Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biga

    senior tag

    válasz Beri #30446 üzenetére

    ...ettől baromira nem kell tartanom. Utoljára még valamikor 2006-2007-ben büntettek meg gyorshajtásért Magyarországon,...
    Erről beszéltem, mikor azt írtam, hogy Magyarországon nincs rendőri jelenlét, pedig nagyon kellene :)

    Ezek az önérzetes aszfalton szédülő szuzukisok, a csakazértismegmutatom jóskabácsik. Akiknek derogál 100-at menni pályán, akik fékezgetnek, kóvályognak, úgy mennek, mint a darázs, miközben pukkan el a fejük a pipától. Értem én, hogy rutintalanok, meg a szekér is gyenge és nem elég stabil alattuk, de ezt nekik is be kéne látniuk.

    Én simán elhiszem a szavadra, hogy te kiválóan vezetsz a megengedetteknél lényegesen nagyobb sebességgel is, de az átlag nem feltétlenül. Nem elég, hogy te jól vezetsz, jól kell vezetni a szembe jövőnek is, hogy ne legyen baj. A szabályokat az átlagemberre szablyák. A suzukisra, a hétvégi vezetőkre, a gyerekeket óvodába vívő anyukákra, az öreg nyugdíjas bácsikákra és az önjelölt versenyzőkre egyaránt. Hosszas kutatások előzik meg tudtommal, mikor egy -egy sebességhatárt vagy közlekedési helyzetet felállítanak, hogy ez mindenkinek megfeleljen. A nagy többségnek ez jó is.

    Igen, szelektív törekvés. Elsőbbséget adok, átengedem a zebrán a gyalogost, követem a felfestést, stb., DE a sebességhatárok betartása egyszerűen nem nekem való

    Ez olyan, mintha azt írnám, hogy "én becsületes vagyok, de hát szelektíven törekszem csak a betartására és a te vagyontárgyad pl pont tetszik, ezért azt ellopom, na. Dehát meg kell értened, hisz alapvetően becsületes vagyok, a legtöbb esetben nem is fordul elő velem ilyen" :))
    Úgy nem megy, hogy csak azokat a szabályokat tartjuk be, ami nekem szimpatikus, a többit nem.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Új hozzászólás Aktív témák