Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rapid136

    őstag

    válasz Stauffenberg #1867 üzenetére

    volt már hogy videos kollegával összelőttünk WB-t, de előfordult hogy valamiért nem auton volt és jólesett hogy az első EVF-be nézéskor rögtön láttam hogy valami nem stimmel :)
    de igazából ez nem nekünk poén hanem az amatőrnek aki elállítja a WB-t a tükrös gépen aztán lefotóz egy adag képet JPG-ben, na őt zavarni fogja :))
    az a baj hogy feltételezed a juzerről hogy érdekli a fénymérő... az érdekli hogy megvette a szettet és lehetőleg egy objektivvel egy gombnyomásra megoldhasson mindent
    persze ez sarkitás, de ha az utcán megkérdeznél 10 turistát hogy tudja-e mik azok a jelek a keresőben szerintem elég kicsi lenne az arány :)
    Nekem az veszteség hogy el kell vennem a szemem a keresőtől, biztos jó a hátsó LCD, de a témád odébbáll, elmozdul, azt hiszi kész a kép, rásüt a nap és nem látod...
    de sehem mondtam hogy bárkinek el kéne dobnia a gépét emiatt, próbálok általánosságban érvelni, az hogy egy makrós ismerős emiatt nem vált, az nem igazán mérvadó :)

    az hogy fejlődés vagy forradalom azon vitatkozhatunk, a tükrös rendszer látszólag elérte a korlátait, egyszerűen nincs érdemi előrelépés a technológiában
    a MILC közvetlen érzékelőkiolvasása ezer és egy még nem ismert vagy csak áhított lehetőséget rejt
    mondjuk a fényképezésben hivhatjuk evolúciónak, de a fényképezőgépek terén ez a váltás forradalom, pont úgy ahogy az átnézeti keresős gépek korlátját átlépte a tükörrendszer

    Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

Új hozzászólás Aktív témák