Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabee jr

    tag

    Akad egy Enemax Revolution Xt 530-as tápom, ahogy néztem CWT belsővel szerelték, viszont adtak hozzá 5 év garanciát, amiből még mindig van 2.

    Először csak havonta egyszer, aztán sűrűbben, ma már ott járunk, hogy napi háromszor újraindul a gép, teljesen random szerűen, de leginkább YouTube és Netflix alatt. (az megy a legtöbbet)

    DUMP file üres, Bluesceen viewer semmit sem lát, tehát egész biztos nem kékhalál és nem is áramszünet, mert egy APC-UPS ketyeg a gép alatt.

    Alaplap (szoftveresen nyilván, Biosból) 11.875 V-ot mutat a 12 V-os ágon, az oké? De ahogy monitoroztam, van mikor beesik az alá is, nem sokkal de beesik, az is normális?

    Jól gondolom, hogy kezdi megadni magát a tápom?
    Köszi az építő jellegű válaszokat. :R

    "Csukaharapást szőrivel"

  • gabee jr

    tag

    válasz chopin42 #114766 üzenetére

    A hozzászólás első két bekezdéséivel erősen vitába szállnék.
    Nálam épp most készül megdögölni egy felső-közép kategóriás(nak gondolt) Enermax (gold) táp. Jó sokat bírt, ha bebizonyosodik, hogy ez lesz a baj, konkrétan 2 évet meg 11 hónapot. És ugyan még garanciás, de bonthatom szét az egész gépet aztán küldhetem isten pénzéért vissza az Enermaxhoz garanciába. Mert én sem néztem, csak azt, hogy 5 év garancia, meg gold minősítés... Hiba volt, nagy hiba. Jön helyette egy bronz Seasonic S12II-520.

    A 2-3 garanciális kérdések Magyarországtól nyugatra sem jobbak. A UK-ben például nagyítóval kell keresni az olyan (online) üzletet, aki egyáltalán feltünteti, hogy mennyi a garancia vásárolt termékre. Pedig elvileg kötelező lenne neki. Megveszel valamit és fogalmad sincs mennyi a gyártói gar, mert nem tájékoztat róla. (kevés kivétellel). Ha bárminek bármi baja van egy éven túl, küldd vissza a gyártónak, ő már nem köteles foglalkozni vele. Korrekt na... :((

    "Csukaharapást szőrivel"

  • gabee jr

    tag

    válasz chopin42 #114775 üzenetére

    Köszi.
    Enermax az USA-ban nagyon megy, a UK-ben alig ismerik, szinte beszerezhetetlen, csak használtan, meg Paks II méretekben (800W fölött) találtam 3 éve. (Liberty-ket)
    Enermax meg azért lett, mert akkor még nem tudtam, hogy az anno prémium márkának számító gyártó beállt a márkanév majd eladja a (fos)terméket cégek sorába. (És, most hatalmas mea culpa minden Enermax rajongótól, hogy kutyázom a márkát)

    A Seasonic S12II-520 pedig azárt lett, mert egyrészt itt is különösen ajánlott minősítést kapott, másrészt mert a Newegg és az Amazon vásárlók is meg vannak vele elégedve. Jó, régi, kifutó típus, ezt láttam, mert van webshop ahol már End Of Life címkét kapott, azaz kifutott termék. Én azért teszek vele egy próbát, 18k volt (átszámolva) futárral, 5 év garival. Igaz nem moduláris, nem gold de nem érdekel már. Kussoljon csendben, aztán tegye a dolgát.

    A kutya akkor ugrik ki a kamion elé, ha nem is táphiba indulgat újra a gép, hanem mert modnjuk az alaplapi feszültség vezérlés kezdi feladni... :( :W

    "Csukaharapást szőrivel"

  • gabee jr

    tag

    ON
    Aki esetleg mostanában az Enermaxxal akar garanciális cserét/javítást kérni, az készüljön fel kiba szott hosszú procedúrára. E végett.

    Először is Hamburgba kell küldeni a hibás motyót, RMA numbert (javítási szám, amire tudsz hivatkozni) hírből sem ismerik, nincs ilyen, nem létezik. Egy ember adja "Jaroslav" az instrukciókat emailben, rettenetes angolsággal. Lassan három hete ott van javításra cserére a tápom, azóta semmi hír róla, levélre nem válaszolnak, totális ignore.

    Szépen hangzik az 5 év garancia, szépen csillog a dobozon, de kb. eddig ennyi értelmét látom.
    OFF

    "Csukaharapást szőrivel"

Új hozzászólás Aktív témák