Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hegyimorc

    senior tag

    válasz liszi70 #37454 üzenetére

    "LX7-től jobb képminőségű, és attól nem nagyságrendekkel többe kerülő gép miatt jutott eszembe a MILC kategória."

    Pana GM1.

    Mondjuk nem tudom mennyibe került egy LX7, de azt igen, mit jelent matematikában a nagyságrend :DDD ... szóval biztosan nem drágább egy nagyságrenddel sem,

    A képminőség, hát ez ízlés, felhasználás kérdése. Ha csak jóidős kirándulógép, kattintokésjóleszajpegis ... akkor nem váltanék. (de nálam nagyon úgy néz ki, hogy az RX100-at le fogja váltani. Eddig azt hittem jó az RX100 videoja ... hát kár volt kipróbálni milyen ez a GM1-en :D )

    Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

  • b.vr

    őstag

    válasz liszi70 #37454 üzenetére

    "Leszögezném mindazonáltal még egyszer, nem a régészeti ásatások során előkerült 350D kiváltására keresek gépet, hanem az LX7 kapcsán merült fel bennem ez az elvetemült és kíváncsiságból is fakadó gondolat. Szóval egy pici, könnyen hordozható, de LX7-től jobb képminőségű, és attól nem nagyságrendekkel többe kerülő gép miatt jutott eszembe a MILC kategória."

    Erre írtam hogy ilyen viszont tényleg nincs :)

    Vagy az van hogy veszel egy (akár régi, olcsó) m43 kereső nélküli vázat + Pana 20/1.7, ezzel lesz jó képminőség, viszonylag kis méret (bár itt néhány milliméter is dönthet hogy belefér-e pont a zsebedbe vagy sem) - viszont ezzel bukod a zoom rugalmasságát.
    De ezzel már lehet kreatívkodni.

    Vagy lehet venni m43ot zoommal, de akkor az LX7hez mérhetően kicsi már biztos nem lesz, és ha az árakat is kordában akarod tartani, akkor nagyságrendileg jobb képminőség sem.

    szerk: most olvasom, nord_nak igaza van, m43-ra van elég kicsire összecsukodó kit-obi is (valamivel persze drágábban)

    Mondjuk ez a második verzió azért nekem továbbra is furcsa lenne, hogy lenne m43-om is meg apsc canonom, ahelyett hogy csak az egyik, de arra viszont minőségi objektívek.

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák