Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Milka 78

    nagyúr

    válasz Frozen #98231 üzenetére

    Csak gyorsba rákerestem pár lapra...

    Asus B550 TUF Gaming. Ha a második m2-es csatit is pcie 3.0 x4-en használnád akkor letilt 2db sata csatit és a másodlagos pcie x 16-os csatit korlátozza x4-es sebességről x1 sebességre. A Strix E-nél szintén 2db sata csati tiltását említ....és gondolom a Strix F-nél is hasonló a metódus.
    Tehát az Asusnál menne minden és rakhatsz bele még bővítő kártyát is...és érdemes a manualt átnyálazni.

    GIGABYTE B550 AORUS Elite. Egy szót sem említ, hogy korlátozna bármit is viszont alapból csak 4db sata csatija van. Szerintem itt fixen megvan a második m2-őn is a pcie 3.0 x4 sebesség és a kettő sata csatit amit sanszosan tiltana a lap már rá sem tették :))
    Viszont e téren az Asus-hoz hasonlóan kezeli a pcie 3.0 sávjait.

    Tehát nincs egységes metódus, gyártónként sőt tipusonként is változhat...mondjuk nekem is van pcie 3.0 x2-es ssd-m és őszintén szólva én nem tudom megkülönböztetni az x4-es társától csak bench programokkal. Személy szerint nem tartom nagy érvágásnak, főleg ha a másodlagos m2 csatit nem rendszer meghajtónak használod (arra ott a elsődleges). Játék/film/torrent vonalon ez nem sok vizet zavar, de ez csak az én meglátásom. :)

Új hozzászólás Aktív témák