Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mgaben

    senior tag

    Csak úgy okulásul/tanulságul leírom nektek, hogy ma mire derült fény az új X96 box-al kapcsolatban.

    Szóval a történet ott kezdődött, hogy az LE-t akartam használni, próbáltam többször a leírásoknak megfelelően, de csak nem ment. Így gondoltam megpróbálom az LE általános dtb-img-vel. Láss csodát elindult, ment minden flottul. Aztán kiderült, hogy van a CE, gondoltam megnézem egy másik usb-n. Szintén úgy jártam vele, mint az LE-vel, azzal a különbséggel, hogy itt nem volt általános dtb.img. Írtam az amlogicos fórumban is, kutattam a neten, stb... Előbbiben egy fórumtárs írja, hogy lehet új fajta RK chipes (amlogicnak álcázva), azok csinálnak hasonló dolgot. Aztán mellékeltem képeket a cpu-z-ről és arra már mondta, hogy ez tényleg 905x. Közben viszont megtaláltam a megoldást. Mégpedig a cat /proc/device-tree/amlogic-dt-id parancsot kiadva terminálból android és LE alatt is ugyanazt az eredményt hozta. Mégpedig, hogy a boxom nem 2, hanem csak 1 GB RAM-al rendelkezik!!!! Óóóóó, mondom akkor lássuk a medvét! És csodák csodájára az 1GB-s dtb.img-vel elindult a CE... Reklamáció elküldve, bár sok esélyt nem látok semmire. Egy próbát megér...

    Viszont hátha más is belefut hasonló szituba akkor ezt a kört is fussa le, nem lehet tudni...

    ui: az android alatt a cat /proc/meminfo 2GB-ot ír, LE alatt 1GB (igazából valami 806MB)...
    Az amlogic-dt-id ezt írja egyébként: gxl_p212_1g Szóval....

    Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

Új hozzászólás Aktív témák