Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz UserX #55417 üzenetére

    Nem engem kérdeztél, mégis egy pár éves Defender tapasztalat: Win7-nél leánykori nevén Microsoft Security Essentials néven volt, akkor még nagyon szidták a tech oldalak, és nekem se fájt a NOD32 újságkódokat beírni. Win8 és 8.1 viszont már nem tettem fel állandóra 3rd party védelmet és így sem volt gondom. Ésszel netezés, reklámszűrő természetesen alap. Egyszer volt munkában: idegen pendrive-ra rögtön riasztott, le is irtotta rendben.
    A Win10 Defender már egyre komolyabb és már a tech oldalak és tesztek is komolyan veszik. Három éve semmi gond és csendben van, nem tukmál, nem nyaggat, nem ijesztget.
    A sallangokkal teli, túlmarketingelt, ki tud nagyobbat ámítani versenyben elzüllött 3rd party szoftverek már nem tudnak meggyőzni évek óta. (A Win10 évi két nagy frissítése miatt egyébként is több a kompatibilitási hiba manapság.) Tisztelet a kivételnek, maradt azért még pár cég amelyik nem szállt fel a bullshit vonatra.

    Védelmem:

    ésszel netezés, naprakész Windows
    Defender az opcióként bekapcsolt mappavédelemmel, Smartscreen is persze
    User Account Control figyelmeztetés
    OneDrive védelem bekapcsolva, felhőben is megvan minden fontos fájl
    külső HDD backup
    Edge böngésző (a rosszfiúknak az elterjedt Chrome és Firefox réseire, kiegészítőire érdemes gyúrni)
    Adguard opensource reklámszűrő kiegészítő megfelelő anti spyware és malware listákkal (manapság a reklámszűrő az első védelmi vonal)
    Android mobilom nincs és azt hiszem nem is lesz, iOS jó ahogy gyárilag van

    A Defender ellen szólni annyit tudok, SSD szerintem muszáj Win10-hez a lelki békéért! Olvasni sok panaszt a Defender tekeri a HDD-t, illetve a tavaszi frissítés óta egyes gépeken egyes programokkal, játékokkal összeakad és az antimalware service zabálja a CPU-t. (én ezzel nem találkoztam, jelenleg is idle 60 MB RAM és 0-1% CPU a terhelése)

    Ez a tapasztalatom pár éve a Defenderrel, csupa jó dolog nálam. Néha amikor tudom egyéb okból újratelepítem a gépet, akkor még felteszem régi neves gyártó szoftverét trialban és azok sem találnak semmit teljes vizsgálat alapján. Azaz jól végezte a dolgát a Defender is. Ha egyszer beszednék valamit akkor nem vizsgálatokkal szórakoznék, hanem full format atombomba és mentésből vissza.

    [ Szerkesztve ]

  • csaba1203

    addikt

    válasz UserX #55417 üzenetére

    Avast nekem mindig valami miatt törlésjeles lett.
    Most hirtelen felindulásból feltelepítettem az AVG IS-t.
    Azzal jó tapasztalataim voltak régen. :K

Új hozzászólás Aktív témák