Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bluevoodoo

    csendes tag

    válasz audi100td #19131 üzenetére

    Köszönöm szépen a gyors választ!

    Kérdezősködnék még egy kicsit,mert gyakorlatilag az utóbbi 5 év alaplappal,procival kapcsolatos újításai elmentek mellettem nagyjából,azzal tisztában vagyok,hogy mi a Core 2, Core i7,stb,de pl. az egyes chipsetek közti különbséggel nem. Ja,azt elfelejtettem írni,hogy mindenképp Intel procihoz és lapkakészlethez ragaszkodnék,mert az audio alkalmazások nem futnak vmi megbízhatóan AMD-s rendszereken. Nézelődtem picit a világhálón,és úgy tűnik,hogy a G41-es vagy G43-as chipset volna nekem ideális,de igazából arról már nem találtam számomra is sokat mondó tesztet,hogy teljesítményre mi különbség van a kettő közt. Azt látom,hogy a G43 több memóriát tud kezelni, de igazából mivel a szoftveres környezetem javarészt 32 bites XP-re optimalizált,ezért 4 GB-nál több RAM-ot úgysem tudok belepakolni,szóval a G41 ilyen szempontból elég lenne nekem. Ami számomra a Gigabyte GA-EG43M-S2H javára szólna a másik favorit GA-G41M-ES2L-lel szemben,hogy az előbbire van integrálva TI chipsetes FW port,így nem kell külön PCI bővítőt vennem hozzá, illetve hogy az integrált videokártyának van DVI kimenete,így nem kellene az ősrégi ATI kártyámat sem beletenni (bár őszintén szólva szeretem ezt a vezérlőt),ha az integrált GMA X4500 valóban hozza annak a szintjét.

    Procinak mellé egy Core 2 Duo E8400-as Intelt néztem.

Új hozzászólás Aktív témák