Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Milka 78 #95569 üzenetére

    Tudott (reméli) :D és :R
    Bevált a motyó, gyönyörűen teszi a dolgát az ECC.

    Nem szükséges Pro-s Ryzen hozzá, legalábbis nálam nincs hibázás.
    Amit elvégeztem:
    - BIOS ECC OFF mellett addig feszítettem az időzítéseket, hogy kezdett hibázgatni Memtest alatt, de még boot-olt. Ez a pont elég későn jött el a defaulton felvett értékekhez képest (hülye B-die) :D
    - rákapcsoltam erre a néha-néha picit hibázó RAM beállításra az ECC-t, reboot és linux kernel gyönyörűen jelezte, hogy hibázott és javította.
    - komolyabb hibázósra még jobban feszítésnél már az ECC is feladta, azért ennek is vannak határai természetesen
    - végül visszavettem ECC OFF mellett (hogy tudjam hitelesen stabilra tesztelni), megnéztem, meddig megy mert miért ne :) , kicsit lazítottam rajta betonstabilra és ECC ON-t ráadva végül BIOS-ban így meredt.

    user@DESKTOP:~$ edac-util -v
    mc0: 0 Uncorrected Errors with no DIMM info
    mc0: 0 Corrected Errors with no DIMM info
    mc0: csrow2: 0 Uncorrected Errors
    mc0: csrow2: mc#0csrow#2channel#0: 0 Corrected Errors
    mc0: csrow2: mc#0csrow#2channel#1: 0 Corrected Errors
    mc0: csrow3: 0 Uncorrected Errors
    mc0: csrow3: mc#0csrow#3channel#0: 0 Corrected Errors
    mc0: csrow3: mc#0csrow#3channel#1: 0 Corrected Errors
    edac-util: No errors to report.

    24 tera ZFS-en ülök, szuperül bevált az ASUS lap (a VRM sem forró, kétbordás, oké, nem egy Mortar, de tök hűvösnek érzem két 800rpm-es 12cm-es házventi mellett, szóval vállalható lap, vagy csak az R5-3600 nem fűti agyon). Egy dedikált NAS motyóba bármilyen unregistered/unbuffered ECC UDIMM kiváló, ha a BIOS tudja bekapcsolhatóra (és nem csak úgy, hogy ismeri és kezeli a RAM-ot, de ECC off).

    Gaming-re nem fontosak ezek, én is kb. csak egy AMD+ASUS ajándékcsomagnak tekintem a dolgot, amivel élek (ez workstation, ezen élek, nem dedikált NAS).

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák