- Itt vannak az Apacer Intel és AMD profilokkal konfigurált DDR5 tuningmemóriái
- 14 az 1-ben USB4 dokkoló jött a Razer fémjelzésével
- Asztali használathoz tervezett, masszív kapacitású külső SSD a Team Grouptól
- Egyelőre nem tervez Lunar Lake-hez hasonló dizájnt az AMD
- Két MSI alaplapban is leégett az AMD új Ryzenje
-
PROHARDVER!
Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Segal
veterán
válasz pictigjis #78254 üzenetére
Tartani kell lejáratid az a megoldás. Mondum úgy hogy én is kevesebb %-al vettem még belőle, de ez van. Ha bosszankodok rajta sem lesz jobb a helyzetem
"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)
-
axioma
veterán
válasz pictigjis #78256 üzenetére
Forditva kavarj, honapfordulo utan hatarido elott szabad penzbol tolts a hk-ra es vegyel frissen dkj-t majd add el azonnal, azon kicsi a veszteseg, es egybol visszakapod belole kp-t - ezzel semmi mas nem valtozik, csak a hk az adott honapra kiegyenlitve, az oktoberi lejarat meg jo lesz kov. honapra.
Persze gondolom nem orult osszegrol van szo, csak ha mar hk jatek akkor legyen teljes Bonusz valtozat: hardcore jatekosnak ha nincs szabad penz csak masik hk-keret ami nincs elhasznalva akkor abbol is lehet atmeneti kp... -
julius666
addikt
válasz pictigjis #78254 üzenetére
Meg szabad kérdezni ez a játék kb. mennyit hoz optimális esetben a konyhára?
Egyébként ezerszer le volt ebben a topicban is írva, hogy a DKJ visszaváltása simán lehet bukós emelkedő hozamkörnyezetben, márpedig mostanság az van. Olyan (vagy rövidebb) lejáratot érdemes venni, ami egybevág a pénzügyi célokkal. Nincs ebben semmi "meglepő".[ Szerkesztve ]
-
korcsi
veterán
válasz Resike #78207 üzenetére
Olvasd el az összefoglalót, esetleg az elemzeskozpont.hu-n van jó leírás kötvényekkel állampapírokkal kapcsolatban.
Ez innen van, ha megnézed a 2025/C sorban a bruttó eladási árfolyamot, ott van hogy 73,15% ez azt jelenti, hogy az államkicstárba a 10000Ft névértékű papírt ami még 3x fizet 100Ft kamatot is 7315Ft-ért meg lehet venni.
referencia és MSI gaming X 5700(XT) plexi ARGB-s blokkok eladóak!
-
pictigjis
senior tag
válasz julius666 #78259 üzenetére
mindennel együtt havi pár ezer-tízezer forintot. évente hat számjegyű összeget. bőven megéri
nekem amúgy nem kell bemutatni a terméket, köszi csak azt mondtam, hogy pont nem jött jól, mert a megtörténhet és a meg is történik két különböző dolog. most így jártam (jártunk)
(a célnak pontosan megfelelő termék sajnos nem volt kapható. pedig amíg a kutyát nem érdekelte a dkj, nagyon jól elvoltunk ezzel a játékkal jó páran)
[ Szerkesztve ]
-
.mf
veterán
válasz vnorbi #78249 üzenetére
Maradék MÁP+-t forgattam bele, ami 5 ill. 5.5%-on volt, tehát mindenképp jobban járok a 9.81%-ával. Az, hogy lehet, hogy lesz majd valami, amivel ennél is jobban járnék - nabumm, nincs jósgömböm.
Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
pictigjis
senior tag
válasz axioma #78257 üzenetére
köszi a tippet, átgondoltam, és valószínűleg tényleg ezt fogom tenni. számoltam egy kicsit, és valószínűleg ez lesz most a jobb megoldás, kénytelen leszek tovább tartani a meglévő állományt
amúgy persze, "fillérekről" van szó, de engem pár száz forint ide, pár ezer oda is bosszant, és ez valószínűleg akkor is így lenne, ha kilenc számjegyű állampapír-állományom lenne
-
Vesa
veterán
-
Kukipapa_rr
tag
válasz aujjobba #78243 üzenetére
(Ilyet szerintem senki sem írt, a 30% csak egy példa volt. Korábban kérdezte Tapsi, és mások, hogy mik a fundamentumok a negatív várakozásom mögött, most tudok csak reagálni.)
Nem vagyok közgazdász, nem vagyok okosabb a piacnál, nem akarom és nem is tudom megverni azt. Egyszerűen józan ésszel, mezei befektetőként az alábbi következtetésekre jutok.
Nekem az a bajom, hogy akármilyen irányba indulna innen a világgazdaság, ott falakat látok. Előzetes korrekció, piaci átrendeződés nélkül nélkül nem látok emelkedési potenciált.
Az energiahelyzet megoldása nélkül méretes gazdasági megtorpanás néz ki Európára, ez kihathat a világra. Putyin nem úgy néz ki, mint aki nem csavargatja szívesen Európa tökét, akár évekig. Ez most még nem jelenik meg az árakban, majd apránként fog, amikor egyre több cég jelenti be az elbocsátásokat és a csökkenő bevételi várakozásukat.
De ha holnap véget érne a háború, vissza az egész, újra van fillérekért energia, és növekedés, akkor is elég gyorsan eljutunk a tavalyi (háború előtti) helyzetig, ahol gyártási kapacitások, ellátási láncok, pénzbőség miatti túl nagy kereslet, munkaerőhiány fogja vissza a növekedést és emeli az inflációt. (Ld. chiphiány, éves várólista új autókra stb.)
Ehhez jönnek az egyéb kockázatok, pl. Kína, legfrissebb cikk épp címlapon.
Értem, hogy jelen pillanatban a piac a mai helyzetet árazza, de én a fentiek miatt ma egyszerűen nagyobb valószínűségét látom az eső/oldalazó tendenciának, ezért lassabban fektetek be (nem kivárok és nem időzítek).
-
PredatorZoli
Topikgazda
válasz Kukipapa_rr #78268 üzenetére
Nekem csak most esett le, hogy konkrétan mi az az egy óriási hiba, amit elkövetsz laikusként. Ahelyett, hogy végigmagyaráznám, linkelnék egy videót, mert ő sokkal jobban és részletesebben elmagyarázza mint ahogy én tudnám, ez pont erről szól 1-az 1-ben!!.
[The Stock Market Is NOT The Economy][ Szerkesztve ]
-
vnorbi
aktív tag
válasz fokukac #78258 üzenetére
A csütörtöki három hónapos referenciahozam 9,88% volt, amire a hétfői kincstári hozam 9,81%-ra ugrott, a pénteki referenciahozam 11,44% lett, ezért a keddi kincstári hozamok legalább 11,2% körül lesznek a rövid papírokra.
Nem teljesen biztos, láttunk már érthetetlen árfolyamképzést náluk, de nagyon valószínű, hogy így lesz.
-
customer114
őstag
Az előző kettő hozzászólás mit jelent egyszerűsítve?
Vettél x-ért DKJ-t? Mennyit kapsz vissza 19.-én?
Köszönöm
szerk.: ah, megértettem, másba kellett volna tolni.
[ Szerkesztve ]
-
Per Degaton
tag
Sziasztok!
A hétvégére terveztem, hogy a megtakarításom nagyobb részéből 6 éves PMÁP-ot vegyek (várhatóan nem lesz szükségem a lejáratig a pénzre).
Azonban jött ez a csütörtöki bejelentés az új állampapírról és a PMÁP szeptember végi megújításáról.
Nyilván senki sem lát a jövőbe ezért nem azt kérdezem, hogy érdemesebb-e azokat megvárni, hanem inkább azt, hogy ha teszem azt pl csökkentik a PMÁP kamatprémiumát az új sorozatnál akkor a bejelentés után lehet-e majd még a mostaniból vásárolni egy ideig?
Hogy szokott ez működni?Mert egy-két hetet még tudok várni míg kiderül mi lesz, viszont ha fennáll annak a veszélye, hogy a bejelentés után már nem tudok a mostaniból venni, akkor inkább nem kockáztatok és megveszem most.
[ Szerkesztve ]
-
Attis7
tag
válasz Per Degaton #78274 üzenetére
Nem tudom nem-e érdemes elgondolkodnod vmelyik fix papírban, a 2026/E és 2026/F már 11.5% körüli hozamot ígér (gondolom pár héten belül még további pár százalékot ugrik), de a 2028/B is megfontolandó, tartok tőle 2 év múlva a drága ksh-nk kihoz egy 4% körüli inflációt és hiába ketyeg jövő júniustól 1 éven át 17-18% körüli kamattal, illetve lehet még egy erős éve, ha aztán kipukkad és ki tudja hogy lehet tőle szabadulni.
-
aAron_
őstag
válasz Attis7 #78275 üzenetére
Egyet értek. Jövőbe persze senki nem lát, de én is inkább fixálnék egy magasabb hozamot sok évre előre. Jelenlegi magas, éves 15% körüli infláció 2024-re már várhatóan erősen mérséklődni fog. Annyira kell figyelni, hogy a kötvény 2019.06.01 utáni kibocsátás legyen, ekkor Szja-t nem kell fizetni utána.
What is your ikigai?
-
avl
senior tag
több elözö hsz. kapcsan is ez jut eszembe: en - a helyetekben sem - nem az egyetlen szuper (...vagy csak nehany tized %-kal jobb) - beszallasi idöpontot keresnem most epp a kötvenyekbe,
hanem több alkalmas vétel: izlés szerint 3-4-5- ... alkalommal, idöben elosztva 2-3-4-6-8 héttel, és akkor nem lesz az, hogy epp most szalltam be mindennel, erre masnap emelkedik a hozam
teljesen "adom " .mf forumtars hsz.-at is: "Az, hogy lehet, hogy lesz majd valami, amivel ennél is jobban járnék - nabumm, nincs jósgömböm"
vagyis: aki "gey összegben" beszall, az ennek tudataban tegye, ne utolag bánja; ha meg bánná, akkor inkább a fenti több alkalmas beszallas a jo - szerintem :-)
(hazai kötvenypiacrol van szo !) -
aAron_
őstag
DCA-nál statisztikailag jobb a lump sum, beszállási pont keresés meg a legrosszabb.
What is your ikigai?
-
Nite
őstag
mit gondoltok, lesz meg decemberi lejaratu 3 honapos DKJ kibocsatas? jovohet penteken szabadul fel egy nagyobb osszegem, de a DKJ221207 mar elkezdodott, lehet addigra el is fogy
Paid my dues!
-
-
avl
senior tag
válasz aAron_ #78278 üzenetére
ezért emeltem ki, hogy hazai kötvenypiacról van szó
reszvenypiacra, ETF-re ismerek ilyet, kb. 66%-nyi esetben nyert lump sum (en is linkeltem hozza korabban)
a kötvenypiac szerintem (!!) más - kevesbe inog, plane allamkötveny szorosabban (mint rv., de nem szuper szoros nyilván) csatolt pl. inflához
államkötvényre érdekes lenne egy ilyen tanulmány, de …
-
PredatorZoli
Topikgazda
-
avl
senior tag
válasz PredatorZoli #78282 üzenetére
hasonlóan látom
idötáv, inflás idöszak (fel-le, ingadoz, milyen hosszan) ... jó sok befolyásolja a DCA vs. lump sum kimenetelt.
aujjobba forumtars korabbi hsz-a e téren (60-40 illetve pl. Fig.4 a 100% bond-ra is mutat ...egy nagy büdös globális értéket): [link]
én korábbi DCA vs. lump sum hsz.-om: [link]
nem érzem, hogy most HU-ban kötvénynél lump sum-ot tolnék; és biztosan kötvény futamidejétöl is függönek érzem; gondolom meg lehetne nézni különbözö kötvényfutamidökre a múltbeli lefutást stb.
..de igy direkt HU államkötvényben en 5% alatt vagyok, annál meg pláne nem oly nagy szerepü, hogy sok raforditassal optimalizaljam
..aki 100% HU államkötvény portfolioval nyomul: na annak ez lényeges kérdés ...várjuk a kidolgozását ...vagy ha valaki épp diplomamunka témát keres ilyen területen :-)
-
.mf
veterán
válasz vnorbi #78270 üzenetére
Hmm... akkor így jártam Mindenesetre még mindig jobb a 9.81, mint a 8.45, ami előző nap volt (és főleg az 5 és 5.5%-nál); bár mivel csak pár millióról van szó, és rövid lejáratról, így a különbség csak párezer. S mivel rövid lejárat (2 ill. 3.5 hónap), mire lejárnak, még magasabb hozamokra számítok, amiken újra be lehet fektetni.
Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
cibere11
tag
Megvan az eladás. BMÁP-ról mi a vélemény?
[ Szerkesztve ]
HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13
-
SzekeresPeti
tag
2018-ban voltak ezek a 10 éves BMÁP-ok 3 %-os kamatprémiummal. Arra spekuláltam, h az alapkamatot, ami akkoriban 0 körül volt, hamarosan emelni kell, és akkor a DKJ is megugrik. Úgyhogy be is vásároltam rendesen. Tartottam is ezeket a papírokat kitartóan 4 éven keresztül, holott az infláció ette rendesen. A portfólióm fele ezekből a papírokból áll.Most hogy magas DKJ-k jöttek, gondolom itt az ideje, hogy busásan visszahozzák az eddigi veszteséget. A következő esedékesség március 22.
Lehet tudni most hogy hány százalékot fog fizetni, vagy ez még a jövő zenéje? -
vnorbi
aktív tag
Én meg 7,85%-nál szálltam be a két hónaposba nemrég egy havi tartási szándékkal. Úgy néz ki, hétfőn már el kell adnom (egy héttel a tervezett dátum előtt), hogy ne bukjak rajta. 2% körüli évesített hozamom lesz így. Ugyanebből van egy másik (nagyobb) pakkom is, amivel ki tudom várni az októberi lejáratot. Annál nem zavar, hogy csak 7,85% a hozamom, miközben az új vásárlásokra már jóval magasabbat adnak.
-
lood55
tag
Sziasztok!
Laikusként, kb. 0 gazdasági tudással/tapasztalattal, szintén 0 befektetési ismerettel/tapasztalattal írok. Amim van az egy OTP számla, ide jön a havi kereset és itt áll kb. 10M HUF. A topikösszefoglalót elolvastam, illetve az elmúlt hetekben beleolvastam az itt folyó beszélgetésekbe. Felét sem értem, de egy dolog tuti. A jelenlegi megtakarításom így nem maradhat, mert annak nem lesz jó vége. Mivel fogalmam sincs a részvénypiacról, így valamilyen állampapírba raknám az egészet, hogy minimalizáljam az infláció brutális hatásait. Ehhez ha jól értem kell egy MÁK-os számlát nyitnom, ami ingyenes és nem is jár semmilyen költséggel. Innentől jön az érdekes kérdés, milyen állampapírt? Mire érdemes figyelnem? Bármi jó tanács egy teljesen kezdőnek, aki vakon van? -
PredatorZoli
Topikgazda
válasz lood55 #78289 üzenetére
Szia,
Ne az alapján dönts, hogy első olvasás után mi az amit értettél az irományból és mi az amit nem. Hogy mibe mennyit érdemes, az főként attól függ, hogy mik a tervek ezzel a pénzel, mikor mire és mennyi fog kelleni, el fogod-e érni a célodat akkor is ha a pénzed inflációval vagy valamivel az alatt nő vagy szükség van reálhozamra is (ez esetben természetesen vállalni kell kockázatot is, ami hosszú távon egy indokolt döntés). Ha ezekre a kérdésekre átgondoltan válaszolsz, akkor a technikai megvalósításon túl fogsz kapni hasznos tanácsokat a megfelelő termékekre vonatkozóan (nem biztos, hogy csak állampapírra van szükséged attól, hogy egyelőre csak azt érted)
[ Szerkesztve ]
-
Vesa
veterán
válasz Attis7 #78275 üzenetére
A fix papírnak -államkötvény- mi a kockázata? Mert alapvetően sokkal értelmesebben hangzik bebetonozni évekre egy 10-15%-os kamatot. Ugyanakkor valamiért mégsem ezt veszik legtöbben, hanem a PMÁP-ot. Nem elhet belőle kiszállni vagy mi a trükk vele?
A tudomány a valóság költészete!
-
szkorhetz
őstag
válasz PredatorZoli #78292 üzenetére
Szerintem, ha végig tartod, akkor pont nem igaz, hogy a változóban kevesebb a kockázat. Közben lehet, hogy a változóból jobban ki tudsz szállni, de ha lejáratig tartod, akkor a fixben nincs kockázat azon kívül, hogy később esetleg még többet kaphatták volna érte.
Mit látok rosszul?
-
balpeter04
tag
válasz szkorhetz #78293 üzenetére
Múltkor én is erre jutottam, ha lejáratig tartod a papírokat jelenleg egy 2024/J-t "rommá" ver egy 2025/C, évesített hozamot nézve - amely jelenlegi tudásom szerint az egyik leghatékonyabb eszköz kötvények teljesítményének értékelésére.
Természetesen az árfolyamkockázatot futod egy fix kuponos kötvénnyel, ahogy történt is ez csütörtökről hétfőre: 73,99% --> 73,12% árfolyamcsökkenés két nap alatt.
Például ebben az esetben aki a magasabb árfolyamon vásárolt be, 11,22%-os évesített hozammal számolhatott. 73,12%-os árfolyamon pedig 11,67% (mindkét esetben a kuponok 5% újrabefektetési rátával számolva).
Én jelenleg DCA-zást tartom egy jó opciónak, aki már ilyen hozamok mellett fontolgat hosszabb lejáratú instrumentumokat - emelkedő kamatkörnyezetben vagyunk, új papírok jönnek, két nap alatt majdnem egy százalékot csökkennek a bruttó eladási árak, MNB még mindig "szigorú" eszközöket vet be, kifejezett célja, hogy a rövid lejáratú papírok legalább alapkamatot elérő hozamot biztosítsanak.
Számomra ezek a fokozatosság (DCA) irányába terelnek, főleg az emelkedő kamatkörnyezet. Az "eldurrantani" való puskapor jelentős része addig 1-2 hónapos DKJ-ban pihentetve. Ez ugyan egy kicsit "timing", de a fenti tények tekintetében szerintem egy viszonylag alátámasztható timing. Mit gondoltok?
-
PredatorZoli
Topikgazda
válasz szkorhetz #78293 üzenetére
Pont ez az, hogy ha nem tartod végig, bukhatsz rajta. Ha egy kötvényből menet közben nem tudsz kiszállni, akkor pont a funkcióját veszti el. Ezért definíció szerűen a változó kamatozású kötvény kockázata alacsonyabb mint a fix kamatozásúé, nincs kamatkockázat.
Egyébként most ezeket a high yield hosszabb kötvényeket úgy látom nagyon kajálják itt, sokan közülük újak.
Érdemes átgondolni hogy mi a célja a high yield kötvénynek a portfoliojában. Hozam biztosítása vagy kockázatcsökkentő láb? Vajon betölti-e ezt a kívánt szerepet ez. Annak is célszerű utána nézni, hogy egy high yield bondnak mennyire optimális a hozam/kockázat aránya.... Not great...[ Szerkesztve ]
-
balpeter04
tag
válasz PredatorZoli #78295 üzenetére
Az árfolyamkockázat "realizálódásán" is agyalok egy ideje, a pull-to-par effektus miatt egy néhány éven (2-3) belül lejáró kotveny esetében szerintem minimális annak a kockázata, hogy jelentősen bukjon valaki csak az árfolyamon.
Nem látom reálisnak, hogy egy ~73%-os árfolyam (mondjuk 2025/C), 2 év múlva, kevesebb mint egy éven belüli lejárattal bezuhanjon mondjuk 50% környékére (ezt tekinteném mondjuk szignifikáns bukónak). Pull-to-par pont arról szól, hogy ahogy közeledik a lejárat egy kötvény árfolyama közeledik a névértékhez (tehát a 100%-hoz).
Nyilván egy 5 éven túli lejáratú kötvényrr ez már nem feltétlenül igaz, ott releváns az árfolyamkockázat.
-
mgoogyi
Topikgazda
válasz PredatorZoli #78295 üzenetére
Szerintem a forint miatt már eleve nem klasszikus kötvények ezek, bármelyiket is nézzük.
Nekem ezeknél csak a forint infláció legyőzése a cél, de arra is csak mérsékelten alkalmas bármelyik.
Ez meg úgy high yield bond, hogy hazai devizában van, így forint kiadásra jól tervezhetőek.
Hosszú távra meg úgysem erre kell lőni. -
avl
senior tag
gyakran látok fix kötveny kapcsan arrol megfeledkezni, hogy a pl. 11% körüli hozam az a névértékből adódik, tehat mondjuk 3 év múlva fizet 34%-ot, addig meg 1-1.5%-os kupont.
3 ev mulva az a 34% erősen valoszinű nem er annyit, mint ma 34%, vagy akár evente 11-11-11%
“jelenertek”
meg is figyelhető: az adomentes uj kibocsatasuak kuponjai sokkal kisebbek, mint a korabbi ugyanakkori lejaratu kibocsatasuaké
csak az igen hosszuak kuponjai = éves kifizetései nagyobbak (pl. 4% a nevertekre)
-
CriticalHit
őstag
válasz Attis7 #78275 üzenetére
Felkeltetted az érdeklődésemet és megnéztem a táblázatban [link] a 2026/F részleteit de természetesen nem világos. Eladási hozam: 11.41%. Következő esedékesség dátuma: 2023.08.26. Lejárati vagy következő fizetés: 1.50%. Lejárat dátuma: 2026. 08.26.
Példaként, ha megveszem ma, akkor 2023.08.26-án fizet-e 11.41% hozamot vagy csak 1,50%-t és csak lejáratkor fizeti a 11.41%-t?"We are survivors. We control the fear and without the fear we are all as good as dead."
-
balpeter04
tag
Én is gondolkodtam már az infláció hatásán, azonban arra jutottam, hogy ha adott X összeg amit az ember szeretne befektetni egy adott időpillanatban, akkor az évesített hozammutató egy stabilabb összehasonlítási alap lehet, mint a mindenféle inflációs becsléseken alapuló "jósgömbözés".
Mindenesetre eljátszottam a dologgal a reggeli kávé mellett, és nekem továbbra is az jön ki, hogy van olyan inflációs környezet (amit egyébként az MNB is prognosztizál), amiben a jelenlegi árfolyamokon forgó fix papír, veri az inflációkövető társát. A lenti példában rendre 13,50%, 11,25%, 6,00%, 4,00% inflációkkal "tervez" a számítás és halmozott inflációval kerülnek diszkontálásra a pénzáramok, így kapunk jelenértéket.
Természetesen, ha az infláció tartósan magasan marad (11% környéke), akkor a változó kamatozású papír teljesít jobban. Nyilván, az inflációs várakozások megbecslése már mindenkinek házi feladat, az alapján pedig az egyéni kockázatvállalás függvényében érdemes instrumentumot választani.
(A névérték azért különböző a két papírnál, mert a számolás úgy dolgozik, hogy "van most 1000 ezer HUF, amit "valamibe" bele kéne tenni," árfolyam alapján ehhez számol névértéket és azt hasonlítja össze. Másképp: mi az a névérték ami mellett nekem most 1000e HUF-ot kell kiadnom?).
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ASUS AGP-V3000
- ÚJ, Samsung 512GB PM9B1 Gen4 SSD eladó! Garancia! Számla!
- Apple iPhone 14 Pro max 256gb, space gray, gyári kártyafüggetlen, elő tulaj
- Beszámítás! Asus TUF FX506HCB - 15,6" IPS 144Hz - i5-11400H - 16GB - 512GB SSD - RTX 3050 - Garancia
- PUSKILL Veneno DDR3L Laptop memória 8GB 1.35V 1333MHz
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest