Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balintka

    addikt

    Sziasztok! Én is eljutottam oda, h a meglévő Core2 Quad Q8400 alapú gépem cserélném.
    A helyzet és az elvárásaim a következők:

    -kb. 3 évig meg szeretném oldani a gépcserét (alaplap, proci, RAM szintjén, kivéve a VGA-t, mert azt évente cserélgetem)
    -olyan 150 ezret szánok rá (nem baj, ha kevesebb azért kicsit), de nem kell most DVD, VGA, winchester, mert ezeket átmenetileg átteszem a régi gépből
    -fontos a jó minőség és a több év gari mindenből, így pl. ragaszkodok a GigaByte alaplaphoz, márkás RAM-hoz, táphoz, stb.
    -tuningolva semmilyen formában nem lesz a gép
    -fontos a prociba integrált VGA, vész esetére

    Tehát amit összeállítottam:

    alaplap: GIGABYTE GA-Z77-DS3H
    proci: INTEL Core i5-3470 3.20GHz 1155 BOX
    ram: CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1600C9R vagy CORSAIR 8GB XMS3 DDR3 1600MHz CL9 KIT CMX8GX3M2B1600C9

    Kell még gépház és tápegység.

    táp: CORSAIR CX Series Modular CX500M

    ház: COOLERMASTER RC-912P-KKN1 HAF 912 Plus vagy COOLERMASTER RC-692A-KWN5 CM 690 II Advanced Fekete

    Ez kb. 140 ezerbe kerülne most jelenleg. Tehát kb. annyiba, amit szánok rá. Gondolom a proci, RAM elég lesz 3 évig.
    RAM-ból melyiket válasszam szerintetek? Kell az 1600 Mhz-es? Gondoltam azért nem baj, ha nem csak 1.333-ast veszek.
    Házból melyik legyen? A 690 II-nél kicsit zavar, h a tetején van a bekapcsoló gomb, meg az USB-k.
    Megfelelő az általam összeállított gép?
    Ha van vennék mégis DVD-írót, milyen konkrét FEKETE színűt tudnátok ajánlani?

    AMD-alapú gépet nem néztem, mert nem ismerem a procikat igazán.

    Köszi előre is a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák