Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolio3

    senior tag

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Egy Androidos tv boxot szeretne venni ismerősöm, amivel külső hálózaton lévő filmeket szeretne lejátszani. Magyarán a NAS nem azonos otthoni hálózaton van, hanem máshol. Ilyen adásokat lehet gond nélkül nézni Androidos alkalmazásokon keresztül, mint FX Player, vagy régen GOM Player, stb. Tehát olyat, ami FTP-n, WebDAV-on keresztül képes kapcsolódni egy külső hálózaton lévő eszközre. Akinek van ilyen készüléke, próbálta már pl a FX Playert telepíteni, és használni? Tudtok olyan készüléket, mellyel ilyen formán lehet filmet nézni? Köszönöm az ötleteket, és a válaszokat!

  • Zolio3

    senior tag

    válasz Somatom #6549 üzenetére

    Erre gondoltam én is. Plexet próbáltam a tévén (mert hogy az letölthető rá), azonban az nem talált hálózatot, hozzá adni pedig nem lehetett. Kodi médiszervert már használtam gépre, de ahhoz nem kellett külön lejátszó, hiszen az DLNA-t támogatott, így s tévé (belső hálózaton) felismert mindent. Olvastam,chogy egyes lejátszók képe nem jelenik meg, csak részben működik, vagy úgy sem. Gondoltam, hogy van rá működő megoldás, és telefonon működik is, de egyes Androidos készülékre nem mindegyik telepíthető, vagy nem használható. Ha a Kodi megy, akkor nincs gond. Köszönöm a visszajelzést!

  • Zolio3

    senior tag

    válasz Somatom #6554 üzenetére

    Néztem a Kodit Androidos telefonon. Azon mind a WebDAV, mind az FTP szépen működött. Igazából a kérdésem arra irányult volna, hogy ezeken az Androidos kütyükön is szépen működik e, esetleg valami opció nem elérhető, vagy korlátozott? Ha ugyanúgy megy a TV Boxon, akkor nincs gond. Mobiltelefonon szépen működött a Kodi is.

  • Zolio3

    senior tag

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Egyik haveromnak vettünk egy tv okosítót (Allwinner X96q, 16/2 GB rom/RAM). Nálam itthon szerver, nála csak lejátszani kell a szerverről. Egy tv okosító tűnt a legpraktikusabb megoldásnak. A filmeket a szerveren Webdavon tölti, nincs vele gond, még a 4K filmet is lenyomja (igaz, itt a 100 mbps csatlakozója már picit szaggat hdmaster hangon). Azaz csak elméletileg HD master hang. Az erősítő dekódere mindvégig PCM állásban marad, tehát annak ellenére, hogy ac3, dts, vagy egyéb hang szól, ez nem megy át. A készülék system beállításokban átállítjuk a hangot pass thrue-ra, ilyenkor kodeknsk a HDMI-t választja (ez oké, mert spdif egyébként sincs rajta), a Kodi hang menüjében az advanced fülön szintén pass trhogh bekapcsolva, benyomra az ac3, és dts hangra is (a thrue hd-t nem látja, pedig az erősítő, és a tv is tudná). A videó elindul de hang nincs pass trough-n, csak ha azt kikapcsolom (úgy viszont csak sztereó). Lehet ezen a vacak készüléken még állítani valamit, vagy valami normálisabb kell, amivel gond nélkül megy a pass trhogh? A készülék egyébként is cserés lesz, mert a Kodin 1 óra, és pár óra között egyszer csak elmegy a hang, ezt a jobb felső sarokban az óra alatt egy piros áthútott hangszóróval jelzi. Más playeren van hang, de csak szoftveres, a Kodi t állandóan reinstallálni kell, újra beállítani, és ismét megy egy darabig. Milyen technikát javasoltok, ahhoz, hogy egy helyen van egy szerver (FTP, és Webdav fut 1/1 gbps net), van a haveromnál egy 4K nanocell LG tv, egy 7.2-es denon erősítő, 300 mbps letöltési net, upload nem tudom mennyi), és a hangtovábbítás az erölködő felé menjen. FX playerrel is próbáltam, nincs pass trough. Szerintem a készülék nem tudja, nem Kodi problémának tűnik, de nem tudom. Köszönöm a segítséget!

  • Zolio3

    senior tag

    válasz Necronom #7039 üzenetére

    A 96 Air-t azt valószínűsítettem, mivel ha jó látom, akkor optikai kimenet is van rajta. Azokon (tapasztalatok szerint) nem volt gond. A haver gépe is egy Denon x1500h. Így ez a vélemény hasznos, mert a cucc megegyezik. Hardveresen viszont nincs nagy különbség. A 96 Air neked optikai, vagy HDMI csatlakozón keresztül adja a hangot? Anno én kérdeztem ezt, hogy milyet ajánlotok. Igaz, akkor nem kérdeztem a pass trought, de annyira alap, hogy nem is gondoltam rá, hogy külön meg kell beszélni. A szerver, és az interneten (külső hálózatról átmenő) tv nézés volt kérdezve, a Kodit mondtátok, hogy az úgyis erre van kihegyezve, ez egyébként ment is. Idáig. Most eltűnik a hang, és lehet újra tenni. De FX Player sem tudta a pass trought, és bár az mx Player nem játszik hálózatról, es file explorerrel meg lehetett találni a műsort, és onnan pedig már vitte az mx is. A Kodi viszont könnyebben vitte, gyakorlatilag nem akadt.

  • Zolio3

    senior tag

    válasz Necronom #7043 üzenetére

    Természetesen minden az erősítőre van téve, az erősítő monitor állásába van kötve a tv, abból jön az ARC. A 7.x hangok már csak HDMI-n mennek. A lakása nem igazán adott az optimális házimozizáshoz, így a hátsó, és oldal sugárzók helyzete nem s legoptimálosabb. Éppen ezért nem oldalsugárzóként lett beállítva két hangszóró, hanem a front sugárzókra felső hsngszórónak. Olyan hangzás még gyakorlatilag szinte nincs is, az 5.1 is elég lenne. Ennek ellenére a nem jött át a hang. Valamilyen más rendszert javasolsz rá, vagy más készüléket? Ha az Air ki tudná hozni az 5.1, vagy többet rendesen pass thrue-val, az már elég lenne. Melyik opció lenne javalt?

  • Zolio3

    senior tag

    válasz Necronom #7048 üzenetére

    Nem a tévébe van kötve, mint írtam, hanem az erősítőbe. Nem az a gond, hanem megint egy ingyen munka. Szívtam én már eleget más sz@rával, és most essek neki egy másik kínai ótvarnak, és persze megint az én időm megy. Tudsz olyan készüléket ajánlani, ami normál módon mókolás nélkül megy, és ne nekem kelljen vele megint szívnom? Mert tényleg arról van szó, hogy a legkisebb porcikám nem kívánja most ezt. Megkérdezi mit vegyen, mondom kérdezz meg, egy hozzáértőt. Ideállít ezzel a kupac sz@rral, én meg mókoljam. Nem a ti pronlémátok, ne értsétek félre, de van bőven munkám, egy sz@rkupac mókolása nélkül is. Keressen olyat, amin működik. Mint írtátok, ilyen van. Bár szerintem az Air spdif kimenete jónak tűnhet. Optikain a büdös életben nem szívtam még.

  • Zolio3

    senior tag

    válasz Necronom #7052 üzenetére

    Nekem is NAS van itthon, de storage-ként üzemel, a szerver azért erősebb. Egy mezei NAS-on van Twonky, vagy valami egyéb médiaszerver, én neten gond nélkül továbbít bármit. Ugyanazt mondtam én is neki. 40-ből vesz egy Zyxel 2 lemezes NAS-t, van otthon két félterás vinyója, Raid 0-ba lesz egy 700 giga körüli tárhelye, meg még valamennyi, és csókolom. De azért az Air kb féláron van ahhoz képest. Ezen a Kodi beszart, úgyis vissza kell küldeni. Mondom neki, hogy kérje vissza az árát, engem pedig hagyjon ki belőle. Szerintem spdif gond nélkül menne, HDMI-be rengeteg szabvány lett már. Nem tudom nem e azért szarakszik, bár nem hiszem. A nas számomra nem lenne gond, egy Twonky beállítás, meg egy Transmission...
    Ha neked megy a hangja HDMI-vel, akkor valószínűleg ezen is mennie kell. Az eleve csak Android 9, ez a Q-s meg 10-es, nem tudom mi mást variáltak.

  • Zolio3

    senior tag

    válasz Necronom #7055 üzenetére

    Megptóbáltam több playerrel is (nyilván nem Google Play áruházból telepítve, mert úgy gyakorlatilag semmit nem lehet letölteni), de egyiken sem volt hang. Az mx Player adott ki hangot, de csak akkor, ha átkapcsoltsm szoftveres dekóderre. Azt gondoltam, hogy itt sem a Kodival van gond, tehát más verziós Kodival sem biztos, hogy menne. Tettem fel másikat is, a menü kb hasonló, ugyanúgy lehetett állítani a pass thrue-t, de nem működött. Szerintem ez a box helyből nem tudja. Szerintem majdnem mindegy lejátszóval ugrok neki. Ha valahonnan tudok kölcsönözni egy ilyen ketyerét, akkor próba, és ha oké, akkor mondom vegyen egyet. Szerintem a jelenlegi doboz úgyis cserés lesz, esetleg javítják, de akkor eladás, és jöhet egy másik. Ez nem vált be normális erősítőre. Köszönöm s helyett! BUÉK mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák