Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ra3

    őstag

    válasz SzGee #93618 üzenetére

    Hát nézegettük az ingatlanosokat amúgy, 100k euró körül már vannak normálisabbak, de nagyon meg kellene nézni, valószínű hogy egy felújításnak is neki kéne futni, arról meg fogalmam sincs hogy pl hitelt hogy lehet ezekre felvenni, minden megtakarítást nem akarnék azért egyben beletolni.
    Minél többször vagyunk ott annál jobban megjön a kedvem hozzá, de egyelőre a racionális énem tiltakozik az ellen hogy ilyen messze lévő ingatlanba beletoljak ennyi pénzt ami aztán nem fog hozamot termelni.

    ''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz SzGee #93618 üzenetére

    Telelni, nyaralni 1-10hétig gyerekkel, gyerek nélkül kitűnő de ott élni az nagyon más. Iskola rendszer alapból 9-13ig. Ez ott kint ok mert nagycsalád dívik nagyszülők, hozzák viszik, kanáriak azért keresnek teljesen általános, hogy megtehetik, hogy otthon maradnak gyerekkel amennyire láttam playgroup az sokszor nincs is. De ez összeegyezthetetetlen egy magyar, nemzetközi 9-16ig dolgozokkal.
    Az egész spanyolos. Legkorábban a Lidl nyit reggel 9kor. Ha nem beszélsz spanyolul, sött spanyol kanáriul bármit elrendezni kínszenvedés. Nem tudnak angolul. Hozzál tolmácsot. Le fognak rántani.
    Ráadásul Lanzarotte volt a pldban. Baromi nagy élmény nyaralni. De ott élni... Már elnézést az egy kősivatag.
    Munka vonalon esélytelen vagy főleg egy Gran Canraia, tenerifen. Mindenki ott akar élni. Svédek, Finnek, Norvégok, Románok, rengeteg a Venezuelai, Perui, Afrikai... ha nem tudsz spanyolul inkább spanyol kanáriul bárban szórakozóhelyen dolgozhatsz napi 10ht 900eurért. Ha kifizetnek. Ha téged vesznek fel mert még erre is van három másik Venezuelai, Afrikai, Román, Perui jelentkező. Bármi fizikai, építőipar, bármi munkára van +10db jelentkező és nem tudsz versenyezni a Venezuelai, Afrikai... bevándorlóval. A túrista meg rengeteg AIRBNB pörög drága a tartós ingatlan bérlés.

    Ja és az ingatlan vásárlás nagyon könnyen egy rémálommá válhat. Ha nem élsz az ingatlanban mint spanyol baromi könnyen belefuthatsz okupákba. Mint nem spanyol 1éven belűl kirakni se fogod őket, de lehet inkább 2+év lesz az. Közben elköltesz ügyvédre... 5-10k eurt, jársz tárgyalásra valaki meg vígan lakik az ingatlanodban. Sokkal, sokkal nehezebb kint egy "lakásfoglalót" kirakni mint MOon még ha Spanyol is vagy ráadásul ez általános jelenség Spanyolban. Amúgy ezért nagyon szűk a tartós bérlés piac is. Beköltözik nem fizet kirakni meg 1-2+év. Többek közt ezért van az, hogy igazából nem drága az ingatlan piac a bérlés ehez képest meg az.

    Telelni hibátlan de mint befektetés ott élni háát...

    szerk: témát befejeztem amit ingatlan befiről tudtam leírtam. :)

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák