Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yle_greg

    tag

    válasz MrChris #100582 üzenetére

    Pana GX7 és GX9 -em van. Oly gépekkel nincs tapasztalatom, így összevetni nem tudom velük. Amit nagyon szeretek a GX családban, az a felfelé billenthető kereső. Ha nem arra áll a fejed amerre az objektívnek kéne nézni, és az erős nap miatt az LCD kínszenvedés, akkor nagyon hasznos. Egyiket sem mondanám kifejezetten outdoor kamerának, nincs víz / pára / por állóság, és ütni-vágni sem ér őket, ez tény. De akár az is lehet a stratégia, hogy veszel két GX7 -et, az használtan már nagyon olcsó, és a másodikat nem fürdeted meg. :-)
    Ha akkor is időjárás állónak kell lennie, amikor a kezedbe fogod, akkor nem jó a GX vonal, de ha elég az, hogy kibírja az utazást, akkor egy keményebb és vízzáró táska elég hozzá.

    Ha a többi obid is Pana, akkor a Power OIS hasznos tud lenni, ha kötélről lógsz, vagyis nem csak a kezed remeg, hanem a szél is lökdös.

    A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz MrChris #100582 üzenetére

    Valóban alapbeállításban a GX80 színei nem voltak valami jók, de egy kicsit elvacakolgatva vele teljesen jó eredményt lehet elérni jpg-ben is. Szerintem a natural beállítást egy kicsit továbbhangolva nagyon jó, valósághű szín- és tónusvilágú képeket tud a gép.

  • kamilyon04

    csendes tag

    válasz MrChris #100582 üzenetére

    Köszi a meglátásokat, tippeket MrChris és yle_greg.
    Picit joban megnézve pár fontos szempontot is arra jutottam, hogy az E-M10 III lesz a befutó. Súly és méret miatt esik ki pl a GX-8, meg az E-M5 is. Így is 100g-ot fog hízni a kit, de asszem megéri a többletet a kereső.

    yle_greg: Objektívem használatban igazából még egy oly kit-tele van, de az is csak nagy ritkán kerül fel a gépre. Szépen lassan "fogyott le" a szettem az idők során 5 objektíves DSLR rendszerről, 1(2) használatban lévő MILC-re :D. A milcnél is még 3 fixxel indítottam rendszerváltáskor (7.5, 14, 45 volt még rendszerben, meg egy 2.8 60-120 tokina manuál).
    Így igazából szerencsés vagyok: nem rendszert választok, ha váltok, mert a váz+alapobjektív az egyetlen dolog amit valóban mérlegelni kell. Örülök, hogy a marketing clichének megfelelően ténlyeg zsebrevágós módon használhatom a "nagy" érzékelős gépemet. :P

    Szemeztem még a Fuji rendszerrel is, mert sógornak a munkás Canon szett mellett az van werk-családi használatra, és szenzációs masina. De ott ugye a nagy szenzorméret miatt nem lehetséges ilyen kicsi objektíveket csinálni. (És nem mellesleg drágább is, sajnálnám a kövön húzkodni.

Új hozzászólás Aktív témák