előre is megköszönök! :R

Új hozzászólás Aktív témák